Neįgaliesiems

Žvilgsnis į Europos WU19 čempionato dalyves: Lietuva

Jau visai netrukus Lietuvoje prasidės Europos merginų U19 čempionatas, tad LFF.lt kviečia iš arčiau susipažinti su būsimomis turnyro dalyvėmis.

Paskutinioji iš pristatomų rinktinių – Lietuva.

Lietuvos merginų U19 rinktinei tai bus debiutas tokio rango turnyre, o visas rungtynes mūsų komanda žais Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, kur taip pat vyks vienas iš pusfinalio susitikimų bei finalinės rungtynės, kuriose paaiškės šios amžiaus grupės Europos čempionės.

Lietuva turnyre startuos šeimininkių teisėmis ir taps antra mūsų šalies merginų komanda, kuri dalyvaus Europos čempionato pagrindiniame etape – pirmą kartą tai 2018-aisiais padarė Lietuvos merginų U17 rinktinė, kuri taip pat šeimininkių teisėmis dalyvavo turnyre, kuris vyko mūsų šalyje.

Nemaža dalis Lietuvos rinktinės futbolininkių atstovauja „Topo centras Euronics“ moterų A lygos klubams ir varžosi aukščiausiame mūsų šalies moterų futbolo divizione.

Dvi rinktinės futbolininkės – Karolina Jasaitytė ir Agnieška Kazarina – praeityje buvo išrinktos geriausiomis jaunosiomis Lietuvos žaidėjos. K. Jasaitytė tai padarė 2021-aisiais ir 2022-aisiais, tuo tarpu A. Kazarina geriausia jaunąja Lietuvos žaidėja buvo išrinkta 2023-aisiais. Abi šios futbolininkės jau spėjo debiutuoti ir nacionalinėje Lietuvos moterų rinktinėje ir artėjančiame čempionate turėtų būti vienos iš pagrindinių Lietuvos rinktinės futbolininkių.

Komandai vadovauja vyriausiasis treneris iš Belgijos – Cederique`as Tullenersas, kuris komandos vairą perėmė šių metų pradžioje, atsisveikinus su buvusiu rinktinės treneriu Karoliu Jasaičiu.

Tai yra jau antrasis specialisto iš Belgijos etapas Lietuvoje – jis Lietuvoje jau darbavosi prieš keletą metų, vėliau dirbo užsienio šalyse, o praėjusių metų antroje pusėje vėl grįžo į Lietuvą ir netrukus perėmė merginų rinktinės vairą.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis:

Liepos 14 diena (sekmadienis), 17.00 val. Lietuva – Anglija (Kauno Dariaus ir Girėno stadionas);

Liepos 17 diena (trečiadienis), 18.00 val. Lietuva – Prancūzija (Kauno Dariaus ir Girėno stadionas);

Liepos 20 diena (šeštadienis), 18.00 val. Serbija – Lietuva (Kauno Dariaus ir Girėno stadionas);

Lietuvos rinktinės pasirodymas atrankos turnyre:

Pirmasis atrankos etapas (B1 grupė, žaidė Šveicarijoje). 1:2 pralaimėta Albanijai, 0:17 pralaimėta Šveicarijai, 2:3 – Kiprui.

Antras atrankos etapas (B1 grupė, žaidė Moldovoje). 0:2 pralaimėta Velsui, 0:2 – Šiaurės Makedonijai ir 2:0 nugalėta Moldova.

Rezultatyviausia žaidėja – Meida Proscevičiūtė (2 įvarčiai).

Geriausias pasiekimas – tai bus pirmasis rinktinės finalinis turnyras.

Lietuvos merginų U17 rinktinė 2018-aisiais žaidė Europos merginų čempionate, taip pat šeimininkių teisėmis.

Primename, kad čempionatas liepos 14-27 dienomis vyks Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje, visa informacija ir bilietai – wu19.lt.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS