Neįgaliesiems

Žvilgsnis iš arčiau: „Gintros-Universiteto“ varžovės UEFA atrankoje

Rugpjūčio 23 – 28 dienomis Airijos mieste Veksforde keturi Europos moterų futbolo klubai varžysis dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos turnyrą.

fkgintra.lt

Šioje atrankos grupėje kovos ir Lietuvos čempionė Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda, kuriai teks trys nelengvi iššūkiai. Šiaulietės atrankos turnyrą pradės rungtynėmis su debiutante „ARF Criuleni“ ekipa iš Moldovos, vėliau seks akistata su šeimininkėmis Veksfordo „Youths“ futbolininkėmis, o turnyras baigsis susitikimu su grėsminga „BIIK-Kazygurt“ komanda iš Kazachstano. Apie kiekvieną iš šių klubų iš arčiau pažvelgsime šiame straipsnyje.

Šymkento „BIIK-Kazygurt“, Kazachstanas. (1 -as burtų krepšelis)

Neabejotinai vienas garsiausių ir giliausias moterų futbolo tradicijas Kazachstane turintis Šymkento moterų futbolo klubas „BIIK-Kazygurt“ po trejų metų pertraukos ir vėl bus priverstas varžytis UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyre. Šalies čempione trečius metus iš eilės tapusiai „BIIK-Kazygurt“ komandai pritrūko kasmetinių UEFA reitingo taškų tam, kad pastaroji prestižiniame turnyre galėtų varžytis nuo pagrindinio jo etapo. Taip nutiko dėl pastarųjų dviejų nesėkmingų pasirodymų UEFA moterų Čempionių lygoje, kuriuose reikia paminėti, kazachėms nepasisekė ir dėl nepalankiai susiklosčiusių burtų. 2014 – 2015 m. sezone Šymkento klubas šešioliktfinalyje buvo priverstas suremti ginklus su kaip paaiškėjo vėliau turnyro čempione tapusia Frankfurto „FFC Frankfurt“ ekipa, kuriai nepaisant to peržengti Kazachstano čempionių barjerą buvo nelengvas uždavinys. Pirmoji tarpusavio dvikova Šymkente klostėsi dramatiškai ir baigėsi taikiai – 2:2. Vis tik Vokietijoje Frankfurto klubo futbolininkės įrodė savo pranašumą 4:0 ir užvėrė duris „BIIK-Kazygurt“ komandai. Panašiu scenarijumi UEFA sezonas kazachėms baigėsi ir pernai. Jau šešioliktfinalyje su Barselonos komanda turėjusios varžytis „BIIK-Kazygurt“ žaidėjos ir tąsyk namuose įrodė, kad gali kovoti su pačiais pajėgiausiais varžovais. Tiesa, lygiosios namuose komandos ir vėl neišgelbėjo – Barselonoje buvo patirtas triuškinantis pralaimėjimas – 1:4. Taigi, po šių dviejų nesėkmių Kazachstano čempionių reitingo taškų kraitis išdžiūvo, todėl pastarosioms šiais metais savo galimybes iš naujo teks įrodinėti atrankos turnyre.

„Reikia pripažinti, kad Kazachstano klubas yra šios atrankos grupės favoritas“, – iškart po burtų traukimo ceremonijos sužinojęs varžovus UEFA atrankos turnyre sakė vyriausiasis Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandos treneris Rimantas Viktoravičius. Ir iš tiesų, vertinant šios komandos sukauptą patirtį, legionierių pajėgumą ir pasiektus rezultatus sunku su tuo nesutikti. „BIIK-Kazygurt“ ekipa dalyvaudama UEFA turnyre kiekvienais metais remiasi bent 8 – 9 legionierių paslaugomis, kurios į Kazachstaną atvyksta iš tokių futbolo šalių kaip Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV), Serbija ar Nigerija. Be šių šalių atstovių šį sezoną komandoje rungtyniaus ir futbolininkės iš Kamerūno, Rusijos, Ukrainos bei Gruzijos. Šymkento klubas turi ir pajėgių vietinių žaidėjų, kurios turi sukaupusios nemenką patirtį tarptautinėse varžybose. Pavyzdžiui, gynėja Jakaterina Krasyukova bei komandos vartininkė Oksana Železnyak yra daugiausiai pasirodymų UEFA varžybose vilkint „BIIK-Kazygurt“ aprangą surengusios žaidėjos. Tuo tarpu varžovių gynėjoms didžiausius rūpesčius kelia gruzinė Gulnara Gabelia, kuri pernai Ispanijoje pasiuntė įvartį ir į Barselonos ekipos vartus.

Veksfordo „Youths“, Airija (3 -as burtų krepšelis)

Nors „Youths“ klubas UEFA moterų Čempionių lygos varžybose dalyvaus tik antrą kartą Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komandai jis jau asocijuojasi su ne pačiais maloniausiais prisiminimais. Praėjusių metų vasaros pabaigoje Lenkijoje vykusiame atrankos turnyre Lietuvos čempionės atranką pradėjo nesėkme būtent prieš Veksfordo vienuolikę – 0:1. Klampiose rungtynėse, kuriose Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės iššvaistė begalę progų pasižymėti, kantriai žaidimo plano besilaikiusios airės šventė istorinę pergalę tarptautinėse varžybose. Po rungtynių vyriausiasis „Youths“ klubo treneris Wiliamas Doyle‘as sunkiai tramdė šypseną ir teigė, jog jo auklėtinės padarė tai, ko iš jų niekas nesitikėjo. Ko gero to paties šiais metais šis futbolo specialistas pasakyti jau nebegalės. Apetitas kyla beaugant, o Veksfordo klubas šiame atrankos turnyre ne tik nebegalės slėptis po turnyro debiutanto etikete, bet ir turės įsipareigojimą pademonstruoti geriausią futbolą dėl dar vienos svarios priežasties – „Youths“ žaidėjos rungtyniaus savo aistruolių akivaizdoje. Žinoma, šis veiksnys suteiks papildomos motyvacijos, tačiau tuo pat metu ir padidins atsakomybę. Šįsyk „Gintros-Universiteto“ komanda su airėmis susitiks antrame atrankos turnyro susitikime. Ekipos jau bus sužaidusios po vienerias rungtynes, todėl ir tos dienos nuotaikos gali būti skirtingos. Bet kokiu atveju šiaulietėms šioje dvikovoje papildomos motyvacijos ieškoti nereikės, o pasiekti saldų revanšą bus vienintelis ir svarbiausias tikslas. „Youths“ komandos aštuonioliktuką be jokių išimčių sudaro tik vietinės žaidėjos, o vertinant Airijos čempionių žaidimą jau pernai buvo galima įsitikinti, kad pastarosios propaguoja kietą, aukštais kamuoliais ir fizine jėga paremtą britišką futbolą.

Kriulenio „ARF Criuleni“, Moldova (4 –as burtų krepšelis)

„ARF Criuleni“ ekipa UEFA rengiamose varžybose dalyvaus pirmą kartą klubo istorijoje. Tai, paaiškėjo po to, kai ši ekipa perrašė klubo istoriją ir 2015 –ais tapo Moldovos moterų futbolo pirmenybių čempione. Nors daugelis šiai komandai numato 7 –osios UEFA moterų Čempionių lygos atrankos turnyro grupės autsaiderės vietą, iš anksto „nurašyti“ Kriulenio futbolininkes būtų kur kas per drąsu. Šį faktą gali paliudyti Lietuvos moterų futbolo rinktinės žaidėjos, kurios praėjusių metų pavasarį nacionalinių komandų atrankoje į Europos čempionatą buvo susidūrusios su Moldovos rinktine ir tas rungtynes pralaimėjo rezultatu 0:2. Moldovos rinktinėje rungtyniauja ne viena „ARF Criuleni“ ekipos žaidėja ir daugelis jų turėtų prisiminti „Gintros-Universiteto“ komandos lietuves, kurios sudaro Lietuvos moterų rinktinės pagrindą.

Sužinojęs, jog atrankos turnyre teks varžytis su Moldovos čempionėmis neskubėjo į savo sąskaitą trijų taškų įsirašyti ir R.Viktoravičius, kurio teigimu moldovės šioje grupėje gali pateikti nemalonių staigmenų, todėl pakartoti praėjusių metų klaidą neįvertinant UEFA debiutančių pajėgumo būtų

„Tai bus pirmoji mūsų akistata šių metų atrankos turnyre. Tikiuosi, kad pernai patirtas „šaltas dušas“ primins auklėtinėms, kad silpnų varžovų čia nėra ir turime būtų maksimaliai susikaupę. Su Lietuvos moterų rinktine visai neseniai žaidėme Europos čempionato atrankos varžybose su Moldovos komanda ir jas pralaimėjome, taigi lietuvės tikrai prisimins šias varžoves, nes nemažai jų žaidžia būtent „ARF Criuleni“ klube. Prisimindamas tas rungtynes galiu pasakyti, kad jos žaidžia protingą, technišką, pozicinį futbolą ir stengiasi išlaukti varžovių klaidų bei jas paversti įvarčiais“, – potencialiai silpniausią grupės komandą vertino treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS