Neįgaliesiems

28-asis Optibet Pirmos lygos turas: heloviniškas sugrįžimas ir auksinis mūšis

Šį penktadienį „Optibet Pirma lyga“ sirgaliai savo kalendoriuje turėtų apsibraukti ryškia spalva. Tądien galutinai paaiškės, ar intriga kautynėse dėl čempionų titulo gyvuos iki pat paskutinio sezono atodūsio, ar karūną anksčiau laiko užsidės Alytaus „Dainava“.

Karštis. „Tikiuosi, kad karštas Alytaus sirgalių palaikymas persikels ir į Kėdainius“, – kalbėjo „Dainavos“ kapitonas Martynas Vasiliauskas.

Gerokai per tūkstantis aistruolių tapo įspūdingo Alytaus komandos atsisveikinimo su savo stadionu liudininkais. 28-ajame ture „Dainava“ greitu įvarčiu iš 11 m pasitiko svečius – Marijampolės „City“ futbolininkus, bet netrukus sulaukė rezultatyvaus jų atsako – 30 min. dzūkų vartininką nuginklavo Kajus Beršta. Palaikomi tribūnų šeimininkai metėsi į šturmą, pasibaigusį dviem taikliais Kazeemo Ojo Aderounmu dūriais galva. Puolėjas pasižymėjo 34-ąją ir 40-ąją min. Antrajame kėlinyje tas pats nigerietis padėjo galutinį tašką – 4:1. Tai buvo jau 12-asis 22 metų afrikiečio įvartis šį sezoną.

„Šiemet pataikėme rinkdamiesi legionierius. Jie geri ir kaip žaidėjai, ir kaip žmonės“, – konstatavo M.Vasiliauskas.

Likus dviem turams „Dainavą“, sukaupusią 61 tašką, nuo artimiausių persekiotojų – Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkų skiria tarsi ir saugus keturių taškų atstumas. Tačiau jau šį penktadienį jis gali nusibraukti iki labai trapaus. Alytiškiai lapkričio 4 d. 18 val. savo pagrindinio konkurento tvirtovėje pradės savotišką finalo mūšį. Jei svečiams, palaikomiems gausios savo sirgalių „Dzūkų tankų“ armijos, pavyks laimėti, jie taps nebepavejami. Lygiųjų atveju, teoriniai pavijimo šansai atsiras „Neptūnui“(jei paskutines rungtynes „Dainava“ taip pat pralaimėtų, o „Neptūnas“ laimėtų abejas likusias rungtynes, komandos turėtų lygiai taškų ir būtų žaidžiamos auksinės rungtynės). „Nevėžio“ pergalės atveju, atomazga kelsis į paskutinį turą. Jame „Dainavos“ laukia išvyka į Šiaulius, o „Nevėžis“ aplankys vieną lygos autsaiderių „Garliavą“.

Viltys. Kėdainiečiai, 28-ajame ture 1:0 palaužę „Šiaulius“ B, su 57 taškais žengia antroje vietoje. Vis dėlto jie dar nėra užsitikrinę jokios spalvos medalių. „Nevėžiui“ ant kulnų mina Klaipėdos „Neptūnas“ (56 taškai), o teoriškai gali pavyti ir Kauno „Be1 NFA“ bei „Marijampolė City“.

Kauniečiai su 53 taškais pakilo ant ketvirtojo laiptelio, savaitgalį 1:0 nugalėję Vilniaus „Žalgirio“ dublerius. Tą patį „akademikai“ mėgins pakartoti artimiausiame ture su „Panevėžio“ jaunimu. Tačiau didesnės svarbos gali turėti jų paskutinė sezono akistata namuose su „City“ futbolininkais. Pastarieji, šį šeštadienį namuose priimsiantys „Garliavą“, atsilieka vos vienu tašku ir dar nekelia rankų į viršų.

„Į sezono pabaigą mums liko ne kažin kiek jėgų, bet vis tiek kausimės, kad garbingai pabaigtume sezoną. Kol nenuaidėjo paskutinis švilpukas, šansų dar turime. Juo labiau, kad aukščiau už mus esantiems klubams liko sunkūs varžovai“, – tikino Marijampolės ekipos vairininkas Gedeminas Jarmalavičius.

Helovinas. Patyrusio „City“ stratego žodžius patvirtina ir kalendorius. Jame iš sudėtingo kitų konkurentų tvarkaraščio išsiskiria tik kiek lengvesnis „Neptūno“ grafikas. Tiesa, klaipėdiečiams taip pat teks pavargti su kaimynais iš Žemaitijos – nenuolaidžiu Plungės „Babrungu“ ir už vietos lygoje besikabinančia Mažeikių „Atmosfera“.

Nedaug trūko, kad „Neptūnas“ 28-ajame ture būtų beveik palaidojęs realias viltis tiek užsikabinti sidabrą, tiek pačiupti kelialapį į A lygą. Klaipėdiečiams „Riterių“ B vaikinai LFF stadione surengė tokį Helovino vakarėlį, kad ne juokais išgąsdino visą svečių delegaciją. Jaunieji vilniečiai po Ebuka Onah ir Egidijaus Mickaus įvarčių dar neįpusėjus kėliniui jau pirmavo 2:0. „Neptūno“ vyrų laimei, jie savo arsenale rado amuletą nuo bet kokių pavojų. Saugas iš Nyderlandų Colinas Ladipo per nepilną pusvalandį įsirašė hettriką ir įkvėpė komandos draugus rekordinei sezono pergalei – 7:2.

Panašų perversmą atliko ir Panevėžio „Ekranas“, Gargžduose iki 87-osios min. atsilikinėjęs 1:2, bet per likusias minutes sugrūdęs net tris įvarčius ir triumfavęs 4:2. „Ekranui“ pergalė turėjo ne tiek turnyrinės, kiek simbolinės reikšmės, nes padėjo likti neakivaizdinėse lenktynėse dėl stipriausios Panevėžio komandos Pirmoje lygoje vardo. Ekraniečiai ir toliau kvėpuoja į nugarą vos tašku juos lenkiantiems „Panevėžio“ dubleriams, svečiuose 2:0 pranokusiems „Garliavą“. Tuo tarpu Gargždų „Banga“ B su 17 taškelių nebeteko šansų pabėgti iš paskutinės vietos ir kitą sezoną kris į žemesnį divizioną.

Tokia perspektyva visiškai nevilioja 15-oje vietoje tūnančios Mažeikių „Atmosferos“ (24 taškai) ir 14-oje esančios Kretingos „Minijos“ (27 taškai). Mažeikiškiai išvykoje 2:1 pamokė Vilniaus BFA jaunimą, o kretingiškiai iškovojo tašką (1:1) namuose su Plungės „Babrungu“.

XXVIII turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS