Neįgaliesiems

Čempionato starte Kupiškyje – Vilniaus komandų sėkmė

Liepos 29 dieną (šeštadienį) Aukštupėnuose (Kupiškio r. sav.) vyko pirmasis šių metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato etapas, kuriame savo jėgas išbandė aštuonios komandos iš Vilniaus, Kauno, Kupiškio bei Tauragės.

S. Čirbos nuotr.

A grupėje pirmą vietą, iškovoję visas tris pergales, užėmė daugkartiniai čempionai „Igol“ komanda iš Vilniaus. Iškart už jų liko viena iš dviejų šeimininkų ekipų – „Narjanta“. Jie, nors ir nusileido svečiams iš sostinės, bet sugebėjo palaužti komandas iš Tauragės bei kitą Kupiškio ekipą – „Titaną“. Pastarojo klubo atstovai po baudinių serijos įveikė Tauragės komandą, ir to jiems pakako, jog grupėje liktų treti. Tauragiškiai liko be taškų ir savo grupės varžybose buvo ketvirti.
B grupėje kovos ir intrigos buvo dar daugiau – čia nebuvo nei vienos komandos, kuri iškovotų maksimalų kiekį taškų.

Pirmąją vietą su šešiais taškais užėmė Vilniaus „Rings“ komanda, kuriai nesutrukdė net ir nesėkmė paskutinėse turnyro rungtynėse. Antroje vietoje su keturiais taškais liko Vilniaus „Nerealo“ komanda. Po tris taškus surinko Vilniaus „Imperialas“ ir Kauno „Žaliakalnis“, bet dėka pergalės tarpusavio susitikime trečiąją vietą užėmė komanda iš sostinės, o kauniečiai liko ketvirti.

Kadangi tai buvo oficialus aikštelės atidarymas, šventėje dalyvavo ir Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, kuris pasidžiaugė, jog tokios varžybos buvo vykdomos naujoje vietoje: „Iš tiesų smagu matyti, jog mūsų darbas nenuėjo veltui – tai pirmasis tokio rango turnyras Kupiškio rajone, bet darysime viską, jog jis būtų ne paskutinis“.

Jam antrino ir laikinai einantis pareigas Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Vidmantas Butkevičius: „Labai džiugu, jog futbolo geografija Lietuvoje plečiasi. Manome, jog tokio rango futbolas čia grįš dar ne kartą, o ateityje galbūt pavyks surengti ir aukštesnio, tarptautinio lygio varžybas“.

LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas pritarė savo kolegoms ir pabrėžė nemažą žiūrovų skaičių: „Labai smagu, jog toks renginys patiko ir sirgaliams, kurių čia matau tikrai nemažai. Tikimės, jog panašių švenčių čia surengsime dar ne vieną“.

Paplūdimio futbolas yra gana populiarus ir tarp anksčiau profesionalo duoną krimtusių žaidėjų – Vilniaus „Rings“ ekipoje buvo galima išvysti buvusius nacionalinės rinktinės žaidėjus Tada Gražiūną, Mindaugą Kaloną ar Ramūną Radavičių (kuris dar buvo išrinktas ir geriausiu pirmojo etapo žaidėju), o Vilniaus „Igol“ gretose varžovų vartams nuolat grasino daug sezonų A lygoje sužaidęs Arsenijus Buinickis.

Įvairių veiklų netrūko iš už aikštės ribų – čia žiūrovai galėjo dalyvauti įvairiausiuose konkursuose ir laimėti organizatorių bei rėmėjų įsteigtų prizų. Taip pat renginio partneriai karštu oru siūlė pasimėgauti įvairiomis vandens atrakcijomis – vandens motociklais, vandens dviračiais ar vandenlentėmis.

Šiame etape komandos santykius aiškinosi tik grupės varžybose. Atkrintamųjų etapas vyks rugpjūčio 19-ąją dieną Palangoje, kur ir paaiškės šių metų Lietuvos paplūdimio čempionato nugalėtojai ir prizininkai.

Varžybų rezultatai:

Vilniaus „Igol“ – Kupiškio „Narjanta“ 4:1
Kupiškio „Titanas“ – „Tauragė“ 3:3 (4:3)
Vilniaus „Rings“ – Vilniaus „Imperialas“ 5:2
Vilniaus „Nerealas“ – Kauno „Žaliakalnis“ 3:3 (2:1)
„Narjanta“ – „Tauragė“ 4:3
„Igol“ – „Titanas“ 3:0
„Imperialas“ – „Žaliakalnis“ 4:3
„Rings“ – „Nerealas“ 5:1
„Titanas“ – „Narjanta“ 0:4
 „Tauragė“ – „Igol“ 0:6
„Nerealas“ – „Imperialas“ 3:2
„Žaliakalnis“ – „Rings“ 6:2

A grupės turnyro lentelė:

Vieta Komanda Įv. sk. Taškai
1 Igol 12 9
2 Narjanta 2 6
3 Titanas -7 1
4 Tauragė -7 0


B grupės turnyro lentelė:

Vieta Komanda Įv. sk. Taškai
1 Rings 3 6
2 Nerealas -3 4
3 Imperialas -3 3
4 Žaliakalnis 3 3

Rezultatyviausi žaidėjai:

1. R. Radavičius (Rings) – 6 įvarčiai
2–9. M. Kalonas (Rings)
S. Vasiljev (Igol) 
M. Šalkauskas  (Igol) 
V. Bukauskas (Narjanta)
I. Mikolaitis (Narjanta)
D. Nikitin (Imperialas)
M. Lukauskas (Žaliakalnis)
T. Varanauskas (Žaliakalnis) – po 3 įvarčius.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS