Neįgaliesiems

D. Šemberas: „Moterų futbolas žavi emocijomis ir kova“

Artėjantis Europos merginų (WU17, iki 17 metų) futbolo sulaukia dėmesio ir iš žymiausių šalies futbolininkų. Vienas jų – finalinio varžybų etapo grupių burtus ištraukęčs Deividas Šemberas.

Pastaruoju metu su futbolu iš vadybinės bei organizacinės pusės UEFA kursuose susipažįstantis D. Šemberas pastebi, jog Europoje moterų futbolas sparčiai populiarėja.

„Europoje labai investuojama į moterų futbolo kryptį. Todėl manau, kad ir Lietuvoje moterų futbolas įgauna pagreitį. Džiugu matyti kad kuo daugiau merginų renkasi šią sporto šaką“, – kalbėjo ilgametis šalies vyrų rinktinės gynėjas.

Moterų futbolas mūsų šalyje taip pat išsiskyrė nemažais pasiekimais – pernai Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda antrą kartą pateko tarp 16 stipriausių Europoje ir gavo galimybę išbandyti jėgas su garsiaja „FC Barcelona“, kuriai atstovavo geriausia pasaulio futbolininkė Lieke Martens.

„Lietuva išsilgusi gero lygio rungtynių, todėl tokių komandų kaip „Barcelona“ – kad ir moterų ekipos – atvykimas sukelia didelį ažiotažą ir didelį interesą“, – konstatavo D. Šemberas, kuris pats ne vienerius metus žaidė prieš garsias komandas vyrų Čempionų lygoje.

Buvusio futbolininko nuomone, moterų futbolas turi savų privalumų lyginant su vyru sportu: „Moterų emocijos aikštėje tai yra kažkas nepakartojamo. Moterų futbolo mažiau vaidybos. Žavu ir smagu žiūrėti kaip moterys kovoja aikštėje. Tas emocijas gali pajusti tik atėjęs į stadioną.“

D. Šemberas per savo žaidėjo karjerą beveik 17 metų praleido užsienyje ir rungtyniavo Rusijos pirmenybėse, iškovojo nemažai titulų. Apie karjerą užsienio klubuose svajojančioms futbolininkėms jis išdėstė pagrindinius sėkmės principus: „Turime talentingų žaidėjų, bet talento neužtenka. Reikia įdėti labai daug darbo, klausytis trenerių. Treneriai nori tik to, kad žaidėjos būtų stipresnės, jog pasiektų aukštesnį lygį. Šis Europos čempionatas puiki galimybė parodyti save ir išvažiuoti į geresnes komandas“

Autoritetų ir žvaigždžių aikštėje nepaisęs futbolininkas ragino Lietuvos futbolininkėmis būti drąsiomis prieš artėjančias dvikovas su Europos čempione Vokietija, taip pat Olandija ir Suomija.

„Linkiu komandinės dvasios susitelkimo, teisingo pasiruošimo ir nusiteikimo. Be abejo, galima pasiekti rezultatą ir laimėti prieš bet kurią komandą. Tikėjimas noras ir darbas gali padaryti labai labai daug“, – tikino D. Šemberas.

Europos WU17 čempionatas startuoja gegužės 9-ąją ir finišuos 21 d. Rungtynės bus žaidžiamos Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Bilietus į rungtynes platina „Ticketmarket.lt“.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS