Neįgaliesiems

E. Jankauskas: „Šie metai – galimybė pakelti meistriškumą“

Antradienį LFF stadiono konferencijų salėje vyko pirmoji Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės spaudos konferencija, kurioje savo mintimis apie ateinančias kontrolines rungtynes Gruzijoje ir Armėnijoje bei šiuos metus pasidalijo vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas ir kapitonas Fedoras Černychas.

Šiais metais Lietuva sužais 12 rungtynių tarptautinėje arenoje. Iš jų ketverios bus kontroliniai mačai, dvi Baltijos taurės dvikovos bei šeši susitikimai UEFA Tautų lygos turnyre rudenį.

„Jau seniai per metus  žaidėme tokį skaičių rungtynių – 12. Noriu padėkoti federacijai , kuri atliko tokį gerą darbą ir surado gerus priešininkus. Tautų lygoje žaisime prieš stiprius oponentus, bet mums svarbu, kad turėtume kuo daugiau rungtynių, galimybių patikrinti daugiau žaidėjų, jog jie gautų daugiau žaidybinės patirties prieš gerus priešininkus. Tai kelia futbolininkų meistriškumą ir parodo, kur reikia temptis. Manau, tai tik nauda Lietuvos futbolui“, – sakė E. Jankauskas.

Treneris, kuris su auklėtiniais trečiadienį ryte išskrenda į Tbilisį, teigia nesitikintis lengvų rungtynių Kaukaze ir teigia, jog oponentai geriau leis pasitikrinti jėgas prieš Tautų lygos kovas: „Gruzijos ir Armėnijos rinktinės yra panašaus stiliaus komandos – jos mėgsta technišką futbolą ir žaidimą grindžia per individualius veiksmus. Tai bus gera galimybė pasitikrinti, kas mūsų laukia rudenį. Nuoširdžiai tikiu, kad mes galime įveikti kiekvieną rinktinę“.

Į nacionalinę komandą šioms kontrolinėms rungtynėms buvo pakviesti naujokai Karolis Laukžemis bei U-21 rinktinės nariai Justas Lasickas ir Danielis Romanovskis. E. Jankauskas tikina, kad jiems tai neturėtų būti tikslo išsipildymas, bet tik skatinantis žingsnis į priekį.

„Dalyvavimas rinktinės stovykloje jiems turėtų pagrindu žengti dar didesnį žingsnį į priekį. Manau, kad sąžiningai dirbant, su profesionaliu požiūriu į darbą, žaidėjai turi visas galimybes (įsitvirtinti). Tuo tarpu mes toliau bendradarbiausime su U-21 rinktine, tai yra vienas mūsų prioritetų. Turime daryti viską, kad suteiktume futbolininkams kuo daugiau pasireikšti aikštėje. Kvietimai į vyrų rinktinę jauniesiems žaidėjams yra papildoma motyvacija jiems – jų darbas yra pastebimas. Daugiausiai viskas priklauso nuo žaidėjo, o mes esame čia, kad jiems padėtume“, – samprotavo daugiau nei dvejus metus rinktinei vadovaujantis treneris.

Kapitonas Fedoras Černychas juokavo, kad ateinantys metai leis daugiau susitikti su komandos draugais, bet taip pat išreiškė viltį, jog didesnis supratimas tarpusavyje gali atnešti rezultatus: „Kuo daugiau žaisime, tuo labiau susižaisime ir manau tai bus tik į naudą“.

„Kai sulaukėme Tautų lygos burtų, su vyrais kalbėjome, jog patekome į neblogą grupę, kur lauks geri priešininkai. Tai, kad šis turnyras leis papildomai kovoti dėl patekimo į Europos čempionatą, dar labiau motyvuoja ir bandysime tai padaryti“, – kalbėjo geriausias 2016 ir 2017 metų Lietuvos futbolininkas.

Kovo 24 d. Lietuva Tbilisyje susitiks su Gruzijos rinktine, o po trijų dienų vyks į Jerevaną ir surems ginklus su Armėnija. Abejas rungtynes transliuos TV6 televizija.

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS