Europos čempionato atranką užbaigė pralaimėjimu

Lietuvos U-19 (devyniolikmečių) futbolo rinktinei nepavyko pergalingai užbaigti Europos čempioanto atrankos grupių etapo varžybų. Lietuviai po atkaklios kovos pralaimėjo Maltai 1:2.

Susitikimą Antano Vingilio auklėtiniai pradėjo sėkmingai ir neilgai trukus intensyvios atakos davė vaisių. 12 minutę gražioje atakoje Justinas Marazas į baudos aikštelę tiksliu perdavimu išvedė Edgarą Utkų, o jis atidavė kamuolį priešais tuščius vartus likusiam Benui Anisui, kuris pelnė įvartį.

22 minutę gerą progą įmušti turėjo E. Utkus, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Vėliau žaidimas išsilygino ir pirmąjį kėlinį lietuviai baigė turėdami įvarčio persvarą, nors kėlinio pabaigoje Maltos vartininkas turėjo taisyti komandos draugo klaidą ir atrėmė Artūro Dolžnikovo šūvį.

Po pertraukos geriau startavo Maltos futbolininkai.  52 minutę po Zammito Lonardelli perdavimo tiksliai į Tomo Čepulio ginamus vartus smūgiavo Alexanderis Satariano.

Praleistas įvartis Lietuvos rinktinę išmušė iš vėžių ir 65 minutę turnyro šeimininkai pelnė antrąjį įvartį, kai kamuolį per vartininką permetė Marcuas Grima.

Lietuvos rinktinės toks rezultatas netenkino ir jie metė visas pajėgas į puolimą. Paskutinę rungtynių atkarpą Maltos vartininkui ir gynybos linijai teko sunki užduotis apsiginti nuo lietuvių išpuolių. Per pridėtą laiką Ernestas Mockus netiksliai smūgiavo galva, o realiausią progą turėjo E. Utkus, kurio klastingą smūgį į vartų kampą atrėmė vartinininkas.

Rungtynės baigėsi Maltos pergale 2:1. Malta užėmė trečią vietą grupėje, o lietuviai liko be taškų. Į elitinį Europos čempianto atrankos etapą žengė grupės favoritės Prancūzija ir Belgija.

Malta U-19 – Lietuva U-19 2:1 (0:1)
Šimtmečio stadionas, Takalis
Teisėjas – Zaven Hovhannisyan (Armėnija)

Įvarčiai: 12 min. B. Anisas (0:1), 52 min. A. Stariano (1:1), 65 min. M. Grima (2:1).

Lietuvos sudėtis: Tomas Čepulis, Ernestas Mockus, Gustas Gražiūnas (61 min. Deividas Raulinaitis), Matas Ramanauskas, Justinas Marazas, Artūr Dolžnikov (46 min. Darius Zubauskas), Karolis Uzėla (69 min. Tomas Kalinauskas), Edgaras Utkus, Arnas Paura, Benas Anisas (46 Matas Vareika), Neilas Urba.

Aikštėje nepasirodė: Vilius Stebrys, Vilius Armalas, Jonas Bičkus, Džiugas Raudonius, Mindaugas Butkus.