Neįgaliesiems

Futbolą žaidžiančios merginos labiau pasitiki savimi

Futbolas suteikia merginoms pasitikėjimo savimi ir šiuo požiūriu yra naudingiausias iš sporto šakų – tą teigia neseniai Europoje atliktas ir trečiadienį paskelbtas mokslinis tyrimas.

Tai didžiausias kada nors atliktas panašaus pobūdžio tyrimas. Jį inicijavo Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA).

Elitinė Europos mokslo specialistų grupė tyrė futbolo reikšmę psichologiniam ir emocinei merginų bei moterų būsenai. Tyrime atsižvelgta į futbolo poveikį pasitikėjimui savimi, savigarbai, gerai savijautai, bendrumo jausmui, motyvacijai ir įgūdžiams. Rezultatai buvo palyginti su kitomis sporto šakomis.

Tyrimo metu analizuota įvairi esama literatūra, kurioje nagrinėjamas ryšys tarp futbolo ir pasitikėjimo savo jėgomis, savigarbos bei geros savijautos. Taip pat atlikta 4128 moterų ir merginų nuo 13 metų apklausa šešiose šalyse iš skirtingų regionų: Danijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Turkijoje ir Lenkijoje.

Išvadose teigiama, jog nors moterų futbolo vystymasis skirtingose Europos vietose yra skirtinguose lygmenyse, yra daug panašumų dėl jo poveikio pasitikėjimui savimi.

Vienas iš pagrindinių tyrimo nustatytų faktų – tai, kad nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos ar rungtyniavimo vietos, žaidžiančios futbolą merginos labiau pasitiki savimi negu tos merginos, kurios nesportuoja. Kartu nustatyta, jog futbolą žaidžiančios merginos pasitikėjimo turi daugiau nei propaguojančios kitas sporto šakas.

Tyrimo statistika:
• 80 proc. merginų jautėsi labiau pasitikinčios savimi dėl dalyvavimo futbolo komandos / klubo veikloje (palyginimui 74 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose)
• 54 proc. jaunų futbolininkių pritarė arba labai pritarė teiginiui Dėl mano propaguojamos sporto šakos man mažiau rūpi tai, ką kiti galvoja apie mane.
• (41 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose)
• 58 proc. 13–17 metų merginų žaisdamos futbolą įveikė pasitikėjimo savimi stoką (50 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose);
• 48 proc. merginų dėl futbolo žaidimo sumažėjo drovumas (40 proc. žaidžiančių kitose sporto šakose).

Pasak UEFA moterų futbolo ekspertės, 2014 metų geriausios planetos futbolininkės Nadine Kessler, pasitikėjimas savo jėgomis, kurį gali suteikti futbolas, labai svarbus jaunosioms merginoms.

„Esu įsitikinusi, kad galime pakeisti stereotipus ir parodyti, jog žaisti futbolą pauglėms yra nuostabus dalykas. Kai tai pavyks pasiekti, būsime arti savo tikslo – pasiekti, jog futbolas merginoms būtų sporto šaka numeris vienas visoje Europoje“, – sakė N. Kessler.

Moterų futbolas Europoje pastaraisiais metais sparčiai populiarėja. Prie to ženkliai prisidėjo 2010 metais UEFA pradėta moterų futbolo vystymo programa su parama 55 šalių futbolo federacijoms.

Birželio 1-ąją UEFA planuoja startuoti su kampanija „Together #WePlayStrong“ (angl. – Kartu žaidžiame geriau). Jos tikslas – iki 2022 metų pasiekti, jog futbolas būtų populiariausias sportas merginų ir moterų tarpe.

Lietuvoje kitais metais pirmą kartą rungtyniaus geriausios jaunosios Europos futbolininkės. Mūsų šalyje bus surengtas UEFA merginų (iki 17 metų) čempionato finalinis etapas.

Tyrimo apžvalga

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS