Neįgaliesiems

Futbolo švente paminėjo arkivyskupo T. Matulionio metus

Jau tampa tradicija Vilkaviškio vyskupijoje sportiškiems ir judriems vaikams bei jaunuoliams savaip paminėti svarbius Bažnyčios įvykius.

Marijampolėje triukšmingai siekę Vilkaviškio vyskupo taurės jubiliejiniais Gailestingumo metais, šiemet įvairių vyskupijos ugdymo įstaigų ugdytiniai pakviesti futbolo švente įprasminti garbingojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metus. Tikslas – gražus ir prasmingas, įtraukiantis tuos, kurie save išreiškia per judesį.

Renginio fotoalbumas

2017 gegužės 12 d. 18 užsiregistravusių komandų rinkosi prie Kačerginės koplyčios. Buvo gera stebėti energingai nusiteikusius žaidėjus ir sirgalius, kurie paprašę mokytojos pasivaikščioti po kurortinį miestelį, savo pažintinę „ekskursiją“ pradėjo… užėję į koplyčios vidų.

Komandų susitikimo vieta pasirinkta neatsitiktinai: būtent čia, koplyčioje, šventė pradedama Eucharistija. Vilkaviškio vyskupijos kancleris ir Katechetikos centro vadovas kun. Linas Baltrušaitis homilijoje priminė mokiniams ir jų mokytojams apie arkivyskupo Teofiliaus Matulionio stiprybės šaltinį – maldą. Malda sudėtingame Arkivyskupo gyvenime padėjo ištverti sunkiai įsivaizduojamus persekiojimus ir kalėjimo kančias. Malda ir šiandieniniame gyvenime padeda mums išlikti geresniais.

Po Eucharistijos šventimo visi pasklido po Kačerginės Liepų parką, sukurtą darbščių miestelio žmonių ant vaizdingo Nemuno kranto. Čia šventės vairą perėmė masinio futbolo entuziastas, Kačerginės daugiafunkcio centro sporto ir sveikatos veiklos organizatorius Martynas Karpavičius. Jo ir pagalbininkų paruoštos futbolo aikštelės laukė žaidėjų.

Supažindinęs su žaidimo taisyklėmis, pagrindinis Futbolo šventės teisėjas pakvietė pirmajam žaidimo ratui. O tada prasiveržė visa susikaupusi energija… Tiek azarto vienoje vietoje retai pasitaiko… Ir maži, ir dideli mėgavosi futbolu, tačiau visi tikėjosi laimėti. Juk pačiame parko viduryje saugiai įsitaisė čempionų taurės ir medaliai.

Pasibaigusios varžybos toli gražu neišsklaidė susirinkusių futbolo entuziastų. Visų laukė karšta arbata ir šviežios bandelės.

Šventės pabaigoje vėl visi susirinko parko centre, kur nekantriai laukė nugalėtojų paskelbimo. Visi mokiniai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro Padėkos raštais, Lietuvos masinio futbolo asociacijos ir judėjimo „Moterys už futbolą“ kortelėmis, apyrankėmis bei žurnalais. Ir nors teisėjas Martynas, pradėdamas žaidimą, kvietė mėgautis futbolu ir negalvoti apie laimėjimą, tačiau žaidėjų nerimas ir įtampa parodė, kad sportininkui rezultatas yra svarbus. Taigi, arkivyskupo Teofiliaus  Matulionio metams Lietuvoje „Tiesa padarys jus laisvus! (Jn 8, 32)“ paminėti skirtos Futbolo šventės nugalėtojais paskelbtos šios komandos:

III vieta – Kačerginės pagrindinės mokyklos komanda;

II vieta – Antanavo pagrindinės mokyklos „Žaliųjų“ komanda;

I vieta – Garliavos Jonučių gimnazijos vaikinų komanda.

Po didžiosios taurės įteikimo čempionams Kauno rajono savivaldybės Tarybos narė Asta Ulinskaitė naujais futbolo bateliais apdovanojo energingiausią šventės dalyvį Darių Baką iš Zapyškio pagrindinės mokyklos Altoniškio skyriaus.

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro komanda nuoširdžiai dėkoja Futbolo šventės, skirtos arkivyskupo Teofiliaus  Matulionio metams Lietuvoje „Tiesa padarys jus laisvus! (Jn 8, 32)“ paminėti, vyriausiam teisėjui Martynui Karpavičiui, jo pagalbininkams, Kačerginės daugiafunkciam centrui, Zapyškio parapijos klebonui kun. Juozui Fakėjavui, Kačerginės miestelio seniūnei ir visiems padėjusiems surengti puikią šventę, geru oru laimintą iš Dangaus.

Vilkaviškio vyskupijos Katechetikos centro metodininkė Vilma Balandienė

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS