Neįgaliesiems

Į pirmą metų treniruotę rinktinę sukvietęs V. Urbonas – apie priverstinius pakeitimus sudėtyje ir esminius stovyklos akcentus

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmadienį pradėjo dešimties dienų trukmės stovyklą, kurios metu sužais tris susitikimus – kontrolinėje akistatoje jėgas lietuviai išmėgins su Kosovo komanda, o vėliau prasidės kitų metų pasaulio futbolo čempionato atrankos kovos, kuriose Valdo Urbono auklėtiniai rungtyniaus su Šveicarijos ir Italijos vienuolikėmis.

Pirmadienį lietuviai susirinko treniruotei Vilniaus LFF stadione, o jau antradienį jų laukia skrydis į Kosovą, kurio sostinėje Prištinoje trečiadienį numatytas kontrolinis susitikimas tarp Kosovo ir Lietuvos vienuolikių.

Prieš treniruotę savo mintimis pasidalino vyriausiasis rinktinės treneris Valdas Urbonas.

„Nuotaikos pakilios, visada smagu pradėti rinktinės futbolo sezoną. Vyrai susirinkę, pasiilgę vieni kitų, nori save išreikšti, tad nuotaikos darbingos ir judėsime į priekį.

Pagrindiniai stovyklos akcentai yra prisiminti tuos taktinius dalykus, tas detales, kurios buvo svarbios ir kurios dominavo praeitais metais, norėtųsi tęstinumo ir išlaikyti stabilumą žaidimo braiže“, – teigė vyriausiasis rinktinės treneris.

Treneris taip pat paminėjo priverstinius keitimus rinktinės sudėtyje – prieš pat stovyklos pradžią paaiškėjo, kad į ją negalės atvykti du pirminiame sąraše buvę futbolininkai Modestas Vorobjovas ir Mindaugas Palionis, o juos sudėtyje pakeis „Kauno Žalgirio“ duetas.

„Lyginant su paskutiniu sąrašu, pakeitimai dabar yra du – vietoje Modesto Vorobjovo iškviestas Karolis Šilkaitis, o vietoje Mindaugo Palionio tikiuosi kad bus Rimvydas Sadauskas. Tikiu, kad daugiau tų pakeitimų nebus, bet viskas kinta labai greitai. Žiūrime pozityviai į priekį ir ruošiamės rungtynėms“, – pasakojo strategas.

Paklaustas apie pirmąjį laukiantį varžovą – Kosovo rinktinę – V. Urbonas rado jos panašumų su pernai jau sutikta kita komanda.

„Šalis turi ganėtinai neilgą istoriją futbole, tai ambicinga komanda, žaidžia panašiai, kaip Albanijos rinktinė, matyčiau tam tikrą panašumą tarp šitų komandų. Kosovo rinktinėje žaidėjai žaidžia nebloguose klubuose, yra iškovoję gerų pergalių prieš gerus varžovus, tad laukia tikrai rimtas varžovas“, – svarstė specialistas.

Rinktinės puolėjų grandį, lyginant su praėjusių metų pabaiga, papildė Nerijus Valskis ir Fedoras Černychas. V. Urbono teigimu, šie du futbolininkai gali pridėti kokybės atakoje.

„Žiūriu į visumą, ne tik puolimą ar gynybą atskirai, bet manau, kad šie žaidėjai tikrai gali pridėti aštrumo komandai priekyje ir labai tikėčiausi, kad ir įvarčių. Puolamoji komandos grandis pasipildė ir kokybės atžvilgiu tikrai pakito“, – sakė V. Urbonas.

Tuo tarpu vienas rinktinės vedlių Arvydas Novikovas akcentavo, jog prieš šių metų kovas yra svarbus iš pernai likęs rinktinės branduolys.

„Tai yra labai svarbu, mes esame susižaidę, pasikeitė tik kažkiek trenerių štabo, bet visi visus pažįsta ir manau, kad funkcionuosime gerai“, – sakė futbolininkas.

Jis į šią rinktinės stovyklą atvyksta kaip geriausias praėjusių metų Lietuvos futbolininkas – ekspertai ir futbolo sirgaliai nusprendė, kad A. Novikovas yra labiausiai vertas šio titulo, kuris jam buvo antrasis karjeroje.

„Labai malonus įvertinimas, kiekvienas to siekia, aš sieksiu geriausiu tapti ir kitais metais ir linkiu kiekvienam siekti to paties.

Motyvacija visada yra ir ji niekur nedings. Ne tik asmeniška, bet ir komandinė motyvacija pasiekti gerus rezultatus ir laimėti“, – mintimis dalinosi saugas.

Lietuvos rinktinės rungtynių ir jų transliacijų tvarkaraštis:

Kosovas – Lietuva (kovo 24 d., 21.30 val., tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Šveicarija – Lietuva (kovo 28 d., 21.30 val., tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Lietuva – Italija (kovo 31 d., 21.30 val., tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS