IGOL apgynė šalies paplūdimio čempiono vardą

Savaitgalį Ignalinoje vykusiame Lietuvos paplūdimio čempionato finaliniame etape nugalėtojo titulą užsitikrino Vilniaus IGOL. Dešimtą kartą klubo istorijoje čempionais tapę IGOL atstovai finale po pratęsimo 4:2 įveikė sostinės „Audros“ komandą.

„Nors prieš sezoną kalbėjome apie pirmąją vietą, tačiau pagrindinis mūsų tikslas buvo suburti naują komandą. Be legionierių tai nebuvo lengva, todėl šis titulas itin svarbus. Kalbant apie finalą, tai prieš „Audrą“ mums visada žaisti sunku. Jų komanda fiziškai stipri, joje daug trenerių, kurie viską puikiai išanalizuoja, pasirenka teisingą taktiką.

Manau, kad mes patys suklydome du kėlinius žaisdami nuo gynybos. Trečiajame, kai nebeturėjome ką daryti, pradėjome juos presinguoti. Galbūt tuomet jiems pritrūko jėgų, agresyvumo ir mes tuo pasinaudojome“, – pasakojo naudingiausiu čempionato žaidėju pripažintas Pavelas Smolkovas.

Finalinėje dvikovoje IGOL po Beno Spietinio įvarčio išsiveržė į priekį, tačiau antrajame kėlinyje po Nerijaus Budraičio ir Aurimo Tamaliūno tikslių smūgių jau pirmavo „Audra“. Trečiajame kėlinyje Vasilijus Novičkovas rezultatą išlygino, o pratęsime įvarčiai buvo įmušti pirmąją ir paskutinę sekundėmis. Pasižymėjo P. Smolkovas ir B. Spietinis.

B. Spietinio įvartis, po kurio buvo paskelta rungtynių pabaiga, garantavo jam rezultatyviausio čempionato žaidėjo titulą. Tiesa, jis pasižymėjo tiek pat kartų (6), kaip ir Kauno „Aleksotui“ atstovavęs rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas, tačiau apdovanojimą lėmė komandos užimta aukštesnė vieta.

Be B. Spietinio ir P. Smolkovo, individualiu prizu buvo apdovanotas geriausias čempionato vartininkas Modestas Petrauskas. Jo atstovaujama Elektrėnų „Versmė“ čempionate liko trečia. Mažajame finale elektrėniškiai 1:0 nugalėjo Kupiškio „Narjantos“ komandą, o vienintelį įvartį antrajame kėlinyje pelnė Aivaras Meškinis.

„Kai rinkome komandą, galvojome apie aukštesnius tikslus, tačiau kai dėl traumų ar kitų priežasčių žaidėjų sumažėjo, tai galvoju, kad ir trečia vieta yra labai neblogas rezultatas“, – pasibaigus turnyrui sakė A. Meškinis.

Kovoje dėl penktos pozicijos Panevėžio „Sportidus“ 3:2 įveikė Mažeikių „Olimpo SC“ futbolininkus, o septintoje vietoje likęs Kauno „Aleksotas“ net 7:0 sutriuškino Prienų KKSC komandą.

Po dviejų savaičių geriausios šalies paplūdimio ekipos rinksis į Palangą, kur kovos dėl LFF taurės. Galutinis dalyvių skaičius paaiškės artimiausiomis dienomis.