IGOL – vienuoliktąkart paplūdimio futbolo čempionas

„Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempiono vardą darsyk apgynė Vilniaus IGOL futbolininkai.

Nepaisant itin nelengvo pasirodymo grupių turnyre, vienuolika kartų turnyro nugalėtojai ketvirtfinalyje užtikrintai 8:3 įveikė Prienų KKSC ekipą, pusfinalyje – po itin dramatiškos pabaigos bei pratęsimo – 5:4 palaužė Kauno „Aleksoto“ pasipriešinimą bei finale – 8:1 nepaliko jokių vilčių Vilniaus „Audros“ atstovams.

„Dėl išaugusios konkurencijos šių metų pergalė yra kitokia. Sakyčiau, kad visos keturios į pusfinalį patekusios komandos yra panašaus pajėgumo, o iš pažiūros lengva pergalė finale tikrai nebuvo tokia lengva“, – po pergalės kalbėjo IGOL vadovas Darius Laucevičius.

Pusfinalyje prieš „Aleksotą“ IGOL po pirmojo kėlinio atsiliko 0:3, tačiau tuomet Viktoras Bartosevičius, dusyk Mantas Makutunovičius ir vartininkas Marius Šalkauskas perlaužė rungtynes savo pusėn. „Aleksotas“ rezultatą išlygino, buvo žaidžiamas pratęsimas, o jame geriau pasirodė vilniečiai.

„Kai atsilieki 0:3, tai mintys užplūsta įvairios. Be abejonės, pusfinalis kainavo labai daug jėgų. Vis tik, logiškai mąstant, čempiono vardą turėjome apginti. Mūsų komanda vienintelė turėjo du visiškai lygius ketvertus, todėl varžovams nuspėti, kuris geriau pasirodys vienose ar kitose rungtynėse buvo labai sudėtinga. Kitos komandos tuo pasigirti negalėjo“, – reziumavo D. Laucevičius.

Geriausiu čempionato žaidėju buvo pripažintas IGOL lyderis M. Makutunovičius. Pastarasis net negalėjo atsiimti jam įsteigto prizo, nes finalo metu jam išniro alkūnė, kuri vėliau atsidūrė gipse. Kokio rimtumo trauma, parodys magnetinio rezonanso tyrimas.

Geriausiu vartininku pripažintas „Aleksoto“ vartų sargas Modestas Petrauskas, o rezultatyviausiu žaidėju tapo šešiolika įvarčių įmušęs dar vienas „Aleksoto“ atstovas Paulius Giedraitis. Verta pažymėti, kad su šešiolika įvarčių čempionatą baigė ir „Dembavai“ atstovavęs Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Sahibas Mammadovas, tačiau P. Giedraičio persvarą lėmė komandos užimta aukštesnė vieta.

Kaip minėjome, IGOL finale nugalėjo „Audrą“, kuri antrus metus iš eilės čempionate liko antra. Trečiąją vietą užėmė Kauno „Aleksotas“ mažajame finale 6:3 nugalėjęs Panevėžio „Dembavos“ ekipą.