Neįgaliesiems

Įvertino ir aptarė vyrų rinktinės pasirodymus

Antrą kartą šiais metais futbolo specialistai susirinko aptarti Lietuvos vyrų futbolo rinktinės žaidimo ir rezultatų.

Nuotraukoje – M. Babravičius ir R. Garastas (S. Čirbos nuotr.)

Vyrų rinktinės trenerių štabas su Edgaru Jankausku priešakyje pristatė šių metų rungtynių analizę, atkreipiant ypatingą dėmesį į rudenį vykusias atrankos kovas, atsakė į aptarimo dalyvių klausimus, išklausė pastabas. Savo komandos pasirodymą apžvelgė ir jaunimo rinktinės treneriai.

Šiemet pasiektos 2 pergalės, 3 lygiosios ir 4 pralaimėjimai. Rinktinė šiemet surengė 5 stovyklas ir per jas turėjo 27 treniruotes. Jos suskirstytos į kelias kategorijas: atvykimo (viso 2), priešrungtyninės (9), atsigavimo (9) ir žaidimo modeliavimo (10). Kartu su futbolininkais prieš stovyklos išsikeltos užduotys, tačiau po kiekvienos stovyklos jos buvo koreguojamos atsižvelgiant į rezultatus, pvz. didesnis dėmesys skirtas ginantis nuo perdavimų iš krašto.

Visos treniruotės buvo filmuojamos ir komandos analitiko Mariaus Babravičiaus pateikiama tiesiogiai, kad būtų galima geriau nustatyti trukūmus, o taip pat iš karto po treniruotės autobuse ar grįžus į viešbutį. Panašus analizės pateikimas vykdavo ir per rungtynių pertrauką.

Analizuojant varžovus buvo nuodugniai išnagrinėjamos bent ketverios jų paskutinės rungtynės. Pasak už analizę atsakingo rinktinės trenerio Roko Garasto, oponentų startinės sudėties spėjimas pasiteisino apie 90 proc., t.y. su vieno žaidėjo paklaida. Šie žaidėjai buvo išanalizuojami pagal rungtyniavimą rinktinėje ir klube.

Kiekvienoms rungtynėms sudaryti du arba trys skirtingi žaidimo planai, ir po susirinkimo kiekvienam žaidėjui pateiktos nuorodos su analizėmis individualiai peržiūrai. Prieš dalį rungtynių futbolininkams buvo rodomi motyvaciniai klipai. Anot stažuotėse užsienyje dalyvavusio M. Babravičiaus, verta išnaudoti visas priemones, kurios bent procentu padidina šansus pasiekti gerą rezultatą.

Rinktinės štabas detaliau apžvelgė visas ketverias rinktinės rungtynės Pasaulio čempionato atrankoje. Dvikovoje su Slovėnija nepaisant turėtos dviejų įvarčių persvaros per pertrauką buvo įžvelgtos galimos grėsmės ir skirtos užduotys antram kėliniui. Deja, ne viską pavyko įgyvendinti, atsiliepė ir du priverstiniai keitimai rungtynių pabaigoje.

Rungtynėse Škotijoje pagrindinis planas buvo neleisti žaisti varžovams, iš anksto nustatyti toną ir nenusileisti dvikovose, sudarant trikampius pasaugoti vienas kitą kraštuose. Nepaisant pralaimėtų oro dvikovų pavyko laimėti vadinamus antrus kamuolius. Visgi, kas jau tapo tendencija, teko atlikti 3 priverstinius keitimus, dar du žaidėjai baigė dvikovą traumuoti. Nudžiugino įvartis iš pozicinio žaidimo, tačiau rungtynių pabaigoje prastai uždengus varžovus praleistas įvartis neleido iškovoti pergalės.

R. Garasto teigimu, po šių rungtynių komandai buvo sudarytos puikios sąlygos – kitą dieną ilgiau pasilikti Škotijoje ir atgauti jėgas, o nežaidusiems pasitreniruoti, ir namo grįžti antroje dienos pusėje grįžti užsakomuoju skrydžiu. Kito varžovo – Maltos analizė buvo atlikta per naktį po rungtynių. Šios rungtynės buvo kitokio profilio. Po pirmojo kėlinio netenkino kamuolio judėjimo greitis, erdvių išnaudojimas. Pasirinkta atlikti tolesnius perdavimus iš krašto ir antrajame kėlinyje tas pavyko, pasiteisino atlikti keitimai.

Paskutinei dvikovai su Slovakija rinktinės štabas ruošėsi kone dvigubai daugiau nei įprastai – peržiūrėtos net 8 rungtynės, nuo pat pirmųjų Europos čempionate, ir buvo pasiruošta geriau nei bet kada. Varžovų sudėtis buvo atspėta 90 proc. ir rimtų staigmenų jie nepataikė, buvo numatyta, kaip rungtyniaus jų krašto saugai, tačiau apsiginti vis tiek nepavyko.

R. Garastas samprotavo, jog įsprausti į kampą slovakai sužaidė pilnu pajėgumu, nes prieš tai vykusiose rungtynėse jų rodikliai buvo suprastėję. Iš kitos pusės – po sėkmingo starto Lietuvos komanda buvo labiau įvertinta ir mūsiškių žaidimą varžovai narstė iki smulkmenų. Neatmestina, jog varžovai stebėjo ir mūsiškių treniruotes, kurios Slovakijoje daugiausiai vyko atvirose erdvėse.

Per pertrauką buvo akcentuojamas žaidybinio plano nesilaikymas ir antrajame kėlinyje tą pavyko pagerinti. Buvo gerų epizodų, visgi vertinant visas rungtynes stipriai pralaimėtos dvikovos dėl antrųjų kamuolių, o daugiausiai nulėmė padarytos klaidos gynyboje.

M. Babravičius aptarimo metu pristatė įvairią statistiką. Rinktinės štabas ją sutikrina pats, tam kad turimas vaizdas būtų kuo labiau tikslesnis ir mažiau iškreiptas, todėl neretai statistika skiriasi nuo pateikiamos viešoje erdvėje.

„Iš turimos medžiagos padarysime gerą analizę ir išvadas. Pralaimėjimai yra futbolo dalis, svarbiausia, kad žaidėjai nepradėtų bijoti ar abejojame. Mes iš savęs daug reikalaujame, siekiame, kad tą patį darytų ir žaidėjai. Iš tokių pralaimėjimų turime pasimokyti, paversti tai pozityvu, kad mūsų klaidos taptų siekiamybe jas taisyti“, – apibendrindamas kalbėjo E. Jankauskas.

Kitas rungtynes rinktinė žais 2017 metų kovo mėnesį – iš pradžių laukia kontrolinės rungtynės Čekijoje, o po keturių dienų laukia atrankos rungtynės Londone prieš Angliją.

Video reportažas:

S. Čirbos nuotr. iš aptarimo:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS