Neįgaliesiems

Jaunimo radikalaus elgesio prevencijos leidiniai – jau ir lietuvių kalba

Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) dalyvauja tarptautiniame projekte „Football for a better chance“, kuriuo siekiama futbolo užsiėmimų pagalba vykdyti jaunimo radikalizacijos prevenciją.

Europos Sąjungos remiamoje programoje dalyvauja 8 įstaigos iš Lietuvos, dirbančios su socialinės rizikos aplinkose esančiais vaikais. Mokymai vedami pagal projekto partnerių bei Italijos Sant’Anna universiteto parengtą metodiką, siekiant vystyti jaunuolių socialinius įgūdžius,  kurie bus reikalingi tolimesniame jų gyvenime.

Birželio 22 dieną LFF Kauno treniruočių centre buvo surengti mokymai įstaigų pedagogams ir specialistams, išsamiai supažindinus su projekto tikslais, teorine medžiaga ir praktinių užsiėmimų turiniu.

Rugpjūčio 6-ąją MaFA pasiekė projekto leidiniai, kurie bus išsiųsti ugdymo įstaigoms. „Šiuos leidinius sudaro 10 užsiėmimų rinkinys, kuriuos praktiškai išbandysime įstaigose. Perskaičius leidinius ir susipažinus su užsiėmimais, aš manau, jog jie padės vaikams labiau socializuotis, išmokti komandinio darbo, suteiks pasitikėjimo savimi. Išbandysime šiuos pratimus ir veiklas nuo rugsėjo mėnesio, o pavasarį galėsime įvertinti pirminius rezultatus“, – teigė Lietuvos masinio futbolo projektų vadovė Greta Valikonienė.

Projekto organizatoriai pažymi, jog laukia unikali ir nauja patirtis, kadangi  jokia Lietuvos sporto federacija dar nėra rengusi tokio formato ir metodikos mokymų. „Tai nėra tiesiog papildomi futbolo trenerių mokymai, o su šios srities vaikais dirbančių trenerių apmokymai – būtent tai kursų dalyviams paliko didžiausią įspūdį“, – pažymėjo G. Valikonienė.

Be lietuvių, „Football for a better chance“ projekte taip pat dalyvauja Airijos, Graikijos, Portugalijos ir Rumunijos futbolo federacijos. Kiekviena iš šių valstybių patiria savitus iššūkius, lemiančius radikalėjantį jaunuolių ir, bendrai, visuomenės narių elgesį.

„Radikalizacijos tema tapo labiau aktuali, apie ją Lietuvoje pradėta labiau diskutuoti po migrantų krizės. Apie jaunimo radikalizacijos procesus tiek nekalbėta. Pabendravus su mažesnių miestelių ar kaimo gyventojais, futbolu užsiimančiais treneriais, matome kad ši problema yra įsišaknijusi, bet apie ją nelabai šnekama ir nėra imamasi veiksmų. Mes norime prisidėti prie radikalizacijos problemos sprendimo futbolo pagalba ir todėl dalyvaujame projekte“, – reziumavo G. Valikonienė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS