Neįgaliesiems

Konferencijoje sėmesi žinių apie stadionų saugumą

Miunchene vyko UEFA ir Europos Sąjungos organizuojama stadionų ir saugos konferencija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos atstovai.

Konferencijoje dalyvavo nacionalinių asociacijų saugumo vadovai, UEFA Čempionų lygos ir Europos lygos grupių etape dalyvaujančių klubų saugumo vadovai ir policija, nacionalinių futbolo informacijos taškai (NFIP), Interpolas, stadiono direktoriai ir kiti.

Konferencijos tema – „Prisitaikymas prie dinamiškumo“, kas skirta pabrėžti nuolat besikeičiantį futbolo pasaulį. Renginyje buvo kalbama apie tokias sritis, kaip pirotechnika, kontrterorizmas, dronai bei policijos veikla (socializavimasis, pusiau kontrolė, jėgos panaudojimas) futbolo renginių dienomis.

Didelis dėmesys taip pat buvo skiriamas futbolo saugumui stadione, o taip pat pristatytos naujovės, įgyvendinamos naujų stadionų projektuose.

Renginyje dalyvavo LFF stadiono direktorius Justas Vilavičius, LFF techninis direktorius Raimondas Statkevičius bei Policijos departamento atstovė, nacionalinio futbolo informacijos centro vadovė Ingrida Lamantauskienė.

„Pastaruoju metu UEFA didelį dėmesį skiria stadionų saugumo sričiai ir šis renginys buvo vienas iš to įrodymų. Buvo pristatoma, kaip būtų galima tobulinti saugumą stadioną, o taip pat sužinojome, kaip galima implementuoti tendencingas naujoves stadione. UEFA taip pat rūpinasi socialinės atskirties mažinimu, tad sužinojome idėjų, kaip stadione būtų galima įrengti patogumus įvairių kategorijų žiūrovams“, – sakė R. Statkevičius.

Nacionalinių asociacijų stadionų ir saugumo seminarai bus vykdomos ir toliau, kad asociacijos susipažintų su rizikomis ir atsakomybe bei specifinėmis strategijomis kiekvienai šaliai. Lietuva su Baltijos ir Rytų Europos šalimis dalyvaus posėdyje Nione (Šveicarija) vasario 6-7 dienomis.

Konferencijoje Miunchene dalyvavusi I. Lamantauskienė jau ne vienerius metus dirba su sporto renginiais, įskaitant pasaulio ir Europos futbolo čempionatų atrankos rungtynėmis Lietuvoje. Ji teigė, kad nacionaliniai futbolo informacijos centrai ir policijai nuolat besikeičiančios tendencijos yra labai aktualios.

„UEFA akcentavo pirotechnikos žalą ir skatina daugiau dėmesio skirti prevencinei sklaidai, pavyzdžiui, apie tai, kad pirotechnikos gaminių dūmai kelia didelį pavojų patiems žmonėms. Pirotechnikos gaminiai futbolo stadione dažnai naudojami ne pagal instrukciją. Konferencijoje buvo dar labiau paskatinta megzti dialogą ir bendradarbiauti su teisėsauga, savivaldybe dėl saugumo, taip pat kalbėtis su sirgaliais“, – dėstė I. Lamantauskienė.

I. Lamantauskienės teigimu, padarytos išvados po praėjusio susitikimo su Anglija:

„Visų pirma, pati federacija sutvarkė bilietų sistemą. Tokio dalyko, kaip lietuvių aistruolių tribūnos ir anglų susimaišymo viename sektoriuje neturėtų būti. Dabar Intensyviai ruošiamės anglų atvykimui. Mūsų pagrindinė užduotis – pateikti kiek įmanoma daugiau informacijos fanams ir užkirsti kelią provokacijoms ir teisės pažeidimams. Į Lietuvą penktadienį atvyko aštuoni britų pareigūnai, su kuriais mūsų pareigūnai patruliuos mieste, vaikščios po kavines ir kalbėsis su anglų sirgaliais. Britų policininkai galbūt atpažins ir tuos, kurie atvyko čia negaliai ir neturi teisės dalyvauti rungtynėse dėl ankstesnių pažeidimų stadionuose. Taip mes galėsime išvengti papildomų incidentų. Bandysime glaudžiai dirbti su anglų sirgaliais“, – kalbėjo pareigūnė.

Lietuvos ir Anglijos rungtynių dieną mieste ir stadione dirbs sustiprintos policijos pajėgos. 

Anglijos futbolo aistruoliams skirti 1857 bilietai. Rungtynės LFF stadione vyks sekmadienį, nuo 19 valandos.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS