Gegužės 7–8 dienomis Ciuricho „Letzigrund“ stadione, kur jau birželį vyks UEFA moterų Europos čempionato finalinio etapo rungtynės, vyko kasmetinis UEFA „Respect“ forumas, subūręs daugiau nei 250 dalyvių iš visos Europos futbolo ekosistemos – futbolo federacijų, klubų, tarptautinių organizacijų ir verslo sektoriaus.
Dvi dienas trukusio renginio metu aptarti svarbiausi socialinio ir aplinkosauginio tvarumo klausimai bei futbolo vaidmuo kuriant teigiamą pokytį už aikštės ribų.
Šių metų forume dalyvavo ir Lietuvos futbolo federacijos (LFF) socialinio ir aplinkosauginio tvarumo vadybininkė Germina Čekanauskaitė. Ji dalyvavo interaktyviame darbo grupės užsiėmime, skirtame pabėgėlių įtraukimui per futbolą (Refugee support through football), kur kartu su kitų šalių atstovais analizavo gerąsias praktikas ir konkrečius veiksmus, reikalingus siekiant visapusiškos įtraukties.
„Pagalba pabėgėliams – itin aktuali tema, ypač pastaraisiais metais, kai susiduriame su nerimą keliančiais išpuoliais Europoje ir pasaulyje. Visai neseniai LFF užmezgė kontaktą su UNHCR ir vysto pabėgėlių įtraukties per futbolą programą,“ – teigė G. Čekanauskaitė.
Forumo metu buvo pristatyta nauja skaitmeninė platforma FootbALL, kuri padės Europos futbolo bendruomenei dalytis tvarumo iniciatyvomis, o diskusijose buvo nagrinėjamos temos nuo vaikų apsaugos, diskriminacijos mažinimo ir sveikatingumo skatinimo iki žalos klimatui mažinimo veiksmų.
„Šis kasmet organizuojamas forumas suburia ypatingą bendruomenę – tai žmonės ir organizacijos, kurie orientuojasi į daugiau nei futbolą. Kalbame apie sveikatingumo programas, įtrauktį ir aplinkosaugą. Šiais metais turėjome galimybę išklausyti ir bendrauti su futbolo milžinais – kaskart lieku nustebinta, kokį indėlį į šias temas įdeda didieji futbolo klubai, tokie kaip Ispanijos „Real Madrid“, Anglijos „FC Liverpool“ ir stambiosios organizacijos, kaip „Mastercard“ ar „Lidl International“, – mintimis dalijosi G. Čekanauskaitė.
UEFA „Respect Forum“ metu buvo pabrėžiamas vis didėjantis futbolo vaidmuo sprendžiant aktualius socialinius ir aplinkosauginius iššūkius. Šiuolaikinė futbolo bendruomenė tampa vis labiau įsipareigojusi prisidėti prie įtraukties, tvarumo ir visuomenės gerovės stiprinimo – tiek per strateginius sprendimus, tiek per kasdienes iniciatyvas vietos ir tarptautiniu lygmeniu.
Šie principai glaudžiai dera su Lietuvos futbolo federacijos strateginiais tikslais – skatinti socialinę įtrauktį, didinti vaikų ir jaunimo saugumą sporte, plėtoti tvarią infrastruktūrą ir kurti ilgalaikį teigiamą poveikį bendruomenėms bei aplinkai visoje šalyje.