Neįgaliesiems

LFF prisidėjo prie unikalios Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto iniciatyvos

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) kartu su Lietuvos futbolo federacija sėkmingai suorganizavo pirmąjį kurčiųjų esporto futbolo čempionatą, vykusį GG1 arenoje Vilniuje.

Šis renginys, kuriame dalyvavo 20 sportininkų iš visos Lietuvos, išsiskyrė kaip novatoriškas žingsnis kurčiųjų sporto ir esporto bendruomenėse.

Unikalus čempionatas buvo transliuojamas tiesiogiai, o komentavimas pateiktas ne tik įprastu būdu, bet ir gestų kalba, padarant jį pirmuoju tokiu projektu pasaulyje. Ši transliacija suteikė galimybę ne tik mėgautis aukšto lygio žaidimu, bet ir padarė varžybas prieinamas plačiajai klausos negalią turinčių žmonių bendruomenei.

LKSK prezidentas Edvinas Kriūnas pasidžiaugė tokia iniciatyva.

„Džiaugiamės, kad galėjome surengti šį istorinį renginį. Tai ne tik sporto, bet ir technologijų šventė, rodanti, kaip naujausios technologijos gali būti integruotos siekiant padaryti sportą prieinamą kiekvienam. Mūsų sportininkai surengė įspūdingą pasirodymą, ir mes tikime, kad tai taps pradžia ilgai ir sėkmingai esporto tradicijai tarp kurčiųjų sportininkų“, – sakė jis.

„Tai buvo unikalus projektas, kuris parodo, kaip esportas gali sujungti įvairias žmonių grupes. Ypač džiugu, kad komentaviams vyko gestų kalba, ko nebuvo padaryta niekur kitur pasaulyje iki šiol“, – mintimis dalinosi ir LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius.

LKSK tiki, kad šis čempionatas taps kasmetine tradicija, skatinantį ne tik sportinę veiklą, bet ir socialinę integraciją. Organizacija taip pat viliasi, kad toks renginys paskatins kitas šalis kurti panašias iniciatyvas, kurios atveria naujas galimybes sportininkams su klausos negalia visame pasaulyje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS