Neįgaliesiems

LFF stadione – modernus medicinos įrenginys nelaimių prevencijai

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadiono lankytojai galės jaustis saugesni – stadione įrengta speciali įranga, kuri pagelbės įvykus nelaimei.

Pagal LFF bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotimi (VGMPS) stadione įrengtas automatinis defibriliatorius, kuris širdies smūgio atveju padės atstatyti normalų širdies ritmą bei laiku iškviesti operatyvią pagalbą.

LFF stadionas ko gero bus pirmoji sporto arena sostinėje, kuri taikys šią pažangią naujovę. Panašūs įrenginiai šiuo metu yra oro uostuose, kai kuriose geležinkelio stotyse ir prekybos centruose.

„Tokia Lietuvos futbolo federacijos iniciatyva yra puiki ir sveikintina. Vilniuje LFF stadionas yra vienintelis, kurie prisijungė prie mūsų sistemos, – sakė VGMPS operatyvinės pagalbos padalinių vadovas Igoris Lukaševas – Tikimės, kad ši praktika pasiteisins. bent viena išgelbėta gyvybė jau reikš tokios iniciatyvos pasisekimą.“

LFF stadione beveik kasdien lankosi gausybė žmonių, vyksta įvairios futbolo varžybos ar kiti renginiai, propaguojama aktyvi fizinė veikla ar liejasi aistruolių emocijos. Pasak LFF generalinio direktoriaus Nerijaus Dunausko, įrengta moderni technika padės užtikrinti operatyvią medicininę pagalbą.

„Džiaugiamės, kad Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotis sutiko bendradarbiauti vardan kilnių tikslų. Žmonių sveikata yra prioritetas, todėl siekiame, kad sportininkai ar stadiono svečiai sulauktų kuo greitesnės medicininės pagalbos, jei atsitiktų nelaimė, – kalbėjo N. Dunauskas. – Aišku, būtų geriausia, jei šio defibriliatoriaus neprireiktų, tačiau jei atsitiktų priešingai, būsime tam pasiruošę. Tuo labiau, kad neseniai savo darbuotojams surengėme pirmosios pagalbos kursus.“

VGMPS atstovas Igoris Lukaševas  taip pat papasakojo apie aparato veikimą.

„Principas paprastas – vos atidarius defibriliatoriaus spintelę suveikia signalizacija. Jūs paspaudžiate mygtuką, o mes gauname pranešimą į dispečerinę. Dispečeris iš karto mato jūsų vietą žemėlapyje ir nieko nelaukus išsiunčiame brigadą į įvykio vietą. Tuo metu žmogus turi klausytis aparato nurodomų instrukcijų, kaip elgtis toliau“.

Automatinis defibriliatorius yra skirtas įprastam širdies darbui atnaujinti ir gali išgelbėti žmogų nuo staigios mirties. Juo naudotis gali ne tik medikai, bet ir paprastas žmogus – pagal aparato nurodomas instrukcijas, jis pritvirtinamas prie nukentėjusio krūtinės.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS