Neįgaliesiems

Lietuvoje praūžė futbolo šimtmečio savaitgalis

Praėjusį savaitgalį Lietuvoje karaliavo futbolas – minint šalies futbolo šimtmetį visoje šalyje vyko daugybė šiai sukakčiai skirtų renginių.

Bene pagrindinis viso savaitgalio akcentas – daugiau nei 100 rungtynių visoje Lietuvoje, kurios įtraukė visą šalies futbolo bendruomenę, pradedant pačiais mažiausiais futbolininkais, šiuo metu dar esančiais darželiuose, baigiant intriguojančiomis akistatomis Hegelmann LFF taurėje.

Viso savaitgalio metu svarbi tema buvo ne tik Lietuvos futbolo šimtmetis, tačiau ir palaikymas šiuo metu nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Prieš rungtynes komandos įsiamžino su Ukrainos vėliavomis, taip rodydamos palaikymą didvyriškai už savo šalį kovojantiems ukrainiečiams.

Dar penktadienį šventinį savaitgalį atidarė net keli vaikų futbolo festivaliai skirtinguose Lietuvos miestuose – pačius jauniausius futbolo sirgalius subūrė Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Alytus, Mažeikiai ir Plungė.

Ten mažieji futbolo mėgėjai galėjo varžytis įvairiose estafetėse, atlikti užduotis ir smagiai leisti laiką su bendraminčiais.

O Šiauliuose prie mažųjų šventėje prisijungė ir reprezentacinės miesto komandos FA „Šiauliai“ futbolininkai, kurie įsitraukė į veiklas ir patys smagiai leido laiką minėdami Lietuvos futbolo sukaktį.

„Švenčiant šią neeilinę progą – Lietuvos futbolo šimtmetį – apėmė labai pozityvios emocijos matant, kaip džiaugsmingai į tai įsitraukė visa Lietuvos futbolo bendruomenė, nuo pačių mažiausių iki profesionalų.

Norėjome šią šventę pažymėti masiškumu ir suteikti progą švęsti visiems. Tikime, kad tai padaryti pavyko, tačiau ties šiuo šventiniu savaitgaliu iniciatyvos nesibaigs, mat iki metų pabaigos sirgaliams padovanosime dar ne vieną šventinę iniciatyvą“, – renginių masiškumą ir regioninę sklaidą akcentavo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Penktadienio vakarą startavo ir įvairios kitų lygų varžybos – pradedant merginų elitine lyga, baigiant akistatomis Hegelmann LFF taurėje.

Beje, penktadienį Kaune taip pat buvo surengtas ir specialus festivalis, surengtas bendradarbiaujant su projektu „Jaunimas gali“ ir Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi bei skirtas pabėgėlių vaikams iš Ukrainos ir Afganistano „Mes pasaulio jaunimas“.

Įdomu, jog šioje iniciatyvoje noriai įsitraukė ir dalyvavo ir LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

Šventinės pramogos tęsėsi ir šeštadienį – Kaune buvo surengtas mergaičių futbolo festivalis, toliau šurmuliavo jaunimo komandų čempionatų kovos, o vyrų komandos varžėsi Hegelmann LFF taurės dvikovose.

„Esame labai laimingi, jog Lietuvos futbolo šimtmečio savaitgalis sulaukė daug susidomėjimo. Nusprendėme, jog šimtmetis turėtų būti švenčiamas ne vienoje vietoje, o visoje šalyje, todėl visuose Lietuvos regionuose buvo rengiami darželinukų futbolo festivaliai, taip pat Kaune buvo surengti ir mergaičių bei pabėgėlių futbolo festivaliai, kuriuose dalyviai turėjo itin gerą ir smagų laiką. Taip pat dar sykį įsitikinome, jog futbolas yra masiškiausia sporto šaka Lietuvoje.

Šis šventinis savaitgalis buvo tarsi įžanga į futbolo šimtmečio minėjimą, nes netrukus savo kovas UEFA tautų lygoje pradės ir Lietuvos rinktinė, taip pat yra numatoma ir dar ne vienas šventinis renginys bei garbingų svečių vizitas“, – akcentavo LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Lietuvos futbolo šimtmečiui paminėti šiemet bus skirtas dar ne vienas renginys, o apie visus juos bus pranešta LFF.lt.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS