Neįgaliesiems

Lietuvoje praūžė regioninių talentų centrų atvirosios atrankos

Birželio mėnesio pirmoje pusėje Lietuvos miestuose vyko jau trečiojo sezono regioninių talentų centrų atvirosios atrankos.

Šiais metais atrankos buvo rengiamos Marijampolėje, Telšiuose, Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose.

Projektas šiemet įtraukia gabiausius 2012–2016 metų gimimo vaikinus.

Projekto organizatoriai pabrėžia naujovę, kad jis bus atskirtas į dvi dalis. Jauniesiems dalyviams, gimusiems 2013–2016 metais, bus rengiamos dvi savaitinės treniruotės 7 miestų regioniniuose centruose. Būsimi veiklos akcentai – žaidėjų individualus tobulėjimas, technikos tobulinimas konkurencingoje aplinkoje (kamuolio perdavimas, priėmimas, driblingas, smūgiavimas), žaidybinių situacijų suvokimas ir sprendimas (žaidimo 1×1; 2×2; 3×3 principai), mokėjimas išnaudoti kiekybinę persvarą (žaidimo 2×1, 3×2 principai).

Darbas su vyriausiais projekto dalyviais, kurie gimę 2012 metais, bus orientuotas ne tik į anksčiau išvardintus ugdymo aspektus, bet ir į futbolininkų perėjimo procesą į pirmąsias jaunimo rinktines. Šie žaidėjai dalyvaus aukštojo meistriškumo centruose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose ar Panevėžyje) ir bus kviečiami sportuoti 4–6 kartus per mėnėsį. Taip pat atrinktiems žaidėjams bus vykdomos stovyklos LFF treniruočių centre.

„Projektui tai jau yra treti metai, galima pasidžiaugti tuo, kad kiekybine išraišką vaikų tik daugėja, tai reiškia, kad mūsų žinutė eina ir yra girdima plačiai. Faktas, kad iš didesnės kiekybės galima atsirinkti ir kokybę.

Pagrindiniai aspektai yra individuali kokybė, kamuolio valdymo technika, smūgiavimas, gebėjimas žaisti vienas prieš vieną, du prieš du, situacijų sprendimas.

Emocija čia visada yra pati geriausia, galbūt kartais vaikai gali būti kiek susikaustę, nes tam tikras nedidelis stresas turi būti ir yra, bet tai yra sveika. Konkurencija irgi yra reikalinga, be konkurencijos futbole toli nenueisi.

Imant bendrai, mūsų futbolo akademinis lygis auga, padėka akademijoms, nes jos vis profesionaliau žiūri į savo darbą, edukuoja trenerius, žaidėjus, vadovai irgi stengiasi rasti rėmėjų, kurie galėtų prisidėti prie lygio kėlimo. Taip pat ir mes, kaip federacija, prisidedame tokiais projektais ir galime tikėtis, kad ateityje turėsime dar ne vieną Gineitį arba Kučį“, – kalbėjo projekto koordinatorius, LFF techninio direktoriaus pavaduotojas Lukas Artimavičius.

Atrankose dalyvavo ir Lietuvos jaunimo rinktinių treneriai, o vienas tokių buvo vaikinų U19 rinktinės treneris Mindaugas Čepas, kuris taip įžvelgė tokių iniciatyvų ir projektų reikšmę.

„Manau, kad laikui bėgant mūsų laukia šviesi ateitis, tų įdomių vaikų tikrai yra gausu, o mūsų, kaip trenerių, užduotis yra atvesti juos iki suaugusių futbolo ir ten juos integruoti.

Tai yra gera galimybė įsivertinti kiekvienam, ką jis daro gerai, ką dar reiktų patobulinti, o mums, kaip Lietuvos rinktinių treneriams, tai yra fantastinė galimybė įžvelgti kiekviename vaikų talentą ir juos įvesti. Smagu matyti vaikų degančias akis ir viliuosi, kad kažkas iš šių vaikų eis iki aukščiausio lygio ir atstovaus savo šalies rinktinei“, – akcentavo M. Čepas.

Atrankos apima skirtingus Lietuvos miestus, o tai gali tapti gera galimybe savo gebėjimus parodyti ir vaikams, kurie galbūt įprastomis sąlygomis to nebūtinai turėtų.

„Čia vaikai gauna tikrai kokybiškas treniruotes, vaikai to nori ir tai tikrai yra reikalinga. Kai kuriuose miesteliuose tos treniruotės net nevyksta, tad jiems tai yra geras šansas užsiregistruoti ir atvažiuoti, pasirodyti, galbūt juos kažkas pastebės, nes kartais ne visi gali būti pamatyti“, – teigė Povilas Lukšys, vienas projekto koordinatorių Panevėžyje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS