Neįgaliesiems

Lietuvos futbolo šimtmečio savaitgalis – Vieningi su Ukraina

2022 m. gegužės 6-8 d. minint Lietuvos futbolo šimtmetį visoje Lietuvoje įvyks daugiau nei 100 futbolo rungtynių.

Vykstant karui Ukrainoje visus renginius lydės šūkis – Vieningi su Ukraina, renginių metu bus organizuojamos paramos akcijos kaimyninei šaliai ir jos žmonėms. 

1922 m. gegužės 7 d., Kaune buvo sužaistos pirmos Lietuvos futbolo čempionato rungtynės. Būtent šią dieną įvyko didžiulė šventė futbolo mėgėjams, nes tuomet dviejose Ąžuolyno aikštėse Kaune įvyko net 4 rungtynės – po dvejas iš karto. Pirmoji 13 val. į aikštę išbėgo geltonais marškinėliais vilkėjusi LFLS 1-oji komanda ir žaliais marškinėliais su geltonu kryžiumi raudoname skyde pasipuošę pagrindinės vienuolikės šauliai.

„Norime paminėti šią futbolui svarbią datą surengdami daugiau nei 100 futbolo rungtynių Lietuvoje ir parodydami, kad tai yra masiškiausia sporto šaka mūsų šalyje. Futbolą žaidžia ir vyrai, ir moterys, nuo pačių mažiausių iki senjorų, tad šią futbolui svarbią datą būtent ir paminėsime žaisdami futbolą. Šimtmetį minėsime visus metus, o vienas pagrindinių akcentų bus specialiai šia proga sukurtas filmas apie futbolą“, –  kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pasak E. Stankevičiaus, renginių metu Lietuvos futbolo bendruomenė bus skatinami paaukoti karą išgyvenančiai šaliai ir į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams tiek piniginėmis lėšomis, tiek daiktais. Taip pat į renginius bus kviečiami įsitraukti ir Lietuvoje šiuo metu gyvenantys Ukrainos piliečiai.

„Negalime likti abejingi karui Ukrainoje ir stengiamės padėti šiai šaliai kuo tik galime. Nuolat bendraujame su Ukrainos futbolo asociacija ir gauname naujausių žinių ko labiausiai reikia, tad organizuojame ir siunčiame įvairius daiktus. Taip pat skiriame finansinę paramą. Aš atidaviau savo dvidešimt metų kauptą futbolo marškinėlių kolekciją aukcionui, kurio metu visos surinktos lėšos bus pervestos Ukrainai remiančioms organizacijoms“, – teigė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Šimtmečio savaitgalį vyks vaikų futbolo festivaliai, „Spark Energy“ moterų A lygos rungtynės, įvairaus amžiaus jaunių ir jaunučių rungtynės, mergaičių, merginų ir moterų rungtynės, o pagrindiniu akcentu taps – Hegelmann LFF taurės antrojo etapo rungtynės. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS