Neįgaliesiems

Lietuvos futsalo trenerius ruošė patyręs kroatas

Prieš naują Lietuvos salės futbolo (futsalo) sezoną Kaune vyko FIFA futsal trenerių kursai, kuriuose vertinga patirtimi dalijosi ilgametis Kroatijos ir Suomijos rinktinės strategas Mičo Martičius.

Savaitę vykusiuose užsiėmimuose susirinko per 30 trenerių iš visos Lietuvos. Teoriniuose seminaruose jie susipažino su mokymo metodikos, žaidimo struktūros, taktikos ir ypatingų futsalo situacijų principais. Praktinėse treniruotėse Kauno sporto halėje treneriai tobulino individualios, organizuotos ir komandinės gynybos pratimus, taip pat šlifavo techninius metodus ir kitus aspektus.

„Futsalas yra mūsų prioritetinė šaka, į kurią dedame daug vilčių ir skiriame daug dėmesio. Siekiame organizuoti 2020 metų pasaulio salės futbolo čempionatą. Šie kursai prisidės prie to, kad futsalo lygis šalyje kiltų“, – sakė kursų dalyvius pasveikinęs LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

Patyręs instruktorius iš Kroatijos M. Martičius džiaugėsi produktyviu darbu seminaruose: „Norėčiau pasveikinti Lietuvos futbolo federaciją už puikų šių kursų organizavimą, praktinių užsiėmimų vietą Kauno sporto halėje bei, žinoma, trenerius už aktyvų dalyvavimą veikloje. Į ką atkreipiu dėmesį kursų metu, tai kokybiška informacijos sklaida. Tai iš dalies garantuoja sėkmę.

Po visų šių kursų dienų treneriai šiek tiek išvargo, bet, manau, yra patenkinti nuveiktu darbu. Geresni treneriai išugdo geresnius sportininkus, o geresni sportininkai išgauna geresnius rezultatus. Salės futbolui taip pat reikia rėmėjų, kad pritrauktume žmonių. Jeigu būsime neįdomūs, žmonės neis į rungtynes“, – samprotavo M. Martičius.

LFF futsal srities vystymo koordinatorius ir nacionalinės rinktinės žaidėjas Jurijus Jeremejevas pabrėžė, kad kursai buvo skirti visiems futsalo treneriams Lietuvoje ir teigė, jog ateityje užsiėmimai taps didesniu išbandymu gilinant žinias.

„Šie kursai buvo skirti ne tik aukščiausios lygos treneriams, bet ir jaunimą, vaikus, moteris, studentus treniruojantiems specialistams. Parengėme tokią programą, kad treneriai galėtų tinkamai pasiruoštų artėjančiam sezonui, kuris startuos spalio-lapkričio mėnesiais“, – sakė J. Jeremejevas. – Šie kursai yra mūsų salės futbolo C licencijos programos dalis. Ateityje planuojame įvesti B licenciją ir kursai bus sudėtingesni. Norėsime juose išskirti atitinkamas darbo sritis, kuriuose treneriai patys nori dirbti. Norime, kad Mičo Martičius ir vėliau atvažiuotų į Lietuvą, nes jis puikiai supranta mūsų situaciją ir gali perteikti visą patirtį“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS