Neįgaliesiems

Lietuvos paplūdimio čempionato finalinis etapas. Apžvalga

Prieš dvi savaites Kupiškyje startavusiame Lietuvos paplūdimio čempionate sėkmingiausiai pasirodė sostinės ekipos – IGOL ir „Audra“. Abi komandos dar nėra užsitikrinusios nugalėtojo vardo, tačiau bent jau šią akimirką labai panašu, kad būtent jos kovos turnyro finale.

Daugkartiniai šalies čempionai IGOL paplūdimio futbolininkai pirmajame etape 4:3 nugalėjo Kauno „Aleksotą“ bei 4:1 – Kupiškio „Narjantos“ komandą. Paskutinėse grupės rungtynėse vilniečiams teks kovoti prieš Mažeikių „Olimpo SC“ atstovus.

„Sporte visada būna netikėtumų, bet, aišku, jaučiamės stipresni ir į Ignaliną važiuojame tam, kad dalyvautume finale. Prieš čempionatą galvojome, kad pagrindinis mūsų varžovas bus „Versmė“, tačiau niekada nemanėme, kad „Audros“ komanda yra silpna. Galbūt, jai trūksta ilgesnio atsarginių suolelio, tačiau tie žaidėjai, kurie yra, jie su charakteriu ir labai rimti. Žiūrime rimtai į šią kovą ir esame rimtai jai nusiteikę“, – sakė IGOL vadovas Darius Laucevičius.

„Audra“ B grupėje paskutinėmis sekundėmis 2:1 sugebėjo nugalėti favorite laikytą Elektrėnų „Versmės“ ekipą. Dar tris taškus sostinės ekipa gavo už techninę pergalę prieš į turnyrą neatvykusią Prienų KKSC ekipą. Grupėje „Audrai“ liko rungtynės su Panevėžio „Sportidus“ futbolininkais.

„Į Ignaliną vyksime su mintimi, kad žaisime finale, tačiau puikiai suprantame, kad dvikovoje su Panevėžiu dar turėsime įrodyti, kad esame to finalo verti. Šiame etape prie mūsų prisijungs atakų lyderis Aurimas Tamaliūnas, su kuriuo tikimės pateikti sensaciją ir pirmąkart istorijoje iškovoti Lietuvos čempiono titulą“, – sakė „Audros“ kapitonas Nerijus Budraitis.

A grupėje visiška sumaištis kovoje dėl antrosios vietos ir patekimo į mažąjį finalą. Į šią poziciją pretenduoja visos trys likusios komandos: tiek Kupiškio „Narjanta“, tiek „Mažeikių „Olimpo SC“, tiek Kauno „Aleksotas“. Kol kas geriausia yra Kupiškio „Narjantos“ situacija. Jei kupiškėnai laimi, jiems visiškai nesvarbu, kaip baigsis kitos grupės rungtynės tarp IGOL ir Mažeikių „Olimpo SC“.

„Mintys ir nuotaikos kovinės. Žadame atsivežti optimalią sudėtį. Gaila tik tai, kad Redas Graičiūnas Kupiškyje gavo dvi geltonas korteles, todėl lemiamą grupės dvikovą praleis. Mes esame kovotojai – tik tokiu būdu galime kompenstuoti savo meistriškumo stoką.

Be to, turnyro lentelė dabar tokia, kad galime būti ir pirmi, ir ketvirti. Aišku, stengsimės išspausti maksimumą, bet kaip bus – taip bus“, – sakė „Narjantos“ vadovas Darius Baronas, pridūręs, kad sutiktų su pasiūlymu grupėje užimti antrąją vietą.

„Pasikeitimas toks, kad du traumuotus žaidėjus pakeis kiti du, bet iš esmės pagrindas liks tas pats. Puikiai suprantame prieš ką žaisime, todėl kalbėti apie kažkokius labai didelius planus būtų netikslinga. Iš kitos pusės, lengvai pergalės nežadame atiduoti nei IGOL, nei tai komandai, su kuria žaisime paskutines rungtynes dėl vietos“, – kalbėjo „Olimpo SC“ atstovas Donatas Voras.

„Turėsime ilgesnį atsarginių suolelį, todėl galvoju, kad būsime stipresni. Prisijungs Mindaugas Kvedaras, Jaunius Juozaitis, Mindaugas Zlatkus. Tikiu, kad su šiais žaidėjais dar galime pakovoti dėl trečios vietos. Aišku, ne viskas mūsų rankose, bet tikime, kad IGOL prieš Mažeikių komandą laimės. Tuo pačiu, kol yra galimybių kažko siekti, tol ir sieksime“, – sakė „Aleksoto“ direktorius Audrius Markevičius.

B grupės turnyro situaciją visiškai pakeitė sugedęs Prienų KKSC komandos autobusas. Pastarajai ekipai įskaityti du techniniai pralaimėjimai, o trečiosios grupės rungtynės bus žaidžiamos su Elektrėnų „Versmės“ komanda. Pastarajai trečiose rungtynėse negalės padėti dvi geltonas korteles Kupiškyje užsidirbęs Aivaras Meškinis. Be to, į Ignaliną neatvyks Ramūnas Radavičius ir, veikiausiai, Valentinas Golubovskis.

„Važiuojame žaisti ir laimėti. Aišku, visų pirma reikia galvoti apie tai, kaip įveikti Prienus, kad dar galėtumėm dėl kažko žaisti. Dėl to žvalgytis į kitus nėra prasmės. Svarbių žaidėjų netektis, neabejotinai, darys didelę įtaką, tačiau tikimės, kad juos sėkmingai pakeis kiti. Lengva nebus“, – komentavo „Versmės“ vadovas Romas Ščiuka.

„Versmė“ pirmajame etape sugebėjo nugalėti Panevėžio „Sportidus“ ekipą rezultatu 6:4. Panevėžiečiams tai buvo pirmoji dvikova klubo istorijoje.

„Be abejo, kiekvienose rungtynėse sieksime pergalės, o kaip gausis, kas ten žino. Kupiškyje pamatėme, kad galime žaisti, visi vyrai patikėjo savo jėgomis, tikimės geriausio“, – dar po pirmojo etapo kalbėjo „Sportidus“ žaidžiantysis vadovas Virginijus Kulišauskas.

Prienų KKSC ekipa, kaip jau minėjome, dėl autobuso gedimo į Kupiškį neatvyko. Teoriškai ši ekipa dar gali pakilti į antrąją grupės vietą, tačiau praktiškai toks pasiekimas prilygtų nemažai sensacijai.

 

TVARKARAŠTIS:

10:00 val.                „Narjanta“ – „Aleksotas“

10:50 val.               „Olimpo SC“ – IGOL

11:40 val.               „Audra“ – „Sportidus“

12:30 val.               Prienų KKSC – „Versmė“

13:30 val.               Rungtynės dėl 7 vietos

14:20 val.               Rungtynės dėl 5 vietos

15:10 val.               Rungtynės dėl 3 vietos

16:00 val.               FINALAS

17:00 val.               Apdovanojimai

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS