Lietuvos futbolo rinktinės tęsia darbą su garsiausių pasaulio klubų naudojamu moderniu treniruočių įrankiu – GPS technologija paremta „Catapult“ stebėsenos sistema, kuri leidžia stebėti futbolininkų judėjimą ir fiziologinius pokyčius realiu laiku.
„Tai GPS technologija, kuri seka žaidėjus. Treniruotės metu sekame kokį krūvį gauna žaidėjai, ar tokį kokį esame numatę, norime jų nenuvarginti ir išlaikyti formoje. Technologija padeda sekti ir laikytis plano“, – sako Lietuvos rinktinės analitikas Marius Babravičius.
Vaizdo reportažas:
Naujas įrankis buvo pirmą kartą panaudotas vyrų rinktinės stovykloje Čekijoje, o dabar naudojamas kiekvienoje nacionalinės komandos stovykloje. Edgaro Jankausko trenerių štabas liko sužavėtas sistemos teikiamomis galimybėmis įvertinti ir analizuoti futbolininkų motorinę veiklą aikštėje. „Catapult“ sistema treniruotėse leidžia treneriams kompiuterio ekrane realiu laiku matyti aikštėje atliekamų žaidėjų veiksmų žemėlapį. Technologija suteikia galimybę matyti kiekvieną žaidėjo judėjimo momentą, jo judėjimą skirtingu greičiu, judėjimo parametrus (greitėjimą, lėtėjimą ir įsibėgėjimą), polinkį atlikti atitinkamus veiksmus bei parodo jo ryšius su kitais žaidėjais aikštėje. Sistema palengvina ir taktinį modeliavimą, taip pat leidžia stebėti kompaktiškumą aikštėje.
Ant žaidėjų kūno pritvirtinami GPS indikatoriai fiksuoja futbolininko širdies ritmą, krūvį, nuovargį bei nustato jo maksimalias galimybes atsistatyti ir atsispirti nuovargiui. Operatyvi informacija gyvu režimu leidžia treneriams koreguoti treniruotę ir jos procesą arba keisti individualių žaidėjų veiklą. Po treniruočių ir rungtynių surinkta informacija išryškina bendrą vaizdą bei suteikia vertingus duomenis apie futbolininkų bei komandos rodiklius.
„Dalis informacijos jau treniruotės metu perduodama treneriams, taip žinome kada padaryti pertraukas, kokį krūvį gauna, kokiais greičiais bėga. Dalis informacijos perduodama treneriams, dalis – analizuojama po treniruočių“, – vardino M. Babravičius.
„Catapult“ sistemą naudoja tokie elitiniai futbolo klubai kaip Madrido „Real“, Miuncheno „Bayern“, Madrido „Atletico“, Londono „Chelsea“, „Valencia“ ir daugelis kitų.
„Nauda yra milžiniška, mes kontroliuojame procesą naudodami šiuos įrenginius, mes tiksliai žinome, kas šiuo metu vyksta, o daugiau patys skaičiai už save kalba“, – tikino M. Babravičius.