Neįgaliesiems

Masinio futbolo savaitę – dalyvių, vietų ir žaidimo būdų įvairovė

Įkvėpti masinio futbolo savaitės įvairiuose Lietuvos kampeliuose su kamuoliu laiką leido ir vaikai, ir jų tėvai ir seneliai, o futbolo aikštėmis tapo tiek stadionai, tiek parkai ar net virtualūs įrenginiai.

Paskutinę rugsėjo savaitę visoje Europoje milijonai žmonių dalyvauja sporto savaitės renginiuose. Savo ruožtu Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) skelbia tradicinę masinio futbolo savaitę (Grassroots week).

Šią iniciatyvą palaikanti Masinio futbolo asociacija iš anksto užsiregistravusius renginių organizatorius skatino futbolo inventoriumi, prizais.

Prie futbolo savaitės prisijungė įvairių miestų – nuo Neringos ir Tauragės iki Raseinių, Ukmergės ir Alytaus – ir įvairaus amžiaus dalyviai. Futbolą žaidė darželinukai, pradinių ir vyresnių klasių moksleiviai, mokytojai ir auklėtojos, suaugę vyrai ir moterys, tėvai ir mamos su atžalomis ir netgi močiutės.

Organizatoriai bei dalyviai nestokojo originalumo ir pademonstravo, kad futbolą galima žaisti visur, visada ir visaip.

Raseiniuose daugiausiai emocijų sulaukė mamų ir vaikų futbolo varžybos. Butrimonyse (Alytaus raj.) vyko ne tik mažojo futbolo, tačiau ir virtualaus futbolo varžybos ant išmanių grindų.

Vilkaviškio rajone futbolas buvo žaidžiamas ir per lietų ant smėlio pasiskirsčius pagal profesijas, ir ant improvizuota aikšte tapusios vejos prieš pat Paežerių dvarą.

Plungėje žaisti tradiciškai susirinko daug moterų, kurias su futbolu anksčiau siejo ne įgūdžiai ar treniruotės aikštėje, o tai – kad jų atžalos yra jaunieji futbolininkai.

Mažeikiuose, Plungėje, Raudondvaryje vaikams užsiėmimus pravedė futbolo treneriai, esami ar buvę futbolininkai. Vilniaus „Rūtos“ ar Ukmergės „Nykštuko“ ir kituose darželiuose pavyzdį vaikams parodė auklėtojos – jos ėmėsi pačios pagainioti kamuolį.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS