Neįgaliesiems

Modernūs testai futbolo aikštėje ir laboratorijoje – fizinio rengimo trenerių mokymų dalis

Rugpjūčio 11-ąją dieną Kaune įvyko futbolininkų fizinio rengimo trenerių mokymų 2-asis modulis. Visa diena buvo skirta supažindinant studentus su futbolininkų testavimais tiek futbolo aikštėje, tiek sporto mokslo laboratorijose.

Modulis prasidėjo kartu su Mariumi Čeliausku, Lietuvos nacionalinių rinktinių atletinio rengimo treneriu, kuris pristatė testavimus futbolo aikštėje, pasitelkdamas vaikinų U-18 rinktinės pagalbą.

Šiems testams buvo naudojama viena naujausių technologijų bėgimo testams ,,Microgates witty“. Pirmas – 30 m sprinto testas, kurio tikslas nustatyti sportininko greitumą. Antras – šuolio testas: vertikalus šuolis į aukštį be rankų pagalbos ir su. Trečiasis testas buvo skirtas nustatyti sportininko vikrumą, kur buvo bėgama 20 m distancija keičiant kryptį. Ketvirtasis testas ,,Yo Yo“, skirtas nustatyti sportininko ištvermę.

Antroje dienos pusėje dr. Audriaus Sniečkaus dėka studentai turėjo galimybę apsilankyti Lietuvos sporto universiteto sporto mokslo ir inovacijų instituto laboratorijose, kur stebėjo kaip atliekamas kojų raumenų jėgos testas (kojų lenkimas ir tiesimas), kuriam buvo naudojama ,,Biodex“ įranga.

Taip pat studentai susipažino su aerobinio pajėjumo nustatymu (VO2max), šiam testui buvo naudojama speciali įranga ,,Katana sport“.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS