Neįgaliesiems

Nugalėtojai paaiškės šeštadienį Nidoje

„Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Prieš tris savaitės šešios komandos varžėsi Kupiškyje, o jau šį šeštadienį paskutinis čempionato etapas įvyks gražiojoje Nidoje, kur ir paaiškės ar Vilniaus „Igol“ ekipai pavyks apginti čempionų titulą.

Būtent ši komanda ir vėl yra favoritė vadintis stipriausia Lietuvos paplūdimio futbolo komanda. Ar taip save vadinti jie galės, paaiškės jau po pirmųjų „Igol“ rungtynių, kadangi pergalės atveju „Igol“ ir taptų čempionais bei gautų progą atstovauti Lietuvai paplūdimio futbolo Čempionų lygoje.

Čempioniška dvikova

Tos pirmosios „Igol“ rungtynės bus žaidžiamos prieš antroje vietoje šiuo metu esančią Kupiškio „Narjanta“ ekipą. Šios abi ekipos turi po 9 taškus, bet „Igol“ komanda turi vieną mačą atsargoje.

Visgi apie antrąsias Nidos etapo rungtynes prieš „Audros“ komandą „Igol“ ekipos vadovas Darius Laucevičius net negalvoja.

Visą dėmesį „Igol“ žaidėjai sieks sutelkti į rungtynes prieš „Narjantą“, kurias jie laiko gyvybės ar mirties klausimu.

„Mums pagrindinės rungtynės yra su „Narjanta“. Jei jas laimime, tampame čempionais ir kitos rungtynės jau nieko nereikš. Žinome, kad „Narjanta“ intensyviai ruošiasi ir prieš daugiamečius čempionus yra nusiteikusi kovingai ir ryžtingai. „Narjanta“ turi geras sąlygas ruoštis rungtynėms, yra pasistiprinusi žaidėjais iš Pirmos lygos, „Kupiškio“ komandos“, – sakė D. Laucevičius, apie varžovus surinkęs nemažai informacijos.

„Žinome visus niuansus ir puikiai suprantame, kad negalime į šį varžovą žiūrėti pro pirštus. Visos mintys bus sutelktos į pirmas rungtynes ir labai rimtai vertinsime varžovą. Iš pasaulio čempionato atrankos rungtynių Maskvoje puikiai pamatėme, kad kai kurios rinktinės neįvertino ant popieriaus silpnesnių komandų ir pralaimėjo. Tokios klaidos mes tikrai neketiname daryti. Bandysime nuteikti komandą, kad žaistų visiškai atsidavusi. Sieksime atsivežti stipriausią galimą sudėtį ir vėl turėsime kelis pajėgius legionierius“, – pabrėžė „Igol“ vadovas.

Nors „Igol“ prieš pačią svarbiausią sezono dvikovą yra nusiteikę labai ryžtingai, baltos vėliavos „Narjanta“ nekelia.

„Narjanta“ vadovas Darius Baronas pripažįsta, kad „Igol“ galbūt yra aukštesnio kalibro komanda, tačiau jis tiki savo komandos šansais ir mano, kad Nidoje jiems gali pavykti nugalėti Lietuvos čempionus.

„Sudėtyje pokyčių neturėsime ir vyks tas pats sąstatas. Kupiškyje intensyviai ruošiamės Nidos etapui ir tikimės teigiamo rezultato. Pripažįstame, kad „Igol“ komanda yra stipresnė ir aukšto lygio, bet juos įmanoma nugalėti, žaidžiant komandiškai ir atiduodant visą save. Galbūt iš dešimt rungtynių jie laimėtų devynias, bet vienas vis tiek pralaimės, todėl tikimės, kad tas kartas ir bus Nidoje. Kamuolys yra apvalus ir dar tikrai tikime savo šansais tapti čempionais“, – ryžtingai sakė D. Baronas.

Šansų nelaidoja

Kur du pešasi, trečias laimi. Tokia taisykle vadovaujasi Vilniaus „Audra“ ekipa. Ji šiuo metu turi keturis taškus ir yra trečia, tačiau pakilti į aukštesnę poziciją „Audra“ tikrai neatsisakytų.

Į Nidą „Audros“ žaidėjai ketina susirinkti net anksčiau nei šeštadienis. Tą patvirtino komandos vadovas Saimonas Vitkauskas.

„Turime žmonių, kurie ruošiasi Nidos etapui, bet yra ir tų, kurie šiuo metu atostogauja. Visgi visi į Nidą vyksime kiek anksčiau, kas ketvirtadienį, kas penktadienį“, – planus dėl ankstesnio atvykimo atskleidė S. Vitkauskas.

Tiesa, į Nidą „Audra“ negalės pasiimti stipriausios galimos sudėties: „Gaila, bet Nidoje neturėsime pačios stipriausios sudėties. Mums trūks vieno mūsų lyderio Nerijaus Budraičio, bet visi kiti žaisti galės, tik dar reikės pažiūrėti ar kai kurie žaidėjai bus atsigavę po rinktinės rungtynių. Tikėkimės, kad viskas bus gerai“.

„Stengsimės abejose rungtynėse kovoti tik dėl pergalės, bet kaip seksis, priklausys ir nuo sėkmės. Žinoma, kad rungtynės su „Igol“ bus svarbiausios, bet tikrai nenuvertiname ir „Prienų“, nors prieš juos stengsimės pajusti tą žaidimo ritmą, o prieš „Igol“ jau bandysime pasiekti aukščiausius tikslus. Po rungtynių su „Prienais“ stebėsime „Igol“ žaidimą ir bandysime paruošti savo žaidimo planą. Manau, kad rungtynės su „Igol“ bus labai atkaklios ir įdomios“, – užbaigė S. Vaitkauskas.

Autsaideriai sieks čempionatą užbaigti garbingai

Vienintelė komanda, kuri „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio čempionate dar neturi taškų – tai Mažeikių „Olimpo SC“. Nors itin daug vilčių „Olimpo“ kolektyvas nededa, tačiau kovoti dėl pergalės savo vienintelėse Nidos etapo rungtynėse prieš „Rings-Avelita“ jie tikrai bandys.

Paskutiniam etapui Nidoje SC „Olimpas“ ruošėsi Klaipėdoje, dalyvaudami paplūdimio futbolo turnyre praėjusį savaitgalį.

„Liko tik vienos, pačios paskutinės rungtynės. Kovosime kiek galėsime, bet daug iš jų nesitikime. Atvažiuosime, kovosime ir sieksime pergalės, o tuo pačiu pasinaudosime proga ir pailsėsime Nidoje“, – sakė „Olimpo“ vadovas Donatas Voras.

Nidos etapo tvarkaraštis (liepos 27 d.):

10.30 val. „Olimpo SC“ – „Rings-Avelita“
11.30 val. „Prienai“ – „Audra“
12.30 val. „Igol“ – „Narjanta“
13.30 val. „Rings-Avelita“ – „Prienai“
14.30 val. „Audra“ – „Igol“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS