Optibet Pirma lyga: vieniems pergalės tapo kasdienybe, kitiems – sezono pasiekimu

Kas sustabdys Kėdainių „Nevėžį“? Šį klausimą sau turėtų užduoti dauguma „Optibet Pirmos lygos“ favoritų. 12-ajame ture kėdainiečiai įrodė, jog neatsitiktinai užsiropštė į turnyro lentelės viršūnę. Savaitgalis buvo išskirtinis ir Kretingos „Minijai“, po trijų mėnesių medžioklės pačiupusiai pirmąją sezono pergalę.

Serija. Dariaus Gvildžio auklėtiniai 12-ajame ture nukalė penktąjį laimėjimą iš eilės. Šįkart po kėdainiečių kojomis krito kovingasis „Marijampolė City“ kolektyvas. Suvalkiečiams nepavyko susitvarkyti su Kėdainių ekipos puolėju Jevgenijumi Mohilu. Galingas ukrainietis 30-ąją min. aplenkė gynėjus, pasiekęs oru skriejusį kamuolį ir jį nukreipdamas į vartų tinklą. Po pertraukos „City“ bandymus atsitiesti nubraukė Audriaus Broko viena po kitos gautos dvi geltonos kortelės. Tad Lukui Berednikovui ir tam pačiam J.Mohilui liko tik sutvarkyti formalumus. Brazilo Higoro Felippe įspūdingas šūvis ir baudos aikštelės prieigų tik sušvelnino pasekmes – 3:1.

„Nevėžis“ su 27 taškais antrą turą paeiliui lieka komandų peletono priekyje. Jį persekiojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (26 taškai) išvykoje 2:0 pranoko „Šiaulius“ B (22 taškai, 6 vieta). Atkaklių rungtynių svarstyklės svečių iš uostamiesčio naudai galutinai nusviro tik pačioje pabaigoje, kai per pridėtą laiką Aurimas Raginis įtvirtino pranašumą.

Charakterį išbandė ir trečioje vietoje žengiantys Kauno „Be1 NFA“ futbolininkai. Mūšyje Kaune su Gargždų „Banga“ B abi komandos vos įpusėjus pirmajam kėliniui liko be pašalintų žaidėjų. Mačo teisėjas iš aikštės išvijo pasikarščiavusius ekipų legionierius Hamedą Diawarą ir Gabrielį Pereirą Brilhante. Žaidimas nauju formatu labiau tiko šeimininkams. Eduardas Jurjonas prieš pat pertrauką juos išvedė į priekį. Po jos Klaidas Birgiolą rezultatą išlygino, bet galutinis žodis priklausė „Be1 NFA“ nigeriečiui Chukwudi Adalumo, 65 min. padėjusiam pergalingą tašką. 24 taškai Kauno komandą paliko ant trečiojo laiptelio, kuriuo ji dalinasi su Alytaus „Dainava“.

Nemelavo. Jei trys kartai pamelavo, ketvirtas tikrai nemeluos. Plungės „Babrungo“ futbolininkams dar nė sykio nebuvo pavykę įveikti Vilniaus BFA talentų. Žemaičiai sostinės ekipai šiemet po pratęsimo nusileido LFF „Hegelmann“ taurės turnyre. Pirmoje lygoje praėjusį sezoną BFA vaikinai laimėjo abi tarpusavio akistatas. Ir pagaliau 12-ajame ture „Babrungas“ Vilniuje atsigriebė su kaupu. 23 metų saugas iš Brazilijos Antonny Pietro Cancilieri jau 6-ąją min. pelnė pirmąjį mačo įvartį, po 20 min. pasižymėjo antrą kartą, o sužaidus valandą užfiksavo hettriką. Savo darbą atlikęs legionierius netrukus buvo pakeistas, bet tai vilniečių užduoties nepalengvino. Įtikinama pergalė 3:0 „Babrungą“  su 16 taškų sugrąžino į stipriausiųjų aštuntuką, o BFA, turintys 2 taškais mažiau ir vieną mūšį atsargoje, tenkinasi 10-ąja vieta.

Virš „Babrungo“ įsitaisė Vilniaus „Žalgiris“ B, sukaupęs 17 taškų. Jaunieji žalgiriečiai svečiuose 3:1 pranoko kur kas labiau patyrusią „Garliavą“. Į Viliaus Piliukaičio, Mato Vareikos ir Motiejaus Burbos kirčius šeimininkai sugebėjo atsakyti tik Artiomo Spelmano rezultatyviu smūgiu.

„Po rungtynių vaikinus ne tik pasveikinau su pergale, bet ir „išrašiau velnių“. Antruoju kėliniu likau nepatenkintas. Jaučiau, kad bręsta įvarčiai į mūsų vartus“, – savikritiškai kalbėjo „Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Pagaliau. „Garliavos“ vyrai, pastarosiomis savaitėmis savo arsenale lyg ir jau radę tinkamą taškų rinkimo įrankį, vėl užtraukė rankinį stabdį. 8 taškai per 12 rungtynių juos paliko 13-oje pozicijoje. Jiems ant kulnų jau mina Kretingos „Minija“, pagaliau nutraukusi pergalių badą. 12-ajame ture kretingiškiai savo aikštėje 1:0 patiesė Vilniaus „Riteriai“ B kolektyvą. Lemiamu tapo Valdo Jašmonto spyris iki mačo pabaigos likus 6 min. Šis rezultatyvus veiksmas „Minijai“ lėmė pirmąją pergalę čempionate nuo pat jo starto – kovo 21 d. Žemaičiai, žaidę maču mažiau nei konkurentai, su 7 taškais rikiuojasi 14-ti, o „Riterių“ dubleriai su 15 taškų yra 9-ti.

„Pralaimėjimo nenusipelnėme. Pozityvas tik toks, kad dar vieną papildomą progą augti gavo jaunimas. Noro jie turi daug, tačiau ne visada to noro užtenka“, – atsiduso „Riterių“ B vairininkas Raimondas Vilėniškis.

Ilgai lauktą pasiekimą 12-ajame ture įsirašė ir „Panevėžio“ dubleriai. Aukštaičiai po dviejų mėnesių pertraukos iškovojo tašką akistatoje su Alytaus „Dainava“. Vieni lygos lyderių alytiškiai jautėsi jau atlikę savo darbą, kai Naglis Paliušis ir Peteris Ademo dukart pasiuntė kamuolį į svečių vartų  tinklą. Tačiau per dešimt paskutinių min. Nojus Lukšys, šventęs 18-ąjį gimtadienį, ir Žygimantas Baguška atstatė pusiausvyrą – 2:2. Panevėžiečiai su 5 taškais lieka paskutiniai, 16-ti, bet nuo artimiausios priešininkės Mažeikių „Atmosferos“ juos teskiria taškas. Mažeikiškiai savaitgalį neišlaikė Panevėžio „Ekrano“ egzamino – 0:1.