Neįgaliesiems

Paminėjo moterų futbolo atgimimo 30-metį

Moterų futbolo atgimimo 30-mečio jubiliejus Kaune pažymėtas buvusių ir esamų futbolininkų, trenerių bei entuziastų susitikimu diskusijų erdvėje bei futbolo turnyru.

Spalio 21 d. į šventę Nacionalinėje futbolo akademijoje (NFA) susirinko asmenys, kurie per šį laiką prisidėjo prie to, jog Lietuvos moterų futbolas sėkmingai gyvuotų – tai įvairios žaidėjos, teisėjos, treneriai ir kiti entuziastai.

Renginys prasidėjo seminaru seminaru „Moterų futbolo praeitis, dabartis ir ateitis“, kuriame prelegentai aptarė pasiekimus, lūkesčius ir kitas įdomybes. Vėliau NFA manieže vyko turnyras 5×5 formatu, kuriame susirungė 4 komandos – Kauno, Vilniaus veteranės, Moterų teisėjų ir „Ateities“ (MFK „Kauno Žalgirio“ pagrindu). Po varžybų buvo surengtas nusipelniusių žaidėjų pagerbimas ir apdovanojimai.

Moterų futbolo atgimimo iniciatorius ir žinomas treneris Romualdas Lavrinavičius sakė: „Moterų futbolą pamačiau žaidžiamą Tbilisyje (Gruzija). Lietuvos sporto departamento žaidimų skyriaus viršininku dirbo mano kursiokas ir aš sugrįžęs jo paklausiau, ar galima įsteigti šią šaką, kuri buvo panaikinta. Jo paragintas, pradėjau tuo užsiimti. Su kolegomis per spaudą kvietėme merginas ir per mėnesį surinkome mėgėjų komandą“.

„Po truputi rengėme turnyrus ir viskas įsivažiavo. Merginos yra kitoks sutvėrimas ir jų futbolas bei požiūris į jį yra kitoks. Jų futbolas už vyrų man labiau patiko, nes jos buvo atsakingesnės ir rimčiau žiūrėjo į savo veiklą“, – teigė treneris.

Prieš du dešimtmečius Lietuvos moterų rinktinės garbę gynusi Ingrida Gorbunovienė teigė, jog jai ir bendražygėms buvo smagu sulaukti pagerbimo: „Labai graži šventė. Džiaugiamės, kad ši šventė įvyko ir mus prisimena, jog esame reikalingi ir galime pasidalinti patarimais su jaunimu“.

“Man ši šventė ir futbolas labai daug ką. žaidžiau futbolą, vėliau teisėjavau, dabar esu teisėjų inspektorė. Futbolas – tai gyvenimo aistra”, – kalbėjo viena renginio iniciatorių Aušra Kancė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS