Neįgaliesiems

Paplūdimio čempionato kovos keliasi į šventinį Kupiškį

Po daugiau nei pusės mėnesio pertraukos šešios Lietuvos paplūdimio futbolo komandos tęs kovą „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate ir sužais antrojo etapo rungtynes Kupiškyje.

Dvejoms iš komandų antrajame etape teks sužaisti tik po vieną mačą, o keturios komandos žais po dvi rungtynes. Visi čempionato dalyviai yra nusiteikę entuziastingai ir kovingai, o Kupiškis visas komandas yra pasirengęs sutikti šventiškai.

Laukiama gausaus palaikymo

Dvi pergales pirmajame etape iškovojusi Kupiško „Narjanta“ ruošiasi ne tik paplūdimio futbolo kovoms, bet ir šventei. Liepos 6 dieną Kupiškyje vyks festivalis „Stichijos“, o „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionato antrasis etapas yra įtrauktas į festivalio programą.

Festivalyje susirenka tikrai daug žmonių, todėl šiame paplūdimio čempionato etape komandos turėtų žaisti gausaus palaikymo apsuptyje. Bent jau taip prognozuoja „Narjanta“ vadovas Darius Baronas.

„Sulauksime tikrai daug žiūrovų ir palaikymo. Laukia „Stichijos“ šventė, todėl tikimės daug vietinių ir iš kitų miestų atvykusių palaikymo“, – kalbėjo D. Baronas.

Pati „Narjanta“ ant savo smėlio žais prieš Mažeikių „Olimpo“ ir Vilniaus „Audros“ komandas. Kupiškio ekipa prie savų žiūrovų sieks laimėti abi rungtynes, bet D. Baronui svarbu ne tik pergalės, o ir geras žaidimas.

„Pasikeitimų sudėtyje bus, turėsime sugrįžusių žaidėjų iš užsienio. Rimtai ruošiamės šioms rungtynėms ir tikimės dvejų pergalių, bet svarbiausia mums bus gerai sužaisti. Negaliu pasakyti, kurios rungtynės bus sunkesnės. Su visais reikės žaisti iš visų jėgų ir tikrai svarbią rolę rungtynėse gali turėti sėkmės faktorius. Smėlis sulygina visus“, – savo pamąstymais pasidalino D. Baronas.

Vienas iš būsimų „Narjanta“ varžovų bus Vilniaus „Audros“ klubas. Jam tokios mintys, kad smėlis sulygina varžovus, tikrai patiktų, kadangi Kupiškyje „Audra“ bus be kelių svarbių žaidėjų, įskaitant ir komandos vadovą Saimoną Vitkauską.

„Pokyčių sudėtyje bus, bet ne visi jie teigiami. Kupiškyje aš pats negalėsiu žaisti, nebus dar kelių narių, bet sieksime išlaikyti pagrindą bei surinkti kuo stipresnę sudėtį, nes žaisime prieš namų komandą. Kupiškio ekipa gerai pasirodė pirmajame etape, labai rimtai pretenduoja į aukščiausias vietas, todėl šis mačas bus labai svarbus dėl galutinės rikiuotės“, – kalbėjo S. Vitkauskas, kuris pats savo komandą ketina palaikyti per atstumą.

Vilniaus derbį papuošti gali pajėgus legionierius

Antrąjį „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatą turėtų papuošti Vilniaus derbis, kuris bus žaidžiamas pats paskutinis šiame etape, todėl jis bus pateiktas lyg vyšnia ant torto.

Lietuvos čempionų vardą ginantis „Igol“ klubas susirems su „Rings-Avelita“ komanda, kuri jau ir prieš pirmąjį turą minėjo, kad rungtynės su „Igol“ jiems bus be galo svarbios ir būtent šis mačas gali nulemti čempionato nugalėtoją.

Tokios pačios nuomonės yra ir „Igol“ komanda, kuri dėl to ketina pasistiprinti pajėgiu legionieriumi iš Rusijos. Tiesa, kol kas jo galimybes atvykti komandos vadovas Darius Laucevičius vertina 90 %. Bet kuriuo atveju, šios rungtynės turėtų būti labai įdomios.

„Dar negalime patvirtinti, bet esame į komandą pasikvietę stiprų legionierių iš Rusijos. 90 % tikimybė, kad jis galės atvykti, o tai tikrai sustiprintų mūsų komandą“, – apie pastiprinimą prakalbo, bet paslaptį išlaikė „Igol“ vadovas.

„Manyčiau, kad Kupiškyje rungtynės su „Rings“ bus lemiamos. Sakyčiau, kad „Prienai“ mums dar negali prilygti, todėl rungtynės su jais bus geras apšilimas prieš mačą su „Rings“ komanda. Žinoma, „Prienai“ bus nusiteikę kovingai ir tikrai neleis sužaisti lengvų rungtynių, bet sunkesniu ir svarbesniu maču laikau antrąjį. Jei pralaimėtume „Rings“ komandai, pirmos vietos galime jau neiškovoti, todėl turime būtinai laimėti šį mačą, jei norime tęsti kovą dėl titulo. Tikrai žinau, kad „Rings“ bus nusiteikę mus įveikti visais įmanomais būdais“, – antrųjų rungtynių svarbą pabrėžė Lietuvos čempionų vadovas D. Laucevičius.

Pokyčių sudėtyje prieš šį svarbų mačą žada ir „Rings-Avelita“ vadovas Edgaras Beršta. Jo manymu, komandos sudėtis bus pajėgesnė nei buvo pirmojo etapo metu Prienuose, o tai, kad „Rings“ antrajame etape žais tik vienas rungtynes, jis laiko pranašumu.

„Komandos sudėtyje turėsime šokių tokių pokyčių, manau, kad sustiprėjome, bet tai parodys rezultatas. Ruošiamės rungtynėms su „Igol“, esame gerai nusiteikę, bet žiūrime tik savo žaidimo ir apie varžovų taktikas negalvojame“, – teigė E. Beršta.

„Manau, kad šiokį tokį pranašumą turėsime mes. Nors pirmajame mače varžovai susižais, bet šių rungtynių baigtį nulems fizinė jėga. Rungtynės bus tikrai kietos, o varžovams tai bus jau antrasis mačas, todėl bandysime tuo pasinaudoti ir siekti teigiamo rezultato“, – užbaigdamas kietą, fizinę kovą Lietuvos čempionams pažadėjo „Rings-Avelita“ vadovas.

Autsaideriai kovos dėl pirmųjų taškų

Po pirmojo etapo be taškų liko dvi komandos – tai Mažeikių „Olimpas“ ir „Prienai“. Antrajame etape jos susikaus tarpusavyje ir abi komandos vienbalsiai sako, kad šioje tarpusavio dvikovoje jos turi realiausius šansus iškovoti pirmuosius savo taškus.

Mažeikių komandas savo ambicijas sumažino po to, kai sužinojo, kad Kupiškyje neturės viso savo galimo pastiprinimo, kurio tikėjosi.

„Nuotaikos dviprasmiškos, kadangi dalies tų žmonių, kurių laukėme, visgi nebus. Keli iš jų gavo traumas, kiti dar negali prisijungti. Turėsime tik du naujus veidus, o tai priverčia kiek nuleisti savo kartelę“, – pripažino „Olimpo“ vadovas Donatas Voras.

„Visgi Kupiškyje varžovai galbūt bus kiek silpnesni nei pirmajame etape, todėl bandysime kabintis už pirmųjų taškų. Rungtynės su „Prienais“ turėtų būti pačios atkakliausios. Manome, kad šiame mače laimėti gali bet kuri komanda, todėl stengsimės, kad pergale džiaugtumėmės mes“, – užbaigė D. Voras.

Abi komandos neblogai pažįsta vienas kitą. Tarpusavyje jos jau buvo žaidusios tris kartus, todėl apie pergalę galvoja ir „Prienų“ vadovas Audrius Deltuva.

Į Kupiškį jis ketina atsivežti kiek daugiau žaidėjų, nei turėjo pirmajame etape ir būtent suolelio ilgis šįkart jiems gali pasitarnauti.

„Turėsime porą naujų žaidėjų. Prienuose šiek tiek trūko keitimų ir žaidėjų, todėl tikimės, kad su šiais naujais žaidėjais keitimų ir jėgų jau užteks. Jaučiamės pasiruošę ir į Kupiškį vyksime kovoti. Aišku, lauks dvi skirtingo meistriškumo komandos. Prieš „Igol“ laimėti šansų neturime daug, o su Mažeikių komanda bandysime kovoti dėl pergalės, tai būtų realistiškesnis tikslas“, – sakė A. Deltuva.

Kupiškio etapo tvarkaraštis (liepos 6 d.):

10.30. „Narjanta“ – „Olimpo SC“
11.30. „Prienai“ – „Igol“
13.00. „Narjanta“ – „Audra“
14.00. „Olimpo SC“ – „Prienai“
15.00 „Igol“ – „Rings-Avelita

Prisiminkime, kaip atrodė pirmasis etapas Prienuose:

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS