Neįgaliesiems

Paplūdimio futbolo čempionatas startavo ypatinga švente

„Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionatas startavo ypatinga švente Prienuose. Karštas smėlis, puikus oras, emocijų pilnas futbolas lydėjo varžybų pradžią ir naujos aikštelės atidarymą.

Aistros ant smėlio užvirė jau nuo pat pirmųjų rungtynių gražioje vietoje šalia Nemuno įrengtoje aikštelėje. Joje kovėsi aštuonios skirtingą žaidimo braižą demonstravusios komandos, o labiausiai žiūrovai palaikė Prienų ekipą.

„Ši šventė yra puikiausias pavyzdys, kaip sportas gali suvienyti bendruomenę ir padėti turiningai leisti laiką ir mažesniuose miesteliuose. Tikime, kad Prienų pavyzdys įkvėps ir kitus miestus, kuriuose žaidžiamas paplūdimio futbolas“, – sakė Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) direktorius Remigijus Daugėla. 

Paplūdimio futbolo gerbėjai liepos mėnesį bus kviečiami į dar dvi panašias sporto šventes. Liepos 7-ąją paplūdimio futbolo šventė vyks Kupiškyje, kur paaiškės, kas keliauja į šių metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato finalą, kuris liepos 28-ąją sudrebins Nidą. Abiejų šių čempionato turų metu minėtuose miestuose vyks ir vietos šventės, festivaliai.

„Norėtųsi, kad prisijungtų kuo daugiau ir didžiųjų, ir mažesnių miestų komandų. Akivaizdu, kad tam reikia ir daugiau tokių profesionalių paplūdimio futbolui skirtų aikštelių“, – sakė R.Daugėla.

Neseniai įrengta visus tarptautinius stardartus atitinkančia antrąja profesionalia tokio tipo aikštele Lietuvoje ir Prienų komandos debiutu čempionate džiaugėsi Prienų raj. savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas: „Siekiame, kad sporto turizmas, sveikatingumas taptų Prienų vizitine kortele. Panašių aikščių pas mus turėtų atsirasti dar daugiau – planuojama įrengti zonas ir mažojo, ir didžiojo futbolo žaidimui.“ 

Prienų indėlį plečiant paplūdimio futbolo geografiją pabrėžė ir LSFA prezidentas Vidmantas Butkevičius: „Džiugu, kad dalyvių gretos didėja. Prienų komandos startas čempionate – puikus įrodymas, kad ir profesionalios aikštelės, ir vietos valdžios palaikymas prisideda prie futbolo ir miesto renginių populiarinimo“.

Geriausiai pirmajame „Stiklita paplūdimio futbolo čempionato“ etape sekėsi trims Vilniaus ekipoms: Igol“, „Avelita“ ir „Audra-Magneta“. Rezultatyviausias žaidėjas, pelnęs net 6 įvarčius, buvo praėjusių metų čempionų „Igol“ komandos legionierius iš Latvijos Denisas Jakovlevs.

„Visos dalyvaujančios komandos turi čia vieną tikslą – laimėti, nes kitos vietos nesuteikia perspektyvų. Juk visi norime pabandyti žaisti ir Europoje, pamatyti užsienio lygį“, – sakė buvęs Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės kapitonas, Vilniaus „Igol“ komandos atstovas Pavelas Smolkovas.

Video reportažas:

 

 

2018 m. „Stiklita” paplūdimio futbolo čempionato turnyrinės lentelės po I turo

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS