Paplūdimio futbolo žiemos pirmenybėse čempionais tapo „Avelita“

Pasibaigė 2018 m. „Betsafe“ Lietuvos paplūdimio futbolo žiemos pirmenybės. Aštuonios komandos beveik du mėnesius kiekvieną penktadienį rungėsi „Smėlio arenoje“ Vilniuje.

Paskutiniame ture beveik visų komandų vietos buvo jau aiškios, išskyrus dėl čempionų vardo kovojančius „Igol“ ir „Avelita“ klubus. Šios rungtynės kėlė didžiausią susidomėjimą ir buvo svarbios abiems komandoms. „Avelita“ į šias rungtynes atvežė stipriausią sudėtį, o štai „Igol“ komanda atvyko be dviejų savo komandos lyderių. Tačiau ir be jų „Igol“ sudėtis atrodė pajėgi kovoti su priešininku, tuo labiau turėdama savo gretose rezultatyviausą pirmenybių žaidėją V. Novičkovą bei puikiai jam talkinanti M. Makutunovičių.

Rungtynės prasidėjo dideliu tempu, iš karto galima buvo pastebėti, koks aukštas šių komandų meistriškumo lygis. Kamuolio perdavimai tikslūs, smūgiai taiklūs ir stiprūs. Tačiau jau pirmo kėlinio trečią minutę dėl grubios „Igol“ komandos gynėjo klaidos buvo paskirtas 9 m. baudinys, kurį realizavusi “Avelita“ įsiveržė į priekį.

Vienas įvartis paplūdimio futbole dar nieko nereiškia, tačiau nepraėjo nė trys minutes. kai „Igol“ vėl suklydo. Gynėjo ir vartininko pagalba baudos aikštelėje buvo pargriautas „Avelita“ komandos žaidėjas G. Miklulėnas. 9 m. baudinį tiksliai realizavo pats nuskriaustasis. Per pirmą ir antrą kėlinį toliau abi komandos žaidė po lygiai ir pelnė po vieną įvartį, tačiau darnus „Avelita“ komandos žaidimas, aktyvi gynyba ir greitos kontratakos trečiajame kėlinyje žaidimo svarstykles pakreipė „Avelita“ naudai.

„Avelita“ visose pozicijose atrodė geriau, sėkmingai uždengė rezultatyvųjį „Igol“ žaidėją V. Novičkovą, perimdavo beveik visus priešininko vartininko metamus kamuolius. Keturi įvarčiai paskutinį rungtynių kėlinį galutinai palaužė „Igol“ komandą. Nuskambėjus finaliniam teisėjo švilpukui užfiksuotas rezultatas 7:2 „Avelita“ naudai.

Šiose rungtynėse pelnytą pergalę iškovojusi „Avelita“ tapo 2018 m. „Betsafe“ Paplūdimio futbolo žiemos pirmenybių nugalėtojais.

Paplūdimio futbolo projektų vadovo Dariaus Laucevičiaus komentaras:

„Viso sužaista 28 rungtynės, pelnyti 375 įvarčiai. Visos komandos žaidė rezultatyviai, kaip ir priklauso paplūdimio futbolo varžybose. Savo meistriškumu išsiskyrė „Igol“, „Avelita“, „Nerealas“ komandos, tačiau ne daug nuo jų atsiliko ir „Aglo-Sport“, „Hidroeka“, bei „Kupiškis“. Šiais metais blogu rezultatu nustebino „Audra“ komanda, praėjusių metų žiemos pirmenybių nugalėtojai. Kalbant apie bendrą komandų meistriškumą, lyginant su praėjusių metų pirmenybėmis, jis akivaizdžiai paaugo. Žaidėjai vis daugiau žaidžia su kamuoliu ore, taip pat dažnai muša įvarčius kojomis verčiantis per galvą, o tai tikro meistriškumo pavyzdys. Taip pat šiose pirmenybėse atsiskleidė keletas naujų veidų, kurie artimiausiu metu tikrai pretenduos patekti į Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinės gretas. Komandų atsiliepimai apie šias, antrus metus iš eilės vykstančias paplūdimio futbolo žiemos pirmenybes puikūs, todėl tikiuosi, kad jos taps tradicinėmis“

Kovo 30 d. „Smėlio arenoje“ įvyks Blic paplūdimio futbolo turnyras „Stiklita“ taurei laimėti. Po turnyro įvyks 2018 m „Betsafe“ Paplūdimio futbolo žiemos pirmenybių dalyvių apdovanojimai.