Paplūdimio pirmenybių lyderių dvikovoje triumfavo „Igol“

Kovo 9 dieną „Smėlio arenoje“ įvyko paplūdimio futbolo žiemos pirmenybių 5-ojo turo kovos. Turnyre liko tik keletas turų, komandos švaistyti taškų jau negali, tad kiekviena pergalė, ar pralaimėjimas gali stipriai pakeisti padėtį turnyrinėje lentelėje.

Pirmoje dvikovoje susitiko „Igol“ ir „Nerealas“ ekipos. Abi komandos iki šio turo žengė be pralaimėjimų, todėl šiose rungtynėse sprendėsi turnyro lyderio klausimas. „Nerealas“ rungtynėms atvežė stipriausią sudėtį ir į aikštę išbėgo pasiruošę triuškinti varžovą, kuris į šias rungtynes atvyko ne pilnos sudėties ir tik su vienu atsarginiu žaidėju. Tačiau jau pirmojo kėlinio pradžioje šiame turnyre nesulaikomas „Igol“ komandos lyderis Vasilijus Novičkovas nuginklavo varžovų vartininką. Po praleisto įvarčio „Nerealas“ komandos žaidėjai užgulė priešininką visu pajėgumu ir netrukus išlygino bei persvėrė rezultatą. Atrodė, kad rungtynių eiga pakryps „Nerealas“ komandos naudai, bet visgi „Igol“ žaidėjų patirtis ir trenerio taktika neleido varžovams įsibėgėti. Du Pavelo Pelakausko įvarčiai suteikė pasitikėjimo ir papildomų jėgų „Igol“ komandos žaidėjams.

Atkaklioje kovoje komandos keitėsi įvarčiais iki trečiojo kėlinio vidurio, kuomet kelios vaikiškos „Nerealas“ klaidos gynyboje leido „Igol“ komandai atitrūkti dviejų įvarčių santykių. Visos tolimesnės „Nerealas“ pastangos pasivyti varžovą buvo bevaisės, o Manto Makutunovičiaus įvartis paskutinę minutę užtvirtino „Igol“ komandos pergalę rezultatu 10:6.

Antrose rungtynėse „Aglo-Sport ir „Hidroeka“ komandos aikštelėje sprendė savo uždavinius. Abi panašaus pajėgumo ir turnyrinėje lentelėje pretenduoja į trečią-ketvirtą vietas. Pirmieji du kėliniai patvirtino komandų pajėgumą, pirmavo tai viena tai kita komanda. Tik pačioje antrojo kėlinio pabaigoje du V. Šaveiko įvarčiai leido „Hidroeka“ komandai atitrūkti nuo varžovų 7:5. Nors ir labai stengėsi jaunieji „Aglo-Sport“ žaidėjai trečiajame kėlinyje pakeisti rungtynių eigą sau tinkama linkme, tai nepavyko. „Hidroeka“ šventė pergalę 10:8

Trečiose V turo rungtynėse susitiko „Avelita“ ir „Audra“ komandos. „Avelita“ šiose pirmenybėse turinti vieną pralaimėjimą, po „Igol“-„Nerealo“ rungtynių teoriškai susilygino su antroje vietoje esančiu „Nerealas“ klubu. Pergalės atveju „Avelita“ atsiveria kelias į pirmenybių finalą. Tuo tarpu „Audra“ komandai reikia galvoti, kaip neužimti vienos iš paskutinių vietų. Nepavyko žaidimas „Audra“ komandai ir šį kartą, pasipriešinti „Avelita“ komandai jie įstengė tik pirmajame kėlinyje. Antrame ir trečiajame kėlinyje žaidimo sąlygas jau diktavo „Avelita“, kuri ir laimėjo šias rungtynes 10:8

V turą uždarė FCI-„Kupiškis“ rungtynės. FC „Kupiškis“ komandai šios rungtynės – gera proga pakilti iš turnyrinės lentelės apačios. Rungtynės prasidėjo dviem kupiškėnų įvarčiais. Bet FCI, kiekvienose rungtynėse gerindami savo žaidimą nesiruošė pasiduoti, 10 minutę sušvelnino rezultatą iki 1:2 ir sėkmingai išlaikė jį net iki trečiojo kėlinio pradžios. Tačiau trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė 180 laipsniu, dėl nuovargio pasipylė FCI komandos klaidos gynyboje ir vartininko aikštelės zonoje. Įvarčiai į vartus krito vienas po kito, praktiškai kas minutę. Finalinis teisėjo švilpukas sustabdė „Kupiškis“ komandos įvarčių lietų. Rezultatas 10:2 „Kupiškis“ naudai.

Sekantis VI-asis, prieš paskutinis pirmenybių turas Kovo 16 dieną.