Neįgaliesiems

Pedagogus ir trenerius sutelks seminaras apie futbolą ypatingiems vaikams

Rugpjūčio 26 dieną Kaune įvyks pirmąkart rengiamas seminaras, skirtas pedagogams ir futbolo treneriams apie tinkamą darbą ir bendravimą su vaikais, turinčiais specialiųjų ugdymosi poreikių.

LFF Kauno treniruočių centre visą dieną vykstančiame seminare vyks teoriniai ir praktiniai mokymai kaip sukurti vaikams saugią aplinką, elgtis kritinėse situacijose ir kt. Renginį organizuoja Masinio futbolo asociacija (MaFA) kartu su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu (LSOK).

Seminarą sudarys 3 kertinės temos. Pirmąsias dvi – raidos sutrikimų specifika, elgesio ir emocijų valdymas treniruočių metu – ves elgesio terapijos specialistė Giedrė Skaisgirytė.

Paskiau seks specialiosios olimpiados jaunųjų atletų futbolo programos pristatymas ir praktinė dalis. Praktinę dalį ves LSOK programos „Jaunasis atletas“ koordinatorė Aušra Kriškoviecienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ mokytoja-metodininkė Kristina Surdokaitė, lopšelio-darželio „Justinukas“ neformaliojo ugdymo mokytojas fiziniam lavinimui Paulius Širvys.

Seminaro dalyviai turės panaudoti įgytas žinias savo kasdienėje veikloje – suorganizuoti bent vieną futbolo renginį vaikams su specialiais poreikiais, taip pat bus skatinami dalyvauti MaFA vykdomame projekte „Ypatingos treniruotės ypatingų poreikių vaikams“.

Organizatoriai džiaugiasi, jog seminare dalyvaus ir futbolo treneriai iš organizacijų, kurie ateityje planuoja užsiimti šią socialiai atsakinga veikla – Alytaus SRC, Baltijos FA, FA „Gintaras“, FA „Tauras“, FK „Vilnius“, Marijampolės FC, Mažeikių futbolo asociacija, VJFC „Aleksotas“, VšĮ „Futbolininkas“.

„Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda futbolo klubų, kurie nuoširdžiai suvokia socialinės atsakomybės svarbą ir noriai imasi veiklų su specialiųjų poreikių vaikais, kitomis jautriomis žmonių grupėmis, aplinkosauga ir panašiai.

Džiugu, kad ir į šį seminarą prisijungia ne tik pedagogai, jau turintys darbo patirties šioje srityje, tačiau ir futbolo treneriai, kuriems tikrai rūpi tiek tobulėti asmeniškai, tiek padėti vaikams integruotis į aktyvų visuomenės gyvenimą“, – teigė masinio futbolo projektų vadovė Greta Guižauskaitė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS