Neįgaliesiems

Pirmosios žiemos paplūdimio futbolo pirmenybės ruošiasi startui

Pirmą kartą Vilniuje bus rengiamos paplūdimio futbolo žiemos pirmenybės. Varžybos vyks „Smėlio arenoje“ ir prasidės jau šį penktadienį.

Varžybas organizuoja Lietuvos paplūdimio futbolo asociacija kartu su Lietuvos futbolo federacija. Turnyro tikslas – populiarinti paplūdimio futbolą, didinti sportuojančių paplūdimio sporte skaičių, pritraukti sportuoti jaunus žmones, užimti jų laisvalaikį ir gerinti fizinę būklę. Kadangi čempionate dalyvaus nemažai jaunų futbolininkų, taip pat bus siekiama surasti žaidėjų, kurie galėtų atstovauti Lietuvos paplūdimio futbolo rinktinei.

Varžybose dalyvaus aštuoni klubai, iš jų du yra tikri paplūdimio futbolo senbuviai. „Igol“ ir „Rings“ jau yra dalyvavę tarptautiniuose turnyruose ir yra sukaupę nė vienerių metų patirtį šioje sporto šakoje. Čempionate bus galima išvysti ir kituose Lietuvos futbolo sluoksniuose besivaržančių komandų, pavyzdžiui, salės futbolą rungtyniaujantį „Granitą“, „Nerealą“ ar „Imperialą“ (Sekmadienio futbolo lyga) ir „Audros“ futbolo akademiją.

Turnyras bus vykdomas vieno rato sistema, tad visos komandos po kartą sužais tarpusavyje. Pagal užimta vietas, vėliau jos bus suskirstytos į du pogrupius: 1-4 vietą užėmusios komandos žais A grupėje, o 5-8 vietas užėmę klubai varžysis B grupėje.

Rungtynės bus žaidžiamos kiekvieną penktadienį nuo vasario 10 d. iki balandžio 28 d. Susitikimus sudarys trys kėliniai po 10 minučių. Turnyro nugalėtojai bus apdovanoti pagrindine Vilniaus miesto taure ir piniginiu prizu.

„Neabejojame, kad šis turnyras nebus vienkartinis ir tęsis toliau. Susidomėjimas juo yra didelis – vien Vilniuje surinkome tiek komandų, kiek paprastai žaidžia Lietuvos čempionate. Galėjome surinkti ir daugiau komandų, įskaitant didžiojo futbolo klubus – „Trakus“ ir „Žalgirį“ – bet jiems netiko turnyro formatas, kuris trunka kiek ilgiau nei jie norėtų. Tikimės, jog šios varžybos bus puiki pradžia tolimesniems metams“, – teigė turnyro organizatorius Darius Laucevičius

Oficialus pirmenybių atidarymas numatytas šeštadienį nuo 11 valandos Visą pusdienį vyksiančioje šventėje dalyviai bus supažindinti su paplūdimio futbolu, paplūdimio futbolo rinktinės žaidėjai ir brazilų treneris praves paplūdimio futbolo technikos pamoką, o tarpusavyje jėgas išbandys Lietuvos žurnalistų ir „Prelegentų“ komandos.

1 turo tvarkaraštis:
(vasario 10 d.)

1. 18:05-18:40 „Granitas“ – „Nerialas
2. 18:50-19:25 „Imperialas” – „Audra
3. 19:35-20:10 „Rings“ – „Alfa
4. 20:20-20:55 „IGOL” – „Politechnikumas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS