Po dramatiškos kovos nugalėjo Slovakiją

Lietuvos merginų WU-18 (1999 m. ir jaunesnių) rinktinė trečiadienį pergalingai pradėjo UEFA Jaunųjų talenčių turnyrą Vilniuje. Po permainingos kovos 2:2 baudinių serijoje mūsiškės privertė pasiduoti Slovakijos bendraamžes.

I. Markūnaitės/LFF.lt nuotr.

Rungtynių pradžioje lietuvėms teko atlaikyti varžovių atakų bangą. Ne vienas slovakių smūgis buvo blokuotas, o vėliau buvo pataikyta į virpstą. 9 minutę Slovakija išsiveržė į priekį, kai kontratakoje sprintavusi Andrea Bogorova nuginklavo prieš ją likusią vartininkę Aušrą Klevečkaitę.

Po poros minučių Lietuva galėjo išlyginti rezultatą, bet po įžaisto kampinio Deimantė Griesiūtė prie kairiojo virpsto smūgiavo šalia vartų.

28 minutę Lietuvai kontratakoje pavyko atstatyti lygų rezultatą. Gabija Gedgaudaitė atsikratė gynėjos priežiūros kairiajame krašte ir tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į apatinį tolimąjį kampą.

Iki pirmojo kėlinio daugiau pavojingų progų nebuvo užfiksuota, bet mūsiškių vartininkei Aušrai Klevečkaitei darbo su kamuoliu.

Antrojo kėlinio pradžioje slovakės vėl primetė savo spaudimą, bet Lietuvai su tuo pavyko tvarkytis gerai ir neutralizuoti pavojus savo baudos aikštelėje. 67 minutę mūsų komanda susikūrė bene realiausią progą įmušti, kai iš aikštės gilumos G. Gedgaudaitė priėmė kamuolį, bet iš vartų išbėgusi vartininkė atrėmė puolėjos smūgį.

72 minutę Lietuvai pavyko išsiveržti į priekį. G. Gedgaudaitė individualiomis pastangomis krašte susitvarkė su varžove ir sprintavo nuo vidurio aikštės, atidavė aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kurioje Justina Baltrūnaitė puikiai užbaigė ataką smūgiu į vartų kampą.

Nors Lietuvos merginos po pertraukos jautėsi labiau pasitikinčios aikštėje, išlaikyti persvaros nepavyko. 84 minutę, po klaidos gynyboje, varžovė Lenka Kopčova sulaukė perdavimo jau priešais tuščius vartus ir nesunkiai įmušė kamuolį į juos.

Baigiantis pagrindiniam laikui G. Gedgaudaitė dar kartą sugebėjo pelnyti įvartį, šį kartą nuo baudos aikštelės linijos, bet teisėja neįskaitė jo dėl nuošalės. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2, tad pagal varžybų reglamentą buvo mušami vienuolikos metrų baudiniai.

Baudinių serijoje abi komandos po kartą neįmušė trečiųjų smūgių, bet A. Kyžaitės įvartis ir nepavykęs varžovės smūgis garantavo pergalę 4:3 Lietuvos rinktinei. Antrąsias turnyro rungtynes Lietuva žais penktadienį 11 valandą prieš Farerų salų rinktinę.

Lietuva WU-18 – Slovakija WU-18 2:2 (1:1)
(11 m. baudinių serija 4:3)
LFF stadionas, Vilnius
Teisėja – J. Lavrenovaitė
Įvarčiai: 9 min. A. Bogorova (0:1), 28 min. G. Gedgaudaitė (1:1), 72 min. J. Baltrūnaitė (2:1), 84 min. L. Kopčova (2:2).

Baudinių serija: G. Gedgaudaitė (1:0), T. Gmitterova  (1:1), L. Vaitukaitytė (2:1), L. Kopčova (2:2) P.Potapova (neįmušė), T. Bochinova (neįmušė), D. Griesiūtė (3:2), B. Brunikova (3:3), A. Kyžaitė (4:3), V. Jančova (neįmušė).

Lietuvos sudėtis: Aušra Klevečkaitė (70 min. Emilija Kaselytė), Paulina Potapova, Anika Kyžaitė, Gabrielė Vitovskytė (62 min. Paulė Milkintytė), Liucija Vaitukaitytė, Deimantė Griesiūtė, Gabija Gedgaudaitė, Miglė Stankevičiūtė (62 min. Viktorija Čiapaitė), Paulina Narbutaitė, Urtė Šmigelskaitė, Roneta Mardosaitė (36 min. Justina Baltrūnaitė). Atsargoje: Ieva Lidikauskaitė, Agneta Patilskytė, Agne Medvedevaitė, Aksinija Neznamova.