Neįgaliesiems

V. Jančiauskas: „Mums trūko daugiau laiko“

Lietuvos merginų U-18 rinktinė (1999 m. ir jaunesnių) penktadienį užbaigė UEFA Jaunųjų talenčių turnyrą, o komandos vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas pasidalijo įspūdžiais apie prabėgusias varžybas.

Turnyre Vilniuje lietuvės po baudinių serijos nugalėjo Slovakijos rinktinę (pagr. laikas 2:2, 11 m baudiniai 4:3) ir 1:3 nusileido Farerų Salų bendraamžės. Sudėtyje buvo nemažai naujų veidų, o taip pat ir nacionalinės rinktinės nares. Šiuo turnyru Lietuva pradėjo pasiruošimą rudenį vyksiančiai Europos WU-19 čempionato atrankai.

V. Jančiauskas LFF.lt svetainei teigė, kad turnyras parodė, kad kai kurios žaidėjos turi gerokai pasitempti, jog pasiektų tinkamą lygį, o taip pat atskleidė tolimesnius planus.

Kokius tikslus išsikėlėte prieš turnyrą ir kaip pavyko juos įgyvendinti?

– Pagrindinis tikslas buvo susipažinti su komanda, nes, kaip žinote, kas metus jos sudėtis keičiasi. Tai buvo galima vadinti pažintiniu turnyru. Tačiau tokiame UEFA talenčių turnyre yra griežtos taisyklės – sudėtyje privaloma turėti 20 mergaičių ir visos jos turi sužaisti vienodą žaidimo laiką. Taigi, kai darai atranką, tave kiek riboja tokios taisyklės.

Kokį įspūdį paliko stovykloje susirinkusios merginos ir kaip vertinate nuveiktą darbą?

Reikėtų pasakyti, kad iš tų mergaičių buvau nepatenkintas trimis. Jos kol kas neatitinka šio lygio ir reikėtų ieškoti kitų. Nenorėčiau minėti merginų ir jų įžeisti, bet su jomis atskirai pasikalbėjome apie tai, kaip vertinome jų darbą. Yra dalis merginų, kurios paliko gerą įspūdį. Esu patenkintas mūsų komandos branduoliu, kuris yra 6-8 žaidėjos. Tačiau visoms kitoms reikia pasitempti, tobulėti, nes tikrai yra į ką lygiuotis.

Kai kurios merginos čia atvažiavo į šią stovyklą  visiškai nepasirengusios. Esu jau numatęs, kas galėtų jas pakeisti per ateinančias Baltijos taurės varžybas.

– Rungtynėse su Slovakija, komanda triumfavo po 11 metrų baudinių serijos, o Farerų rinktinei buvo nusileista, nors merginos parodė pagirtiną atsidavimą. Ko pavyko ir ko nepavyko išpildyti?

– Atrodėme sąlyginai gerai. Gerai žaidėme pusantro kėlinio. Tačiau, kaip ir minėjau, buvo nepasirengusių žaidėjų, o mes pagal taisykles turėjome leisti pasireikšti visiems. Buvo taktinio broko ir nesusipratimo komandiniame žaidime, tačiau viskas tai yra ištaisoma. Problema yra ta, kad į stovyklą susirinkome dvi dienas prieš pirmąsias rungtynes. Mergaitės atvažiuoja iš klubų visoje Lietuvoje, kurioms persigrupuoti į naują sistemą reikia laiko. Tad taktiniu atžvilgiu mes kitaip atrodytume, jei turėtume daugiau laiko.

– WU-19 sudėtyje buvo nacionalinės rinktinės duonos paragavusios futbolininkės – Anika Kyžaitė, Liucija Vaitukaitytė, Paulina Potapova, Paulina Narbutaitė, Gabija Gedgaudaitė. Kokią įtaką padarė komandos žaidimui jų buvimas?

Reikia pripažinti, kad nacionalinėje rinktinėje žaidžia vyresnės merginos ir tai yra didelis pliusas. Sunku lyginti jų žaidimą prieš moterų rinktines pasaulio čempionato atrankoje ir žaidimą čia, prieš bendraamžes. Moterų rinktinė turi ateitį ir perspektyvas, o mūsų komandai yra naudinga turėti tokias žaidėjas. Buvo galima matyti, kad jos labiau pasitiki savimi aikštėje. Neabejotina, kad savo pasitikėjimu jos gali įkvėpti ir kitas mergaites ir tai bus naudinga Europos čempionato atrankoje

Kokie artimiausi komandos planai prieš Europos čempionato atranką?

Liepą mūsų laukia Baltijos taurė, tačiau reikės kalbėtis su Lietuvos moterų futbolo asociacija ir futbolo federacija, kad galėtume birželį surengti stovyklą. Tuomet prasideda Lietuvos čempionato atostogos, tad norėtume, kad merginos į rinktinę susirinktų ne iš karto po atostogų. Norime būti pilnai pasirengę ir gerai pasiruošti rimtiems iššūkiams. Palaikysime ryšį su treneriais ir duosime mergaitėms individualias užduotis.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS