Neįgaliesiems

Prie starto linijos: paplūdimio futbolo čempionatas

Jau šį šeštadienį Prienuose startuoja 2019 m. „Stiklita“ Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas. Dėl stipriausios Lietuvos komandos vardo ir galimybės varžytis UEFA paplūdimio Čempionų lygoje kovos šešios komandos.

Šiais metais varžybose dalyvaus daugkartiniai čempionai Vilniaus „Igol“, taip pat Vilniaus „Audra“, Vilniaus „Rings-Avelita“, Mažeikių SC „Olimpas“, Kupiškio „Narjanta“ ir „Prienai“.

Lyginant su praėjusiais metais, Lietuvos paplūdimio futbolo čempionate bus dvejomis komandomis mažiau, tačiau visų dalyvių vadovai beveik vieningai tvirtina, kad čempionato lygis tikrai nesuprastės, o atvirkščiai, bus net aukštesnis nei praėjusiais metais.

Nors kai kurios ekipos prieš čempionato pradžią sau konkrečių tikslų nekelia ir nori tiesiog garbingai pasirodyti, tačiau visos trys Vilniaus komandos yra nusiteikusios labai kovingai ir galvoja apie nugalėtojų vardą.

Džiugu ir tai, kad komandoms pavyko išlaikyti savo turėtus žaidėjų branduolius ir netgi juos sustiprinti, o tai turbūt ir pakels „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionato lygį bei pateiks daug intriguojančių dvikovų.

Prieš čempionato pradžią – trumpas pristatymas apie tai, ką kalba komandų vadovai ir kokiomis nuotaikomis jie pasitinka naująjį sezoną.

Vilniaus „Igol“

Praėjusių metų čempionai „Igol“ sau kito tikslo nekelia – jie nori apginti čempionų vardą ir varžytis kitų metų Čempionų lygoje. Tą patvirtino ir komandos vadovas Darius Laucevičius.

„Komplektacija buvo sėkminga, turime visus tuos pačius žaidėjus ir dar kelis naujus žaidėjus. Bus ir tie patys legionieriai. Mūsų sudėtis nesikeičia jau daug metų, bet šiais metais į sudėtį įtraukėme ir kelis jaunesnius futbolininkus“, – pasakojo D. Laucevičius.

Lietuvos čempionatą ne kartą laimėjęs „Igol“ savo sudėtyje turi ir ankščiau lyderiavusius futbolininkus Pavelą Smolkovą, Viktorą Bartosevičių bei kitus.

„Mūsų tikslas – tik pirma vieta ir apie kitas pozicijas net negali būti kalbos. Kitais metais norime nuvykti į Čempionų lygą. Tokie mūsų tikslai, o nuotaikos tikrai geros“, – pabrėžė „Igol“ vadovas.

Pasak D. Laucevičiaus, mažesnis komandų skaičius suteiks suteiks siauresnį pasirinkimą renkantis nacionalinės rinktinės kandidatus: „Čempionato lygį pamatysime, kai jis prasidės, bet topinės trys ar keturios komandos tą lygį išlaikyti turėtų, o kitos komandos sieks iki to lygio pakilti. Šiais metais turėsime mažiau komandų ir dėl to šiek tiek gaila. Kuo daugiau komandų – tuo geriau, nes būtent iš šių komandų renkama Lietuvos rinktinė, o mažiau komandų reiškia mažiau pasirinkimo rinktinei”.

„Rings-Avelita“ 

Entuziastingai nusiteikusi ir kita Vilniaus komanda – „Rings-Avelita“. Komandos vadovas Edgaras Beršta ekipai, savo sudėtyje turinčiai ne vieną garsią pavardę, kelia pačius aukščiausius tikslus ir nori ženkliai pagerinti praėjusių metų pasirodymą, kuomet „Rings“ finišavo tik ketvirtoje vietoje.

„Komandai sekasi gerai, ji jau sukomplektuota ir tikimės aukštų rezultatų. Sudėtis nuo praėjusių metų pasikeitė nesmarkiai ir žais praktiškai visi, kas jau žaidė praėjusiais metais“, – trumpai komandą pristatė E. Beršta.

Paplūdimio čempionato senbuvių gretose – gerai Lietuvos futbole pažįstami futbolininkai Mindaugas Malinauskas, Nerijus Radžius, Arsenijus Buinickis bei akrobatiniu smūgių per save meistras Ramūnas Radavičius.

„Tikrai norime kovoti dėl pirmosios vietos, į ją ir taikomės bei tokį tikslą sau keliame. Rimčiausiu konkurentu laikau „Igol“ komandą, su kuria tarpusavio rungtynės ir gali nulemti čempionato baigtį“, – pabrėžė „Rings-Avelita“ komandos vadovas.

Vilniaus „Audra“

Tuo metu praėjusiais metais trečioje vietoje likusi Vilniaus „Audra“ norėtų užimti ne žemesnę vietą, tačiau svajoja ir apie aukštesnes pozicijas. Tiesa, po pavasario pradžioje sužaisto „Stiklita“ paplūdimio taurės turnyro „Audros“ žaidėjai dar nebuvo kartu išbėgę ant smėlio ir tai komandai gali pakišti koją bent jau pirmajame ture.

„Pasiruošimas kol kas vyksta individualiai. Ant smėlio išbėgti paskutiniu metu nepavyko, todėl komandos nariai formą palaiko žaisdami SFL, MFL ar kitose pirmenybėse. Paskutinį kartą ant smėlio žaidėme tik Taurės varžybose, todėl dar tikrai nėra aišku koks bus mūsų komandinis susižaidimas. Spėčiau, kad pirmasis turas tikrai mums bus sunkus, tikrai nebus lengva nuo žolės pereiti ant smėlio, bet šįkart nesigavo pasitreniruoti ant smėlio“, – atviravo „Audros“ komandos vadovas Saimonas Vitkauskas.

„Visą pagrindą išlaikyti pavyko nuo praėjusių metų, tik turime vieną netektį dėl traumos, o dar vienas žaidėjas pirmąjį turą praleis dėl rungtynių Pirmoje lygoje. Dėl to, kad pagrindas išlaikytas, sau keliame minimalų tikslą – prizinę vietą. Jau ne pirmą sezoną iš eilės kovojame dėl aukščiausių pozicijų, todėl ir šiais metais sieksime to paties. Galbūt pasistengsime užimti aukštesnę vietą nei trečią ir pakovosime dėl antros, o gal net ir pirmos vietos. Manau, kad pagrindiniai konkurentai kovoti dėl aukso bus „Igol“, „Rings“ ir negalime nuvertinti Kupiškio ekipos“, – sezono tikslus ir rimčiausius konkurentus įvardino S. Vitkauskas.

„Audra“ ekipos vadovas taip pat nemano, kad čempionato lygis dėl sumažėjusių dalyvių kris: „Nemanau, kad čempionato lygis pasikeis. Stipriausios komandos jo tikrai neleis sumažinti ir čempionato lygis tikrai nesuprastės dėl to, kad komandų mažiau. Turnyras tikrai bus intriguojantis ir tikrai sunku nuspėti, kaip viskas pasibaigs“.

Kupiškio FK „Narjanta“

Nors praėjusiais metais Kupiškio komanda sugebėjo iškovoti sidabrą, šiais metais klubas jokio konkretaus tikslo sau nekelia. Komandos vadovas Darius Baronas tiesiog nori, kad jo komanda sužaistų kaip įmanoma geriau ir, atsiradus progai, pakovotų dėl medalių. Anot D. Barono,  kiekvienas karys nori tapti generolu ir su šia Kupiškio komanda tai padaryti tikrai įmanoma.

„Kupiškio mastu tai bus svajonių komanda. Trimis žaidėjais sustiprinome savo sudėtį ir turime gerą pasiruošimą paplūdimyje, tačiau konkrečių tikslų sau kol kas nekeliame. Turime tikslą tiesiog gerai sužaisti ir gerai pasirodyti čempionate, bet konkrečios vietos nusitaikę tikrai nesame nusižiūrėję. Žinoma, kiekvienas karys nori tapti generolu ir atsiradus progai, tikrai sieksime užimti kuo aukštesnę vietą“, – pabrėžė D. Baronas.

„Džiugu dėl to, kad vyksta intensyvios treniruotės į kurias ateina net ir tie žaidėjai, kurie į pagrindinę komandą nepapuola. Jaučiame, kad esame susižaidę ir nekantriai laukiame čempionato pradžios. Manau, kad dėl mažesnio komandų skaičiaus lygis tikrai nekris, kaip tik manau, kad jis kyla į viršų“, – pridūrė „Narjanta“ vadovas.

„Prienai“

Pirmojo etapo  šeimininkai „Prienai“ laukia pirmojo turo savo mieste, tačiau išlieka realistais ir nemano, kad šiais metais jie gali pakovoti dėl aukščiausių pozicijų.

Prienų miesto komanda yra pakankamai jauna – jai tai bus tik antrasis čempionatas. Praėjusiais metais „Prienai“ liko šešti ir komandos vadovas Audrius Deltuva juokavo, kad žemiau šiais metais jie tikrai nebus: „Komanda liko praktiškai tokia pati, kaip ir praėjusiame sezone tik pasipildėme dar keliais žaidėjais. Treniruojamės ant smėlio, laukiame sezono pradžios. Mes esame jauna komanda, dar tik besikurianti, todėl mūsų tikslas būtų suprasti koks tai čempionatas ir kaip čia reikia žaisti. Mums tai bus tik antrieji metai, todėl gal šiais metais jau būsime šiek tiek drąsesni“.

„Šiais metais tikrai neužimsime prastesnės vietos (juokiasi, – aut. pastaba). Žinoma, norėtume užimti aukštesnę vietą, bet čempionate liko labai stiprios komandos, kurios tikrai išlaikys aukštą čempionato lygį“, – teigė A. Deltuva.

Kalbant apie pirmą turą, „Prienai“ atskleidė, kad namuose žais be traumuoto savo lyderio Tomo Jonykos.

„Turime vieną nemalonią traumą, kurią yra patyręs Tomas Jonyka. Tai praktiškai stipriausias mūsų žaidėjas. Prienuose jis tikrai nežais, bet kituose turuose jis jau tikimės išvysti“, – atskleidė „Prienų“ vadovas.

Mažeikių SC „Olimpas“

2018 metais septintoje vietoje finišavęs Mažeikių klubas visus metus laukė naujojo sezono starto ir pagaliau jo sulaukė. Jau šeštadienį Mažeikių ekipa galės parodyti, ko išmoko per metus.

Tiesa, komanda čempionatą pradės ne pačios stipriausios sudėties. Keli žaidėjai iš Norvegijos prie komandos prisijungs tik antrojo ar trečiojo etapo metu, tačiau komandos vadovas Donatas Voras pažadėjo, kad tie paplūdimio futbolininkai, kurie žais, ketina atiduoti visas jėgas.

„Visus metus laukiame šio čempionato, todėl nuotaikos yra pačios geriausios. Visgi pirmajame etape dar neturėsime visų žmonių. Keletas komandos narių nespėjo grįžti iš Norvegijos, bet tie kurie bus, kausis iki nukritimo. Mūsų lyderis prisijungs prie mūsų tik paskutiniame ture, todėl labai sunku kol kas kalbėti apie tikslus. Visgi, į pirmąjį ketvertuką patekti tikrai norėtume“, – pabrėžė D. Voras.

„Manau, kad šiais metais, nors komandų bus mažiau, tačiau jos visos bus pajėgios ir čempionato lygis tikrai nesuprastės. Su kiekviena komanda reikės žaisti ir vargti ir tikrai nemanau, kad bus lengvų rungtynių ir reikės kaip reikiant susiimti, norint iškovoti pergalę. Favoritu įvardinčiau „Igol“ komandą, bet kol kas, manau, tikrai sunku viską nuspėti. Pirmasis turas bus toks „apsišaudymo“, o antrasis turas turėtų parodyti tikruosius komandų pajėgumus. Patys pirmajame ture sieksime bent vienos pergalės“, – užbaigė „Olimpo“ vadovas.

2019 metų „Stiklita“ paplūdimio futbolo čempionato tvarkaraštis:

2019-06-15 (Prienai):

10.30. „Narjanta“ – „Prienai“
11.30. „Igol“ – „Olimpo SC“
12.30. „Audra“ – „Rings-Avelita“
13.30. Čempionato atidarymas
14.00. „Audra“ – „Olimpo SC“
15.00. „Rings-Avelita“ – „Narjanta“

2019-07-06 (Kupiškis):

10.30. „Narjanta“ – „Olimpo SC“
11.30. „Prienai“ – „Igol“
13.00. „Narjanta“ – „Audra“
14.00. „Olimpo SC“ – „Prienai“
15.00  „Igol“ – „Rings-Avelita“

2019-07-27 (Nida):

10.30. „Olimpo SC“ – „Rings-Avelita“
11.30. „Prienai“ – „Audra“
12.30. „Igol“ – „Narjanta“
13.30. „Prienai“ – „Rings-Avelita“
14.30. „Audra“ – „Igol“

 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS