Neįgaliesiems

Prieš WU17 čempionato startą – svečių komandų trenerių mintys

Europos merginų (WU17) čempionato starto išvakarėse mintimis konferencijose žiniasklaidai pasidalino visų septynių į Lietuvą atvykusių rinktinių strategai.

A grupės treneriai

Vokietijos rinktinės trenerė Anouschka Bernhard:

„Puikus viešbutis, jaučiamės labai patogiai, oras puikus. Treniruočių sąlygos kiek neįprastos dėl to, kad turime dalintis viena aikšte.

Kasmet čempionate turime kitokias komandas. Manau, kad didelio skirtumo komandų nėra. Pagrindinis mūsų tikslas patekti į Pasaulio čempionatą. Jei laimėtume turnyrą – būtų puiku.

Prieš Lietuvą žaidėme pernai rugpjūtį, tada nugalėjome užtikrintai. įveikėme. Žinau, kad Lietuvos federacija skyrė nemažai resursų šiai komandai. Todėl neabejoju, kad varžovės bus stipresnės nei praėjusį kartą, jos patobulėjo tiek iš techninės, tiek taktinės pusės.

Lietuvai tai šansas ne tik pagerinti komandą, bet ir augti moterų futbolui. Bet žinoma, reikia suprasti, kad tai tik vienas žingsnis ir rezultatai greitai neateina.

Vis tik mūsų grupėje, mano nuomone, dėl vietos kitame etape kovosime su olandėmis ir suomėmis. Patekti į finalą bus sunku. Su olandėmis esame kaimynės ir aršios priešininkės. Suomes įveikėme lapkritį, bet nebuvo lengva.“

Olandijos rinktinės trenerė Marleen Wissink:

„Džiaugiamės, kad čia esame. Treniruočių sąlygos kiek kitokios nei esame įpratę, bet neblogos. Norime sužaisti geras trejas rungtynes, tobulėti, ir toliau pažiūrėsime.

Aikštėje su vokietėmis esame priešininkės, bet už aikštės ribų pasikalbame (juokiasi – aut. past.). Mūsų grupė sunki. Lietuvai tai gera galimybė tobulinti moterų futbolą. Tikiuosi, kad merginos čia žiūrės rungtynes ir pamatys gerą futbolo lygį.“

Suomijos rinktinės treneris Marko Saloranta:

„Visa aplinka čia Birštone yra nuostabi. Treniruočių klausimas buvo aktualus, bet visos komandos prisitaikė. Pirmą kartą esame finaliniame turnyre. Žaidėme prieš penkias iš aštuonių komandų. Sieksime kovoti dėl patekimo į pusfinalį, bus labai sunku, bet stengsimės.

Lietuvos komandos pasiruošimą stebėjome. Puiku matyti, kad lietuviai puikiai rungtyniauja sporte. Žinoma, krepšinis čia svarbus, bet džiugu, kad įdėta daug darbo į šią rinktinę, ir matosi progresas lyginant su ankstesniais metais, matosi, kad yra didelis palaikymas. Svarbu, kad šis čempionatas duotų merginų futbolui impulsą.“

B grupės treneriai

Anglijos rinktinės treneris John Griffiths:
„Lietuvoje šaunu, netgi užsakėte mums orą (šypsosi). Anglijoje tokiu metu lietinga. Todėl smagu turėti gerą orą, susipažinti su kita kultūra, žmonės taip pat labai draugiški.

Norime, kad žaidėjos patirtų kuo daugiau – skirtingą kultūrą, šalį, varžoves, rungtynes. Visi nori laimėti, tačiau dalyvauti finaliniame etape, aukšto lygio rungtynių spaudimas yra gera patirtis.

Nelengva, nes žaidėjos turi egzaminus, mokslus, jiems skiriame dėmėsį. Ar treniruočių sąlygos mus tenkina? Reikia suprasti, kad Anglijoje turime labai geras sąlygas, todėl sunku tikėtis, kad visur bus tas pats.“

Ispanijos rinktinės trenerė María Antonia Is:
„Esame patenkinti organizacija, viskas gerai. Pirmas mūsų tikslas yra įveikti grupių etapą, patekti į pusfinalį. Pastaraisiais metais patekdavome į finalą, todėl norime tai pakartoti ir kovoti dėl titulo.

Mūsų komanda nauja, todėl jei ir nepatektume į finalą, nebūtų baisu. Žinome, kad visos komandos labai stiprios, todėl bus nelengva patekti į kitą etapą.“

Italijos rinktinės treneris Massimo Migliorini:
Mūsų tikslas turnyre parodyti kad esame panašiame lygyje, kaip ir kitos Europos komandos. Mums svarbu ugdyti žaidėjas ateičiai, negalvojame apie rezultatus, o apie tai, kad žaidėjos būtų konkurencingos tarp varžovių.

Jei pavyktų pasiekti finalą – būtų puiku, bet tai ne mūsų tikslas.

Esame 90 proc. viskuo patenkinti, tik treniruočių aikštė galėtų būti geresnė.“

Lenkijos rinktinės trenerė Nina Patalon: „Viskas čia gerai suorganizuota ir paruošta. Ruošėmės pagal planą, todėl tikiuosi kad viskas bus gerai. Mes koncentruojamės tik į pirmąsias rungtynes su Anglija.

Turime stiprią komandą ir jei įgyvendinsime savo planą, turime galimybių pasiekti gerų rezultatų.“

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS