Savaitgalio rungtynės: puikiai pasirodė Akmenės ir Radviliškio ekipos

Penktadienį ir šeštadienį sužaistos ketverios Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos penktojo turo rungtynės.

Penktadienį Akmenėje kovėsi „Akmenės cementas“ ir Gargždų „Banga“, šeštadienį Radviliškyje susitiko „Radviliškis“ ir Joniškio „Saned“, Telšiuose – vietos „Džiugas“ B ir Kelmės „Kražantė“, Šilutėje – „Šilutė“ ir Plungės „Babrungas“.

„Akmenės cemento“ ir „Bangos“ rungtynės, kaip sakoma, – į vienus vartus. Aikštės šeimininkai akmeniškiai, sėkmingai pradėję varžybas, taip pat sėkmingai jas ir užbaigė, į savo vartus nepraleidę nė vieno įvarčio, o priešininkams jų pasiuntę net šešetą. Taigi rezultatas visiškai sausas 6:0.

Akmeniškiai pirmuoju įvarčiu džiaugėsi jau 4-ąją rungtynių minutę. Jo autorius – puolėjas Vytautas Mituzas. Po septynių minučių į „Bangos“ vartus įskriejo dar vienas kamuolys. Ir šįkart taiklus buvo tas pats V. Mituzas. Po šio įvarčio veiksmas aikštėje kiek aprimo, bet baigiantis pirmajam kėliniui, 41-ąją minutę, Akmenės ekipos žaidėjas Marius Ligeika dar sykį padidino pranašumą iki 3:0.

Puikų žaidimą „Akmenės cementas“ demonstravo ir antrajame kėlinyje. 56-ąją minutę ketvirtąjį įvartį komandai pelnė saugas Edvinas Jasaitis, 81-ąją – puolėjas Nedas Stankus. 84-ąją dar kartą triumfavo V. Mituzas, trečiąkart taikliai atakavęs akmeniškiams pasipriešinti taip ir nepajėgusių gargždiškių vartus. Po šio įvarčio rezultatas – 6:0.

Neišvengta ir klaidų. Geltonas korteles užsidirbo „Bangos“ saugas Pijus Srėbalius ir „Akmenės cemento“ žaidėjai Julius Mockus ir Mantas Ronkauskas.

Kažkas panašaus aikštėje vyko ir per „Radviliškio“ bei Joniškio „Saned“ susitikimą – aikštės šeimininkai be gailesčio triuškino priešininkus. Tiesa, pirmąjį įvartį pelnė svečiai – 16-ąją minutę taikliu smūgiu pasižymėjo „Saned“ žaidėjas Arijandas Stankevičius. Tačiau tai buvo pirmas ir paskutinis šios ekipos pelnytas įvartis, visus kitus, o jų buvo šeši, į savo sąskaitą įrašė „Radviliškis“.

16-ąją minutę joniškiečių įgyta persvara išlyginta 31-ąją varžybų minutę, kuomet įvartį pelnė „Radviliškio“ saugas Marius Baziulis. Netrukus radviliškiečiai rezultatą persvėrė savo naudai – 42-ąją minutę M. Baziulis pelnė dar vieną įvartį ir pirmąjį kėlinį užbaigė rezultatu 2:1.

Antrajame kėlinyje „Radviliškis“ siautėjo toliau, per 28 minutes pelnydamas dar 4 įvarčius. Joniškio vartus taikliai atakavo Nerijus Volkovas (57 min.), geriausias sezono žaidėjas Deividas Dargužas (67 min.), Mindaugas Urbonavičius (75 min.) ir Mantas Martyšovas, 85-ąją minutę rungtynes vainikavęs puikiu 6-uoju įvarčiu. Taigi galutinis rezultatėtas – 6:1.

Geltonos kortelės šiose varžybose iškeltos tik du kartus – klydo „Radviliškio“ žaidėjas Agnius Juozapaitis ir joniškietis Justas Matuzevičius.

Rungtynės tarp Telšių „Džiugo“ B ir Kelmės „Kražantės“ – jau ne tokiu triuškinančiu rezultatu, kaip dvejos pirmosios. Jos baigėsi  4:2 telšiškių naudai. Tiesa, varžybų pradžia pergalę žadėjo Kelmės ekipai. Mat jau 19-ąją minutę varžybų rezultatas buvo 0:2 „Kražantės“ naudai: 16-ąją minutę „Džiugo“ vartus taikliai atakavo Kildras Kavaliukas, 19-ąją rezultatą dar pagerino Airidas Karasiovas.

Tačiau ties šiuo įvarčiu „Kražantės“ sėkmė ir baigėsi. O „Džiugas“ veržėsi į priekį – dar pirmojo kėlinio metu rezultatas buvo išlygintas. Pirmuosius įvarčius savo komandai pelnė Gvidas Šarkis (21 min.)  ir Kipras Keliauskas (29 min.). Na, o prasidėjus antrajam kėliniui, „Džiugas“ įvarčių skaičių persvėrė savo naudai – komandą ir sirgalius antrąkart nudžiugino K. Keliauskas (47 min.), o 73-iąją minutę „Kražantės“ vartus taikliai atakavo Vilius Butkus. Po šio įvarčio švieslentė rodė galutinį rezultatą 4:2.

Ko jau ko, o klaidų ir geltonų kortelių šiose varžybose netrūko. Triskart jas užsidirbo Kelmės ekipos žaidėjai Rokas Musneckas, Džiugas Grigalaitis ir Rimvydas Balčiūnas. Dvi kortelės parodytos ir telšiškiams G. Šarkiui ir Nojui Bendauskiui.

Ketvirtosios 5-ojo turo varžybos, lyginat su ankstesnėmis, buvo visiškai ramios. Aikštės šeimininkams šilutiškiams jos atnešė visišką nesėkmę, o jų varžovas „Babrungas“ pelnė du įvarčius. Per pirmąjį kėlinį (18 min.) pirmąjį kamuolį į „Šilutės“ vartus pasiuntė Rokas Rusys. Antrasis kėlinys pradėtas klaidomis – nuobaudas gavo „Šilutės“ saugas Kostas Vilkys ir Plungės ekipos saugas Tomas Birškys. Na, o vainikuotas jis dar vienu „Babrungo“ įvarčiu – pačioje rungtynių pabaigoje taikliu smūgiu šilutiškius nubaudė Irmantas Každailis, tuo garantuodamas „Babrungui“ pergalingą varžybų baigtį (0:2).

Tiesa, penktasis turas dar nebaigtas – trečiadienį (birželio 5-ąją) jį Klaipėdoje pratęs vietos „Atlantas“ B ir „Palanga“ B.