Neįgaliesiems

Startavo LFF II lygos Vakarų zonos sezonas

Dėl koronaviruso pandemijos porą mėnesių vėluodamas praėjusį savaitgalį pagaliau startavo Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos sezonas, šiemet į aikštę pakvietęs net dvylika komandų.

Sezono naujokės: Klaipėdos FK ,,Atlantas“, Klaipėdos FK ,,Rosa“, Klaipėdos FC ,,Neptūnas“, Tauragės FK ,,Tauras“, Šiaulių FA „Šiauliai“ B ir Šiaulių FK ,,Juventa-99“. Senbuvės: „Radviliškis“, Gargždų „Banga“ B, Telšių „Džiugas“ B, Plungės „Babrungas“, Joniškio „Saned“ ir „Šilutė“. Priminsime, jog praėjusio sezono čempionais tapo „Radviliškio“ futbolininkai.

„Neptūnas“ įveikė telšiškius

Sezono starto varžybos įvyko penktadienį Telšiuose tarp vietos „Džiugo“ ir Klaipėdos „Neptūno“, stebint 150 reginio aikštėje išsiilgusių futbolo aistruolių.

Pirmasis varžybų kėlinys buvo kone sausas. Įvarčių pelnyta nebuvo, tik „Džiugo“ saugas Egidijus Jundulas už nesportišką elgesį užsidirbo geltoną kortelę.

Prasidėjus antrajam kėliniui veiksmo aikštėje buvo kur kas daugiau. 58-ąją minutę pirmuoju įvarčiu fanus nudžiugino „Neptūno“ gynėjas Aurimas Skurdelis. Pirmąjį įvartį ir jo autorių jie sveikino išbėgdami į aikštę. Po trylikos minučių fanai vėl turėjo progą džiūgauti – antrąjį įvartį į Povilo Survilos saugomus „Džiugo“ vartus įmušė klaipėdiškių gynėjas Paulius Juška. Rungtynės baigėsi klaipėdiečių pergale rezultatu 2:0.

„Juventa-99“ prieš „Šilutę“ – 0:0

Tą pačią dieną jėgas aikštėje išbandė ir Šiaulių „Juventa-99“, namuose priėmusi „Šilutės“ komandą. Pastarosios rungtynės – be įvarčių, tačiau geltonų kortelių jose tikrai netrūko. Pirmojo kėlinio metu prasižengė tik šilutiškis Tomas Čeliauskas, kuris nubaustas už nesportišką elgesį. Antrasis kėlinys buvo jau kur kas aršesnis. Už grubų žaidimą geltonos kortelės iškeltos „Šilutės“ gynėjui Evaldui Užkuraičiui, puolėjui Robertui Šmitui, už nuolatinį taisyklių pažeidinėjimą bausmių sulaukė saugas Julius Užkuraitis ir puolėjas Andrius Marcinkevičius. Įspėjimų nepavyko išvengti ir „Juventos“ žaidėjams: už grubų žaidimą geltoną kortelę užsidirbo saugas Virginijus Šimkus, už perspektyvios atakos nutraukimą – saugas Domas Griškevičius.

Vėl siautėjo „Radviliškis“

Šeštadienį namuose prieš Joniškio „Saned“ žaidęs „Radviliškis“ visus įtikino, kad šios komandos nepaveikė nei koronavirusas, nei karantinas. Ji, kaip ir pernai, – pačios geriausios formos ir nuo pirmųjų rungtynių į savo rankas ima sezono lyderės vairą.

Sauliaus Kužmarskio saugomus „Saned“ vartus radviliškiečiai sėkmingai atakavo vos startavus  varžyboms: „Radviliškio“ žaidėjas Edgaras Stankevičius pirmąjį įvartį pelnė 5-ąją rungtynių minutę. Vėliau įvarčiai liejosi lyg iš gausybės rago: 7-ąją minutę Agnius Juozapaitis rezultatą padidino iki 2:0, po poros minučių, kai savo taiklumą pademonstravo Justas Gulbinas, rezultatas jau buvo 3:0, dar už poros minučių antrąkart pasižymėjo A. Juozapaitis, 17-ąją minutę – vėl E. Stankevičius. Pirmąjį kėlinį vainikavo trečiąjį taiklų smūgį į varžovų vartus paleidęs A. Juozapatis. Taigi kėlinio baigtis liūdna svečiams – šeimininkai triumfavo 6:0.

Antrasis kėlinys jau kiek ramesnis, bet įvarčių jame netrūko – dar du įvarčius pelnė A. Juozapaitis, na, o finalinio įvarčio, įmušto 66-ąją min., autorius – vėlgi E. Stankevičius. Po šio smūgio rezultatas nebekito – iki rungtynių pabaigos švieslentė rodė 9:0. Triumfavo „Radviliškis“.

Geltonas korteles užsidirbo „Radviliškio“ puolėjas Tadas Markevičius ir „Saned“ futbolininkas Donatas Gudmonas. Abu – už nesportišką elgesį.

„Atlanto“ pergalė

Tą pačią dieną įvyko ir Klaipėdos „Atlanto“ ir lygos naujoko – futbolo klubo „Tauras“ iš Tauragės varžybos. Pradžiai – geltonos kortelės. Nuobaudas už nesportišką elgesį gavo „Atlanto“ gynėjas Rokas Borusas ir tauragiškis Deivydas Malkevičius.

Įvarčiais apsikeista tik antrojo kėlinio metu. Pirmasis įrašytas į klaipėdiškio saugo Justo Adamo sąskaitą. Jis taiklus buvo 67-ąją rungtynių minutę. Tačiau džiaugsmas truko vos minutę – po akimirkos (68 min.) išlygintu rezultatu džiaugėsi „Tauro“ futbolininkas Lukas Druktenis ir jo komandos draugai. Galutinis rezultatas vis dėlto – klaipėdiečių naudai. Antrąjį įvartį, tiksliau – taiklų 11 metrų baudinį, į tauragiškių vartus paleido „Atlanto“ saugas Ernestas Razonas. Varžyboms einant į pabaigą pelnyta dar viena geltona kortelė – už grubų žaidimą teisėjai nubaudė tauragiškį Mindaugą Banziną. 

„Šiauliai“ B sudorojo „Babrungą“

Sekmadienį sužaistos dar dvejos Vakarų zonos 1-ojo turo varžybos: „Šiauliai“ B į svečius pakvietė Plungės „Babrungą“. Varžybų pradžia nieko gero nežadėjo. Iki pat 80-osios jų minutės – tik geltonos kortelės. 7 minutę už nesportišką elgesį nubaustas šiaulietis Deividas  Dovydaitis, 17-ąją minutę, už perspektyvios atakos nutraukimą – plungiškis Martynas Turskis. 42-ąją min. už klaidos pakartojimą jis buvo pašalintas iš aikštės.

Antrasis vėl pradėtas nuobaudomis. Už grubų žaidimą teisėjai nubaudė Matą Gasiūną ir Roką Gabalį.

Sužaidus 80 minučių, įvarčiu vis dar nebuvo. Tačiau žaidimui artėjant į pabaigą šiauliečiai tarsi atsigavo. 81-ąją min. pirmąjį įvartį pelnė „Šiaulių“ puolėjas Mantas Pikčiūnas, o pačioje susitikimo pabaigoje pergalei užtvirtinti taiklų smūgį į plungiškių vartus dar paleido ir gynėjas Deividas Puodžiūnas.

„Banga“ B įveikė naujokę

Paskutinės turo rungtynės – tarp naujokės Klaipėdos „Rosos“ ir Gargždų „Bangos“ B. Susitikimas pradėtas geltona kortele, kurią už nesportišką elgesį užsidirbo gargždiškis puolėjas Jonas Bičkus. Po keturiolikos minučių gargždiškiai jau džiaugėsi sėkme – saugas Pijus Srėbalius komandai pelnė pirmąjį įvartį. Po 10 min. „Rosa“ atsigriebė – rezultatą išlygino Nedas Jurgis Šimkutis.

Lygus rezultatas (1:1) išlaikytas iki antrojo kėlinio vidurio. Tačiau 64-ąją minutę „Bangos“ atstovai įrodė, kad neketina nusileisti lygos naujokei – antrąjį įvartį „Bangai“ pelnė Armandas Šveistrys. 70-ąją min. rezultatas padidintas iki 1:3.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS