Neįgaliesiems

Startuoja paplūdimio futbolo čempionatas: favoritams įkąsti sieks ir naujokai

Šį šeštadienį Birštone startuos 2023 metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionatas, kuriame dėl čempiono titulo varžysis šešios komandos.

Po praėjusio sezono iš lygos pasitraukė Prienų KKSC, Vilniaus „Audra“, Ukmergės „Šiandien plotas“ ir Kauno rajono „Hegelmann“, kurių vieną vietą užpildė „Jakų“ komanda.

„Komandų sumažėjimas neabejotinai padidins konkurenciją. Geriausi žaidėjai išsibarstė po tas ekipas, kurioms galbūt pritrūkdavo kelių žaidėjų, kad jos galėtų pasigirti geresniais rezultatais. Neabejoju tuo, kad sezonas bus labai įdomus“, – sakė Lietuvos salės ir paplūdimio futbolo asociacijos direktorius Karolis Dieninis.

Čempiono titulą gins daugkartiniai lygos nugalėtojai – Vilniaus IGOL futbolininkai. Pastarųjų sudėtis pasikeitė minimaliai, o iš naujokų galima paminėti iš Didžiosios Britanijos sugrįžusį Aleksandrą Mininkovą.

„Planai nesikeičia, norime tapti nugalėtojais. Be abejo, nejaunėjame ir kasmet tą užduotį įvykdyti darosi vis sunkiau, bet, kita vertus, nuo to tik įdomiau. Į visus žiūrime su didžiule pagarba, bet nuo to noras nugalėti nesumažėja“, – apie būsimą sezoną kalbėjo IGOL žaidžiantysis treneris Vasilijus Novičkovas.

Jei IGOL pergalės praėjusių metų sezone staigmena vadinti niekaip neišeina, tai Kupiškio „Narjantos“ patekimas į finalą – didžiulis netikėtumas. Tiesa, patys kupiškėnai taip nemano ir naują sezoną pasitinka šūkiu: Kada, jeigu ne dabar?

„Nekomentuosiu šio šūkio, nes kam sakyti op, neperšokus griovio? Turėsime sezoną, kur kiekviena komanda galės kiekvieną nugalėti ar kiekvienai pralaimėti“, – į klausimą, ar šūkis reiškia pasikėsinimą į čempiono titulą, taip ir neatsakė Darius Baronas.

Lyginant su praėjusiu sezonu, „Narjanta“ gerokai sustiprėjo. Šiemet komandai atstovaus Lietuvos rinktinės kandidatai Modestas Petrauskas, Saimonas Roicevičius ir Aurimas Pukevičius.

Ambicijų pasipuikuoti Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato medaliais neatsisako ir Kauno „Aleksoto“ ekipa. Pastaroje didelių pasikeitimų sudėtyje nėra, išskyrus faktą, kad nemaža dalis futbolininkų planuoja dalyvauti visuose trijuose šio sezono etapuose.

Pernai į pusfinalį patekusi, tačiau medalių taip ir nelaimėjusi Panevėžio rajono „Dembava“ prieš naująjį sezoną į komandą susigrąžino rinktinės vyriausiąjį trenerį Sahibą Mammadovą, iš Norvegijos sugrįžusį vartininką Luką Drąsutį, taip pat pasikvietė kelis naujus legionierius.

„Labai laukiu čempionato, nes paplūdimio futbolas – man asmeniškai įdomiausia futbolo atšaka. Kalbant apie komandą, tai dvejus metus likome ketvirti, todėl šiemet norisi pakilti bent vienu laipteliu aukščiau. Lyginant su praėjusiu sezonu, pusė komandos pasikeitė, bet manau, kad esame pajėgūs iškeltus tikslus įgyvendinti“, – sakė Saulius Dambrauskas.

Pasikeitė ir Mažeikių „Olimpo SC“ komanda. Prie jos prisijungė kadaise jaunimo rinktinei atstovavę Evaldas Razulis, Rytis Leliūga ir Edvinas Blažys, taip pat akmeniškiai, telšiškiai. Be to, komanda gali pasidžiaugti nauju dalininku.

„Dabar viską reikia sujungti į vieną bendrą ir žiūrėsime, kaip bus. Bijau kažką prisikalbėti, nes kai atrodo, kad bus gerai, gaunasi taip, jog liekame paskutiniai. Norėtųsi šios vietos išvengti“, – kalbėjo Donatas Voras.

Vieninteliai naujokai – pernai taurės turnyre iki pusfinalio prasibrovę „Jakai“. Futsal žaidėjais Tadu Vitkausku, Eriku Vainoru, Justu Vainikaičiu pasipildę Klaipėdos krašto atstovai bus labiausiai nenuspėjami visiems varžovams.

„Tikslas – pasimėgauti ir nelikti paskutiniams. Norime, kad Klaipėdos kraštas turėtų savo komandą. Žinome, kad lengva nebus, bet bandysime kurti stebuklą. Turėjome keletą treniruočių prie jūros, tačiau to pasiruošimo labai geru vadinti negalime. Norėjosi kontrolinių rungtynių, deja, jų nesužaidėme nė vienerių“, – sakė Gintautas Ramonas.

Po etapo Birštone šiemet laukia pasirodymai Kupiškyje (liepos 15 dieną) ir Ignalinoje (rugpjūčio 5 dieną). Ten ir paaiškės šių metų Lietuvos paplūdimio futbolo čempionai.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS