„Stiklita“ paplūdimio futbolo LFF taurės laimėtojas – Kauno „Aleksotas“

Savaitgalį Palangoje surengtame „Stiklita“ paplūdimio futbolo LFF taurės turnyre triumfavo Kauno „Aleksoto“ futbolininkai. Vos septintą vietą Lietuvos čempionate užėmę kauniečiai nukeliavo iki taurės finalo, kur po baudinių serijos įveikė šalies čempionus Vilniaus IGOL paplūdimio futbolininkus.

Turnyre dalyvavo devynios komandos, kurios buvo suskirstytos į tris grupes. A grupės turnyrą laimėjo Elektrėnų „Versmė“, B grupės – Vilniaus IGOL, C grupės – Vilniaus „Audra“. Šios trys ekipos kartu su geriausią rezultatą tarp visų antras vietas užėmusių komandų Kauno „Aleksotu“ prasibrovė į pusfinalį.

„Aleksotui“ dėl vietos finale teko kautis prieš absoliučiai geriausiai grupėse pasirodžiusią ekipą – Elektrėnų „Versmę“. Toje dvikovoje kauniečiai laimėjo be didesnės intrigos – 4:0. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Tadas Straleckas, po vieną – Rimvydas Bakus ir Paulius Giedraitis.

Kur kas labiau intriguojantis buvo antrasis pusfinalis, kuriame susitiko dvi stipriausios Lietuvos paplūdimio čempionato komandos – Vilniaus IGOL ir Vilniaus „Audra“. Į Viktoro Bartosevičiaus įvartį antrojo kėlinio pabaigoje baudos smūgiu atsakė Aurimas Tamaliūnas. Daugiau įvarčių nebuvo įmušta nei per pagrindinį laiką, nei per pratęsimą. Baudinių seriją IGOL pradėjo nesėkmingai, tačiau vėliau įmušė antruoju ir trečiuoju bandymais. „Audra“, savo ruožtu, nerealizavo nei pirmojo, nei antrojo baudinio ir tokiu būdu patyrė nesėkmę.

Nemažiau intriguojanti buvo ir finalo dvikova. Nei kiek daugkartiniams čempionams žaidimu nenusileidę „Aleksoto“ futbolininkai į priekį išsiveržė po P. Giedraičio smūgio. Beveik per visą aikštę skriejęs kamuolys prieš pat vartininką pataikė į smėlį, pakeitė skriejimo kryptį ir atsidūrė vartų tinkle. Likus žaisti kelias minutes, IGOL po V. Bartosevičiaus įvarčio panašiai rezultatą išlygino. Per pratęsimą daugiau įvarčių įmušta nebuvo, todėl laukė baudinių serija.

Pastaroji irgi užtruko ilgiau, nes komandoms atlikus po tris smūgius dar buvo lygu. Tada kaunietis R. Bakus savo šansu pasinaudojo, o vilnietis Aleksandras Lebedevas – ne. Tai reiškė, kad pirmąkart istorijoje LFF paplūdimio taurę iškovojo „Aleksotas“.

„Palangoje komandą sudarė žaidėjai, kurie tarpusavyje žaidžia ilgai tiek salės futbolą, tiek didįjį futbolą. Buvome geriau pasiruošę ir, priešingai nei čempionate, geriau susižaidę. Mano paties asmenine nuomone, man atrodo, kad mes labiau kovojome ir labiau norėjome laimėti. Galbūt, kažkiek prisidėjo ir sėkmė, nes baudinių serija – loterija, kur be sėkmės – nelaimėsi“, – sakė rezultatyviausias turnyro žaidėjas Paulius Giedraitis. Jo komandos draugas iš „Aleksoto“ Tadas Straleckas pripažintas naudingiausiu žaidėju.