Neįgaliesiems

Teisėjoms tobulintis padėjo lektorė iš Kroatijos

Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje vyko Lietuvos futbolo federacijos ir FIFA rengiami moterų teisėjų kursai, kuriuose patarimais dalijosi patyrusi futbolo teisėja ir lektorė iš Kroatijos Lada Rojc.

2011 metų pasaulio moterų futbolo čempionate ir 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse dirbusi kroatė teigė, kad lietuvės teisėjos nori tobulėti ir apibūdino kursus, kaip tokius, kuriuose mokomasi priimti greitus sprendimus.

„Šiuose kursuose apžvelgiame visus svarbiausius teisėjavimo kriterijus: mokomės situacijų, kai yra žaidimas ranka ir nuošalė. Norime, kad teisėjų sprendimai aikštėje būtų aiškūs joms pačioms: kada reikia rodyti geltoną kortelę, kada raudoną, kada kelti nuošalės vėliavėlę. Aš manau, kad Lietuvos teisėjos yra labai gerai pasiruošusios, bet tobulėti galima kiekvieną dieną“, – sakė L. Rojc.

Per tris dienas kursų dalyvės išgirdo daug naudingos informacijos apie teisėjų fizinį parengimą, žaidimo situacijų skaitymą, paskaitų metu nagrinėjo vaizdo medžiagą su neteisingo teisėjavimo pavyzdžiais.

Kursai sulaukė didelio tiek Lietuvoje dirbančių futbolo teisėjų, tiek teisėjauti pradedančių merginų dėmesio. Kai kurios, kaip Rasa Imanalijeva, yra žaidusios ir Lietuvos moterų futbolo rinktinėje.

„Teisėjau jau septynis metus ir šiais metais gavau FIFA kategoriją. Tikriausiai, tai yra pagrindinė priežastis, kodėl čia esu. Labai patiko šie kursai – tai yra kažkas nerealaus, įgauname daug patirties“, – sakė R. Imanalijeva.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS