Neįgaliesiems

Trenerių tarybos projektas – aukšto meistriškumo ugdymo centrai

Šį ketvirtadienį Kaune buvo surengtas eilinis Trenerių tarybos posėdis, kuriame dalyvavo: Romualdas Lavrinavičius, Algimantas Liubinskas, Povilas Grigonis, Benjaminas Zelkevičius, Rimantas Skersys, Kęstutis Latoža, Rimantas Viktoravičius, Vytas Jančiauskas ir Algimantas Gabrys. Pagrindiniu klausimu treneriai pasirinko Lietuvos futbolo vystymosi strategiją 2020–2024 metams.

Per ateinančius ketverius metus pagal planą Lietuvoje turėtų atsirasti šeši/septyni aukšto meistriškumo ugdymo centrai, skirti 14/15 – 19 metų jauniesiems futbolininkams. Į projektą turėtų būti įtraukta Lietuvos futbolo federacija, savivaldos ir rėmėjai.

„Mes šią strategiją priimame kaip iššūkį. Paskaičiavome, kad valstybė jaunimo futbolui per metus skiria 6,5 milijono eurų. Noriu pabrėžti, kad į šį skaičių dar nepatenka popamokinei veiklai skirti krepšeliai. Visi šie pinigai skirti užimtumui, tačiau ne aukšto meistriškumo siekimui. Taryba kartu su LFF vadovais yra pasiruošusi vykti į savivaldas ir kalbėti, kad situacija keistųsi.

Projektas nėra lengvas, todėl jo trukmė tokia ilga. Iš kitos pusės, aiškiai nusibrėžėme ribas, kad nepanikuosime, nesikoliosime, o žingsnis po žingsnio šį projektą vystysime. Planuojame, kad artimiausiame LFF Vykdomajame posėdyje būtų patvirtintas pilotinis U-17 regioninių rinktinių čempionatas. Kitaip tariant, būtų varžomasi ne tik tarp mokyklų, bet ir tarp regionų. Tai leistų matyti visus pačius talentingiausius“, – pasakojo V.Jančiauskas.

Taip pat posėdyje buvo tikslinami įstatai, kurie nebuvo keisti nuo pat Trenerių tarybos atsiradimo. Nuo šiol Trenerių tarybos pirmininkas bus renkamas (ne skiriamas), o kadencijos trukmė – dveji metai. Taip pat bus renkamas pirmininko pavaduotojas bei sudėti taškai, kas gali tapti Trenerių tarybos nariu. Pagal projektą, juo gali būti treneris, kurio veikla trunka nemažiau nei 15 metų, jis turi UEFA A arba UEFA PRO licenciją, Lietuvos pilietybę ir yra sulaukęs bent 45 metų. Nuo šiol Trenerių taryba rinksis nemažiau kaip keturis kartus per metus. Valdybos posėdžiai bus šaukiami pagal poreikį trenerių tarybos pirmininko iniciatyva.

Posėdyje buvo svarstomas Trenerių tarybos biudžeto (ir rentos) klausimas bei septyniasdešimtmečio proga buvo pasveikintas legendinis treneris Kęstutis Latoža, kuriam bus įteiktas trečio laipsnio ordinas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS