Neįgaliesiems

UEFA vaikų fondo dotacija pirmąkart pasieks Lietuvą

Socialinę-ugdomąją pagalbą vaikams ir jaunimui teikianti organizacija „Vilnius social club“ sulaukė tarptautinio įvertinimo ir paramos. Tarpininkaujant Lietuvos futbolo federacijai UEFA vaikų fondas pirmąsyk istorijoje skyrė dotaciją šiai Lietuvos organizacijai – 50 tūkst. eurų.

„Šis projektas – dar vienas įrodymas, kad futbolas – ne tik sportas, neturintis sienų, tačiau ir svarbi visuomenės gyvenimo dalis. Labai džiaugiamės, kad sudaranti vaikams ir jaunimui sąlygas nemokamai sportuoti organizacija gaus lėšų. Galės ir plėtoti savo veiklą, ir prisidėti prie futbolo populiarinimo”, – sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas.

UEFA vaikų fondo apdovanojimai skiriami 20 Europos organizacijų, remiančių nepalankiomis sąlygomis gyvenančius vaikus.

Šiemet apdovanojimams siūlomi socialiniai partneriai turėjo būti įsikūrę vienoje iš asociacijų UEFA narių, laikytis UEFA vaikų fondo etikos kodekso, būti įregistruoti atitinkamose nacionalinėse institucijose ir laikytis visų teisinių bei finansinių įsipareigojimų. Jų veikla turėjo būti skirta padėti vaikams, gyvenantiems sudėtingomis socialinėmis sąlygomis.

Iš viso finansavimui buvo skirtas 1 mln. eurų, kuris buvo padalytas 20 organizacijų po lygiai po 50 tūkst. eurų.

„Futbolas mums yra visų pirma socialinio darbo priemonė. Pagrindinis tikslas – ne sportinės pergalės, o kokybinis pokytis vaikų ir jaunuolių gyvenime. Todėl šis UEFA vaikų fondo įvertinimas – tikrai labai svarbus indėlis į mūsų veiklą. Mūsų futbolo užsiėmimuose save atranda vaikai ir jaunuoliai, kuriems buvo sunku pritapti kitur. Sudarome lygias sąlygas visiems vaikams ir jaunuoliams tobulėti, nemokamai sportuoti, nepriklausomai nuo socialinės bei ekonominės padėties. Stengsimės skirtą dotaciją panaudoti kuo efektyviau“, – sakė futbolo programą nuo 2013 m. įgyvendinančios „Vilnius social club“ įkūrėjas ir vadovas Cedricas Raffieras.

UEFA fondas vaikams buvo įkurtas buvusio UEFA prezidento Michelio Platini iniciatyva ir atspindėjo UEFA norą aktyviau dalyvauti visuomenėje. Fondas siekia padėti vaikams ir apsaugoti jų teises. Jo iniciatorių manymu, sportas, ypač futbolas, gali teikti paramą sveikatos ir vaikų švietimo srityse, taip pat skatinti sportinę veiklą, vaikų asmeninį tobulėjimą ir mažumų integraciją.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS