Neįgaliesiems

V. Čmilytė-Nielsen: „Moterų futbolas – solidi sporto šaka“

Šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, jog moterų futbolas yra solidi sporto šaka, o pati futbolu vis labiau susidomi dėl savo vaikų.

Tituluočiausia Lietuvos šachmatininkė, pastaruoju metu šalies parlamente dirbanti V. Čmilytė-Nielsen prisimena, jog sportas paauglystėje buvo visas jos gyvenimas. „Jis užėmė visą laiką. Tai buvo ir hobis, ir mėgstamiausia veikla ir darbas“, – sako žinoma moteris.

Jos teigimu, sportininko kelyje pasitaiko daug nesėkmių, todėl tuo metu ypač svarbus aplinkos palaikymas: „Tais atvejais kai nepasiseka, sportininkas pats pergyvena dėl nesėkmių, treneriai draugai, ir fanai turi ypatingai ypatingai palaikyti.“

V. Čmilytė-Nielsen – puikus pavyzdys, kaip sporto veikloje įgyti įgūdžiai padeda siekti karjeros kitose srityse. Nuo 2015-ųjų ji pradėjo dirbti Lietuvos Respublikos Seime ir buvo perrinkta antrai kadencijai.

“Sporto profesionalais tampa vienetai. Tūkstančiai sportuoja vaikystėje ar jaunystėje ir iš to mokosi. Sportas išmoko sunkiai dirbti, tai daryti komandoje, garbingai laimėti, susidoroti su pralaimėjimais. Tos savybės, kurias sportas lavina, yra labai svarbios visose ateities karjerose. Visiškai nebūtina tapti profesionalu, kad tą naudą pajustum visą gyvenimą“, – teigia 34 metų moteris.

Ji atskleidė, jog pakviesta tapti Europos merginų futbolo čempionato Lietuvoje ambasadore, svarstė lygiai penkias sekundes ir džiaugiasi, jog toks renginys vyksta mūsų šalyje bei jos gimtajame mieste: „Toks čempionatas yra didelis postūmis, kad ateityje daugiau dėmesio būtų skiriama moterų futbolui. Nemažai informacijos buvo ir prieš čempionatą. Esu šiaulietė, o Šiauliai žinomas kaip stiprus moterų futbolo miestas. Todėl man nėra jokio siurprizo – žinau, kad moterų futbolas yra solidi sporto šaka, ne kokia nors egzotika.“

Keturių vaikų mama pasakoja, jog futbolas užima vis didesnį vaidmenį jos gyvenime. „Futbolą labai mėgstu, o ypač pamėgau pastaraisiais metais. Auginu keturis sūnus ir vyresnieji yra aistringi futbolo gerbėjai, nuolat stebi rungtynes. Žinau ir „Premier“ lygos rungtynių rezultatus, ir kitų čempionatų. Tai viena iš populiariausių pokalbio temų mano namuose.”

Europos moterų šachmatų čempionė, pasaulio pirmenybių prizininkė drąsino sportininkes ir visas jaunas merginas siekti savo svajonių: „Visoms merginoms noriu palinkėti, kad niekada neleistų sau abejoti savo galimybėmis ir nesusikurtų kažkokių neegzistuojančių ribų. Kokioje srityje jos besvajotų save realizuoti – turėtų drąsiai tai daryti.

Europos merginų futbolo čempionatas Lietuvoje vyksta nuo gegužės 9 dienos ir finišuos gegužės 21-ąją. Bilietus į rungtynes platina „Ticketmarket.lt“, oficiali čempionato svetainė WU17.lt

SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS