Neįgaliesiems

Vasaris – švietimo apie antidopingą jaunimo futbole mėnuo

Lietuvos jaunimo ir masinio futbolo organizacijos supažindintos su parengtomis Antidopingo rekomendacijomis ir etikos kodeksu bei pakviestos prisijungti prie dopingo prevencijos kampanijos.

Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA), dalyvavusi tarptautiniame projekte už švarų ir skaidrų sportą „Keep football clean: Anti-doping in football“, kartu su LMFA ir LVJUFA atstovų pagalba parengė lietuvių kalba Antidopingo rekomendacijas ir Etikos kodeksą, kurie įsigaliojo nuo 2021 metų šių trijų asociacijų vykdomose varžybose ir renginiuose.

Vasaris paskelbtas edukacijos apie antidopingą jaunimo ir masiniame futbole mėnesiu, tad šia proga svetainėje www.jaunimofutbolas.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose Jaunimo futbolas LT bei Futbolas Visiems bus publikuojami trumpi straipsniai su pažintiniais videofilmais jauniesiems žaidėjams apie dopingo žalą ir prevenciją.

„Mūsų užduotis yra suvokti futbolą kaip socialinį reiškinį, kurį sudaro aibė dedamųjų, tarp jų sveikata ir sąžiningas varžymąsis. Lietuvoje apie tai mažai kalbama, tačiau nereiškia, kad šios problemos nėra. Dopingo medžiagas sportininkai vartoja neretai net to nežinodami, todėl labai svarbu kalbėti apie tai ir edukuoti jaunus žaidėjus kaip atskirti ir teisingai pasirinkti“, – teigė masinio futbolo projektų vadovė Greta Guižauskaitė.

„Kviečiame įsitraukti futbolo bendruomenę į antidopingo kampaniją. Džiugu, jog mūsų asociacija gali aktyviai padėti edukuojant jaunuosius žaidėjus šia tema, kuriai anksčiau neskirta tinkamo dėmesio. Tikime, jog skelbiama medžiaga bus naudinga jaunimo futbolo organizacijoms ir padės propaguoti skaidraus sporto vertybes“, – kalbėjo LVJUFA prezidentas Dainius Gudaitis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS