Neįgaliesiems

Visagino futbolo plėtra patikėta Vilniaus Baltijos futbolo akademijai

Sostinėje įsikūrusi viena didžiausių ir moderniausių futbolo akademijų šalyje Baltijos futbolo akademija (BFA) ir Visagino savivaldybė pradeda unikalią partnerystę šalies futbolo istorijoje. BFA kartu su Visagino savivalda steigia bendrą viešąją įstaigą ir kartu rūpinsis futbolo plėtra šiaurės rytuose įsikūrusiame mieste, kuriam sieks sugrąžinti regiono futbolo centro vardą.

Birželio 17 d. Visagino savivaldybėje naujos VšĮ „Visagino futbolo centras“, kuri bus atsakinga už miesto jaunųjų futbolininkų ugdymą, pristatyme dalyvavo miesto meras Erlandas Galaguz, administracijos direktorius Virginijus Bukauskas, Lietuvos futbolo federacijos (LFF) generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius ir BFA vadovas Ivanas Švabovičius.

„Visaginas visuomet garsėjo savo futbolo tradicijomis. Siekiant neprarasti turimo potencialo ir pasinaudoti gerąja patirtimi žmonių, kurie šiuo metu vysto futbolą šiuolaikiniais pažangiais metodais, nutarėme pasikviesti partnerius, kurie jau keliolika užsiima vaikų ir jaunimo ugdymu bei demonstruoja vienus geriausių Lietuvoje rezultatų“, – po VšĮ įsteigimo sakė Visagino meras E. Galaguz.

„BFA yra viena sparčiausiai augančių futbolo akademijų, dideliais žingsniais žengianti į priekį. Lietuvos futbolo federacija labai palaiko tokias iniciatyvas, tuo labiau, kad šiaurės rytų Lietuvoje futbolui tikrai reikia postūmio į priekį ir labai džiugu, kad BFA ir Visagino savivaldybė pradeda šį bendradarbiavimą”, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius E. Stankevičius.

Sostinėje įsikūrusią BFA, vienomis geriausių sąlygomis ugdančią 3-18 m. aukšto sportinio meistriškumo šalies, užsienio klubų ir nacionalinių rinktinių futbolininkus (-es), šiuo metu Vilniuje lanko beveik 1000 auklėtinių, kurie dalyvauja įvairaus amžiaus grupių šalies čempionatuose, o iš akademijos jaunimo suburtos komandos kovoja Pirmos ir II lygos pirmenybėse. Akademijos treneriai, tarp kurių ne vieną nacionalinės rinktinės žaidėją išugdęs Dmitrijus Kartašovas, buvęs Lietuvos futbolo rinktinės narys Igoris Morinas, futbolininkų ugdyme taiko šiuolaikinius metodus ir dirba pagal Belgijos RSC „Anderlecht“ jaunimo ugdymo programą. BFA į Visaginą žada atvežti naują, modernų požiūrį į futbolą.

„Džiaugiamės sulaukę Visagino savivaldybės ir mero dėmesio įvertinant mūsų sukauptą patirtį bei siūlymo bendradarbiauti. Nuo pat pradžių vyko konstruktyvus dialogas su miesto valdžia, smagu, kad sulaukėme ir didelio Visagino tėvų palaikymo, kurie laukia pokyčių ir kitokio požiūrio į futbolą. Tikime, kad savo keturiolikos metų futbolo piramidės kūrimo patirtį galime perduoti Visaginui ir ten taip pat pasirūpinti vienomis geriausių ugdymo, treniruočių sąlygomis. Manau, bendromis jėgomis Visaginą galime padaryti regiono futbolo centru. Taip pat atverčiame naują ir svarbų puslapį akademijos istorijoje ir pradedame plėtrą už Vilniaus ribų“, – po sutarties pasirašymo sakė BFA vadovas I. Švabovičius.

Pasak BFA vadovo, Visaginas turi visas sąlygas sportininkų ruošimui, o akademija kels tik aukščiausius tikslus ir sieks suteikti kuo geresnį ugdymą miesto vaikams.

„Visaginas – ne tik labai gražus miestas, bet ir turintis gilias futbolo tradicijas bei puikią infrastruktūrą, išauginęs žymių futbolininkų. Visaginiečiai myli šį žaidimą, o pridėjus mūsų patirtį, modernų požiūrį į futbolą tikrai galime pasiekti puikių rezultatų. Mūsų tikslas – filialą Visagine paversti trijų žvaigždučių reitingą turinčia futbolo akademija, kurioje visi lankantys vaikai gaus kokybišką ugdymą, smagias, įdomias treniruotes, kuriose puikiai praleis laiką. Taip pat sieksime ugdyti aukšto meistriškumo žaidėjus (-as) šalies rinktinėms, norisi čia užauginti talentus. Geriausi futbolininkai toliau galėtų tobulėti Vilniuje“, – teigė I. Švabovičius.

BFA į treniruotes Visagine vaikus nuo 3 m. amžiaus pradės kviesti jau nuo mokslų metų pradžios.

BFA informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS