Neįgaliesiems

WU17 čempionatui – įkvėpianti "Golden age" daina

Specialiai Europos merginų (iki 17 metų, WU17) futbolo čempionatui sukurtas himnas, kurį atlieka moteriškas „Golden Age“ duetas.

Toks moterų futbolo renginys kaip Europos čempionatas mūsų šalyje vyks pirmą kartą, istoriniam debiutui jame ruošiasi ir Lietuvos komanda.

Daina „Our Stories“ (Mūsų istorijos) siekiama įkvėpti merginas ir moteris drąsiai siekti savo svajonių. Kūrinio autorius – Stanislavas Savickis-Stano, o atlikėjos – grupė „Golden Age“.

„Jautėme didelę atsakomybę, į dainą stengemės sudėti pozityvą ir energiją, paskatinti kovoti ir išreikšti palaikymą – mes esame su Jumis ir Jūs galite! Tikimės, kad merginoms padėsime“, – kalbėjo grupės narė Gabrielė Urbonaitė.

„Stengemės merginoms įkvėpti tos energijos ir jėgos, kad jos gali ir joms pavyks. Tikimės, kad tai atspindėjome šioje dainoje, ir kad jos tai pajaus“, – pridūrė Evelina Meidutė.

Neseniai muzikinę karjerą pradėjusios dainininkės turi nemažai bendro su jaunosiomis futbolininkėmis, kurios yra sportinio kelio pradžioje, tačiau jau greitai žengdamos į aikštę žaisti su geriausiomis komandomis išpildys savo svajones.

„Golden Age“ atlikėja Evelina tikino, jog stovėti scenoje buvo didžiausia jos svajonė nuo pat mažumės, o svajodama nuoširdžiai tuo tikėjo: „Reikia tikėti savo svajonėmis, neužtenka tiesiog pasvajoti. Reikia jomis gyventi ir apie jas galvoti. Laukia darbas, bet pradžioje yra mintys. Jos materializuojasi.“

„Darykite dirbkite svajokite ir niekada nepasiduokite. Niekada nežinote kada Jūs galite iššauti. Galbūt tą akimirką, kai galvosite, kad norite sustoti, ir įvyks tas lūžio taškas“, – siekiančias svajonių moteris ir merginas drąsino Gabrielė.

Moksliniais tyrimais nustatyta, jog futbolas suteikia merginoms pasitikėjimo savimi ir šiuo požiūriu yra naudingiausias iš sporto šakų. Gabrielė atskleidė, jog futbolas jai nėra svetimas – vaikystėje mergina žaisdavo kieme su savo dviem broliais ir kitais berniukais.

„Būdavau vienintele mergina kieme, kuri varydavo kamuolį ir įspirdavo, – šypsodamasi pasakojo Gabrielė – Iš širdies neišimsi – jei tau tai patinka, tiesiog turi tai daryti, nepriklausomai nuo lyties. Svarbiausia būti savimi, atsakyti į klausimą kas mane daro laimingą. Vieniems tai būna karjera, kitiems būna šeima. Svarbu klausyti savo širdies.“

Pasak Evelinos, ji žavisi stipriomis moterimis, kurios nepaiso silpnosios lyties stereotipo: „Matyti, kaip moterys žaidžia futbole, ar stovi bokso ringe – tai yra wow, tai yra faina. Žaviuosi tuo, kad moteris gali daryti tai, kas jai patinka ir ko ji nori, laužyti standartus. Faina, kad moterims patinka futbolas, ir jos gali parodyti, kad mes jėga, kad mes galime tai padaryti, galime gerai žaisti ir daug ko pasiekti.“

Išgirsti himną ir „Golden age“ gyvai galės aktyviausiai Europos WU17 čempionato rungtynėse dalyvausiantys moksleiviai – konkurso nugalėtojams atiteks galimybė surengti koncertą jų mokykloje.

Interviu su “Golden Age”:

Naująją dainą „Our stories“ galite išgirsti čia:


SUSIJUSIOS NAUJIENOS

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS